Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
registru de evidenta a salariatilor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 27

Salt la continut


registru de evidenta a salariatilor

1009 replies to this topic

#521 mih@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 08 March 2007 - 12:48 PM

dintre cei care au complectat reg de ev imi puteti spune ce data a-ti trecut la rubrica :date care se introduc si consemneaza valide
pentru societati si respectiv salariati? este corect 31.12.2006? dar la Registrul actualizari ce interval este corect :31.12.2006-data depunerii la itm?Pentru o sc care la 31.12.2006 pina la depunere nu are modificari









o zi frumoasa



#522 unam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 08 March 2007 - 01:01 PM

Buna ziua,
Referitor la Registrul de evidenta a salariatilor, se pot salva mai multe firme pe o discheta?




#523 glencora

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 74 Postari:
  • Location:bucuresti,sector2,mihai bravu
  • Interests:comunicare

Postat 08 March 2007 - 01:47 PM

Incerca aici:

http://www.conta.ro/forum/index.php?showto...9595&st=500
Concluzia este momentul cand te-ai plictisit sa mai gandesti.



#524 AnaB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 215 Postari:

Postat 08 March 2007 - 02:32 PM

Am fost azi sa duc reg sal electronic...si..nu mi l au primit pt ca eu l am facut in saga...iar ei nu pot prelua decat din REVISAL..dar sa astept ca or sa scoata program si pt preluarea pt cei care le fac din programele de conta..si oricum s ar putea sa prelungeasca termenul....asta mi au spus azi... :pullhair:


mi au spus ca putem duce mai multe firme pe aceeasi discheta

Aceasta postare a fost editata de AnaB: 08 March 2007 - 02:33 PM




#525 carol28sm

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 March 2007 - 12:17 PM

Am un angajat cu contractul suspendat( se afla in CIC 2 ani). In Revisal la aptiunea modificari nu exista optiunea pentru suspendare, la incetare apar numai de la articolele 55 in sus) nu gasesc suspendare cu art 51. alin 1 lit a. Ii aplic oare corectie si la explicatie introduc motivul?



#526 OANA TOMA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Location:harsova-constanta

Postat 09 March 2007 - 03:23 PM

Vezi postareacarol28sm, la Mar 9 2007, 12:17 PM, a spus:

Am un angajat cu contractul suspendat( se afla in CIC 2 ani). In Revisal la aptiunea modificari nu exista optiunea pentru suspendare, la incetare apar numai de la articolele 55 in sus) nu gasesc suspendare cu art 51. alin 1 lit a. Ii aplic oare corectie si la explicatie introduc motivul?
Nu cred. Nu mi se pare tocmai corect.
Dar eu mai am o nelamurire. totusi salariul chiar nu intereseaza pe nimeni? eu spre exemplu nu am decat modificari de salariu si un CIC . Ce fac cu modificarile de salariu?
Am auzit ca la ITM Constanta nici macar nu preiau disketele, ca s-ar astepta o noua versiune imbunatatita a Revisal-ului...Si atunci, ma intreb eu, pentru ce Dumnezeu il mai distribuie pe cel pe care il au acum, daca tot nu e bun?
oana_toma



#527 carol28sm

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 March 2007 - 04:24 PM

Daca nu e bine asa, atunci cum e? Nu a introdus nimeni CIC?



#528 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 12 March 2007 - 12:29 AM

buna
vezi ca la acest program ai totusi posibilitatea sa aplici modificari sau corectii in cazul unei inregistrari eronate mergi la butonul de corectie si la explicatii scrie motivul sau simplu- inregistrare eronata . trimite-l asa ca ei nu au oricum nici cel mai mic interes sa le verifice - nici nu au soft , iar cand il vor avea le vor trece de cap registrele in format electronic depuse
bafta si nu te stresa



#529 deea77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:

Postat 12 March 2007 - 10:59 AM

Va rog sa ma ajutati si pe mine, am o nelamurire...daca am avut un angajat caruia i-a incetat ctr de munca incepand cu 01.01.2007 il mai trec in registru? Ultima zi de munca este 31.12.2006. Merci.



#530 newold

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Gender:Female

Postat 12 March 2007 - 11:25 AM

Vezi postareaLUCK33RO, la Mar 7 2007, 05:42 PM, a spus:

La depunerea pe disketa pe langa adresa de inaintare ce mai trebuie anexat?
Apropos a dus cineva si fara seriile cartilor de munca, se primesc?
Ordin 20/2007
Procedura de transmitere a registrului general de evidenta a salariatilor în format electronic
C. Depunerea la sediul inspectoratului teritorial de munca
1. Transmiterea registrului prin depunerea la sediul inspectoratului teritorial de munca se face în format electronic pe suport CD, discheta 3,5 inch/ 1,44 MB, sau medii de stocare USB cu sistem de fisiere FAT/FAT32.
2. Registrul în format electronic, însotit de o adresa de înaintare semnata si stampilata de catre reprezentantul legal, se depune dupa cum urmeaza:
a. la sediul inspectoratului teritorial de munca în a carui raza teritoriala persoanele fizice sau juridice îsi au domiciliul, respectiv sediul;
b. la sediul inspectoratului teritorial de munca în a carui raza teritoriala îsi desfasoara activitatea entitatile fara personalitate juridica.
3. Pentru prima depunere la sediul inspectoratului teritorial de munca a registrului în format electronic, adresa de înaintare este însotita de o copie a certificatului de înmatriculare – în cazul angajatorului persoana juridica, respectiv o copie a actului de identitate – în cazul angajatorului persoana fizica.
4. Pentru prima depunere la sediul inspectoratului teritorial de munca a registrului în format electronic de catre entitatile fara personalitate juridica ale angajatorilor, adresa de înaintare este însotita de o copie a urmatoarelor documente:
a. delegarea de competenta pentru încadrarea personalului prin încheierea de contracte individuale de munca;
b. delegare de competenta pentru înfiintarea si completarea registrului general de evidenta a salariatilor în format electronic;
c. certificatul de înmatriculare al angajatorului;
d. certificatul fiscal al entitatii fara personalitate juridica.





Vezi postareadeea77, la Mar 12 2007, 12:59 PM, a spus:

Va rog sa ma ajutati si pe mine, am o nelamurire...daca am avut un angajat caruia i-a incetat ctr de munca incepand cu 01.01.2007 il mai trec in registru? Ultima zi de munca este 31.12.2006. Merci.
1. Registrul în format electronic cuprinde contractele individuale de munca în vigoare la data de 31 decembrie 2006, indiferent daca acestea sunt suspendate sau nu la data de 31 decembrie 2006. Contractele individuale de munca ale salariatilor care au încetat cu data de 31 decembrie 2006 nu se înregistreaza în registrul în format electronic.

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de contasoft: 12 March 2007 - 11:28 AM




#531 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 12 March 2007 - 11:33 AM

Versiunea existenta pe site-ul ITM revisal 2.0.6 nu poate fi instalata pe WIN98...da eroare! La voi merge instalata?
Tampitii cica au modificat ceva in vechiul 2.0.6 (am vrut sa actualizez aplicatia) si nu au schimbat nici versiunea... deci nu-mi dau seama care ar fi modificarile, ca nu sunt trecute nicaieri!
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#532 carol28sm

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 March 2007 - 12:12 PM

Va rog, mai astept o parere referitor la inregistarrea salariatului in CIC in REVISAL. Va multumesc.



#533 tes

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 315 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 12 March 2007 - 12:19 PM

a depus cineva in bucuresti?
eu am o cunostinta la itm, am vb de dimineata cu ea si mi-a zis ca in bucuresti nu se primesc inca registrele in format electronic.



#534 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 March 2007 - 09:50 AM

Vezi postareates, la Mar 12 2007, 01:19 PM, a spus:

a depus cineva in bucuresti?
eu am o cunostinta la itm, am vb de dimineata cu ea si mi-a zis ca in bucuresti nu se primesc inca registrele in format electronic.

sa ne tii la curent daca se depun sau nu , multumim
si eu am un nr de tel de la cineva de la itm, sa sun si eu



#535 tase

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 13 March 2007 - 09:55 AM

Vezi postareaLUCK33RO, la Mar 12 2007, 12:33 PM, a spus:

Versiunea existenta pe site-ul ITM revisal 2.0.6 nu poate fi instalata pe WIN98...da eroare! La voi merge instalata?
Tampitii cica au modificat ceva in vechiul 2.0.6 (am vrut sa actualizez aplicatia) si nu au schimbat nici versiunea... deci nu-mi dau seama care ar fi modificarile, ca nu sunt trecute nicaieri!


descarca intai componenta sistemului de operare windows(MDAC)......dureaza ceva timp.,apoi descarci REVISAL206.Succes!



#536 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 13 March 2007 - 10:00 AM

Nu merge reinstalarea cu versiunea noua indiferent ce MDAC bag... au si ei (itmul) chiar un kit cu mdac inclus - degeaba

Reinstalarea esueaza. Posibil ca trebuie eliminata versiunea initiala si instalat fresh! Dar asta e posibil sa piarda inregistrarile initiale! :pullhair:
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#537 mizileanca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 13 March 2007 - 10:07 AM

Buna ziua,



1. Se completeaza adresa din contract.

2. In registrul elecronic se completeaza contractul initial apoi se introduc toate modificarile survenite ulterior.



Mihaela Laber

Customer Support






--------------------------------------------------------------------------------

From: Cristina Apostol [mailto:cristina.apostol@medi.ro]
Sent: Tuesday, March 13, 2007 9:57 AM
To: suportregistru@inspectiamuncii.ro
Subject: intrebari



Buna ziua!



Am intampinat doua probleme la completarea registrului:

1. La adresa, completez adresa actuala sau cea care apare in contractul de munca?

2. Trebuie sa completez contractul initial si apoi sa introduc modificarile sau completez direct situatia existenta la acest moment?



Va multumesc anticipat



Cristina Apostol


:pullhair:



#538 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 March 2007 - 10:12 AM

Azi am depus registrul salariatilor la ITMB !
Cine vrea, poate sa mearga sa-l depuna !!
Va trebuie : instiintarea catre ITMB + CUI (obligatoriu)+discheta !

Succes !!
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#539 mizileanca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 13 March 2007 - 10:13 AM

ne poti da si noua model de instiintare?
cum trebuie sa arate?



#540 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 March 2007 - 10:23 AM

am vorbit cu o prietena care a avut ieri control de la itm si a spus ca a intrebat si nu se amana
:pullhair:






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL