Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
NOUA DECL. 010 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 6

Salt la continut


NOUA DECL. 010

239 replies to this topic

#101 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 09 March 2007 - 06:20 PM

Daca firma are zero angajati, depun 010 pe nou?



#102 TIZ

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 10 March 2007 - 03:42 AM

Pentru cine dorește, fișa 010 editabilă de pe computer poate fi găsită aici :biggrin:




#103 Roxanee

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 104 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 10 March 2007 - 09:44 AM

Mi s-a spus de la administratia financiara ca nu trebuie sa mai fac 010 daca luna trecuta am depus o notificare prin care am declarat numarul de angajati.
Asa ca la noi nu se mai depun in acest caz.
:pullhair:



#104 DUMITRESCUGD

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Location:BUC
  • Interests:AFACERI

Postat 10 March 2007 - 09:09 PM

Noua declaratie 010 din 01.01.2007 o puteti descarca in format pdf de la adresa asta:

de pe mfinante.ro

atasez versiunea doc

sa aveti spor

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de Andreea`: 11 March 2007 - 03:11 PM
vezi regulamentul

iespertu' "conteaza" (117=457analitic EU 1.000.000 eur)



#105 aliand_consulting

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 12 March 2007 - 01:24 AM

Incep sa ma sperii cate declaratii sunt de depus! Am auzit acum ca la somaj trebuie depusa o hartie prin care sa "declari codul CAEN". Stie cineva ceva de asta?
Si...sa revin: m-am infiintat in decembire, am depus in ianuarie decl 100(sunt micro, pe acea vreme neplatitor TVA si fara angajat). In februarie mi-am angajat un om, m-am trecut si platitor TVA. Penru a deveni platitor TVA...am depus un 010 de mentiuni, prin care modificam vectorul fiscal. In martie, acum,, cand am fost sa imi ridic noul CUI de la AF, am mai depus un 010 prin care ii anuntam ca am angajat 1 persoana in luna fabruarie(sper sa fi fost in termen). Buuun, pana acum. Dar cate 010 mai trebuiesc depuse si cel mai important: am sarit in aceste "3 luni de viata lunga a firmei mele" vreo 010 pe care trebuia sa o depun? Era necesara vreuna la infiintare?
Si...ultima intrebare: mi-am schimbat vectorul fiscal, mi-am luat un CUI cu RO in fata...Tipa de la AF a spus ca nu mai trebuie sa merg la RC (asa cum citisem) sa inregistrez modificarea. Ce fac cu vechiul CUI in original, ca il am eu si pe ala si ma gandesc ca ala trebuia depus pe undeva, sa fie anuat. Sau nu?
Va multumesc nespus, acest site m-a salvat de cel putin o amenda pana acum! Dau o bere! :pullhair:



#106 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 12 March 2007 - 09:00 AM

Ala nu e CUI ...cu RO in fata. CUI vechi ramanane valabil si este actul de inregistrare a firmei in Romania.
Declaratie CAEN nu se depune nicaieri...nu am auzit de asa ceva! Oricum fiecare firma are mai multe CAEN din care unul e principal.
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#107 ocoleanuionut

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 318 Postari:

Postat 12 March 2007 - 10:54 AM

Vezi postareaaliand_consulting, la Mar 12 2007, 01:24 AM, a spus:

Incep sa ma sperii cate declaratii sunt de depus! Am auzit acum ca la somaj trebuie depusa o hartie prin care sa "declari codul CAEN". Stie cineva ceva de asta?
Si...sa revin: m-am infiintat in decembire, am depus in ianuarie decl 100(sunt micro, pe acea vreme neplatitor TVA si fara angajat). In februarie mi-am angajat un om, m-am trecut si platitor TVA. Penru a deveni platitor TVA...am depus un 010 de mentiuni, prin care modificam vectorul fiscal. In martie, acum,, cand am fost sa imi ridic noul CUI de la AF, am mai depus un 010 prin care ii anuntam ca am angajat 1 persoana in luna fabruarie(sper sa fi fost in termen). Buuun, pana acum. Dar cate 010 mai trebuiesc depuse si cel mai important: am sarit in aceste "3 luni de viata lunga a firmei mele" vreo 010 pe care trebuia sa o depun? Era necesara vreuna la infiintare?
Si...ultima intrebare: mi-am schimbat vectorul fiscal, mi-am luat un CUI cu RO in fata...Tipa de la AF a spus ca nu mai trebuie sa merg la RC (asa cum citisem) sa inregistrez modificarea. Ce fac cu vechiul CUI in original, ca il am eu si pe ala si ma gandesc ca ala trebuia depus pe undeva, sa fie anuat. Sau nu?
Va multumesc nespus, acest site m-a salvat de cel putin o amenda pana acum! Dau o bere! :pullhair:

asta cu caen-ul se depune la casa de pensii ,pt accidente ....!!!
intra pe cnpas.org si aflii mai multe ,cred ca ai si formularul acolo!
ocoleanui



#108 aliand_consulting

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 12 March 2007 - 12:28 PM

Si in concluzie raman si cu RO-ul nou si cu ,,,CUI-ul vechi? Il duc la RC? Il inregistrez pe cel nou acolo? Ce fac, ca am intrebat la AF3 si mi-au spus ca nu mai trebuiesc duse, dar imi e teama sa nu ma lovesc de problema asta cand imi va fi lumea mai draga. :pullhair:
In legatura cu acea declaratie CAEN...multumesc, acum am macar o idee despre ce este vb!



#109 very

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 128 Postari:
  • Location:ploiesti

Postat 12 March 2007 - 01:30 PM

Este obligatoriu ca societatile care se incadreaza la microintreprindere sa depuna decl 100 si sa plateasca contributiile aferente salariilor trimestrial?



#110 marinic

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 254 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 13 March 2007 - 12:57 PM

Vesti noi de la sectorul 6 - iau declaratia 010 in formatul de pe site-ul Ministerului de Finante, cica termenul de la 6 ar fi 23 martie. Tb depusa de toata lumea pt declararea fondului de garantarea a creantelor salariale, ma refer la cei care au salariati. Bonus la 6 sa sta la doua cozi, intai se ia viza, si ulterior nr de inregistrare.



#111 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 13 March 2007 - 01:02 PM

se completeaza doar obligatiile salariale cu 01.01.2007 ?



#112 dco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 241 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 13 March 2007 - 01:06 PM

Vezi postareaSeptimiu, la Mar 13 2007, 01:02 PM, a spus:

se completeaza doar obligatiile salariale cu 01.01.2007 ?

Azi la Adm 2 se completa la greu ... indicatii: se completeaza tot, inclusiv cifra de afaceri de la 2006, altfel nu primesc cucoanele ... din cate se vorbea, la alte sectoare nu trebuie chiar tot!
- Dragos -

Nu este raspunsul cel care lumineaza, ci intrebarea. - Eugen Ionescu



#113 marinic

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 254 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 13 March 2007 - 01:18 PM

Pt cei care n-au obligatia raportarii la trimestru se completeaza tot cu 01.01.2004, fd de concedii medicale cu 01.01.2006 si fond de garantare creante cu 01.01.07. Cei cu raportare trimestriala completeaza cu 01.01.07, tot ce tine de salarii. Pe langa asta impozitul pe profit, TVA sau impozit pe venit micro cu data luarii in evidenta. Sa nu uitati sa bifati la TVA trimestrial sau lunar, in functie de ce aveti declarat deja.



#114 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 13 March 2007 - 01:20 PM

pt cei care au fost cu declaratiile
ar fi foarte util un rezunat pe fiecare sector in parte si pt celelalte judete cei care au fost acolo



#115 marinic

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 254 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 13 March 2007 - 01:42 PM

Alta veste dar asta e de la telefon. Cineva s-a intors de la 3, termen 19 martie. :pullhair: Sper sa fii inteles bine persoana respectiva.



#116 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 13 March 2007 - 02:28 PM

Si mie mi-au zis termen "cat mai repede posibil"....asta acum 1 luna....deci oricum am depasit termenul minune :biggrin: ...Nu mai stiu ce sa zica si atunci se mai ia una bucata contribuabil mai naiv si ii baga o stamba de asta (pana pe 15 martie ora 11.59 am) Care sa dea alarma in targ poate asa mai ajung si ceva declaratii expirate la ei! :pullhair:
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#117 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 13 March 2007 - 03:12 PM

Sa deschidem lista cu ce foreste fiecare adminstratie de la viata noastra:

Sector 6: toate obligatiile completate. La contrib sociale se bifeaza "trimestrial" incepand cu 01.01.2007
"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#118 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 13 March 2007 - 03:27 PM

toate contributiile inclusiv tva si imp profit ?
la tva vor si cifra de afaceri ?



#119 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 13 March 2007 - 03:30 PM

Da :pullhair: .
Asta era acum o saptamana, "coada" la ghiseu este din ce in ce mai mare si cu toate astea inca verifica fiecare "010" cu ce apare in baza lor de date. S-ar putea sa scada pretentiile pe masura ce se tot aglomereaza, si sa nu le mai verifice la sange.

Sectorul 2 vrea absolut tot, ca intodeauna, e cel mai exigent "organ"
"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#120 savic

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 13 March 2007 - 06:37 PM

in sfarsit s-a publicat in MO nr. 175/13 martie 2007 Ordinul nr.262/19-02-2007 (M.F.P.)
ORDIN al ministrului finanțelor publice pentru aprobarea formularelor de înregistrare fiscală a contribuabililor

la sectorul 1 a depus cineva? cum se completeaza?






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

5 useri citesc topicul

0 membri, 5 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL