Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cheltuiala deductibila? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


cheltuiala deductibila?

2 replies to this topic

#1 cristibotze

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 181 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 18 February 2005 - 10:50 AM

Stiu ca in discutii pe forum s-a spus de multe ori ca nu sunt deductibile cheltuielile decat in cazul existentei facturii, dar am o situatie in care nu stiu cum sa procedez de aceea apelez la ajutorul vostru.
In cazul in care societatea cumpara un imobil, plateste la notar, pe langa onorariul pentru care se da factura, o taxa de timbru care este specificata in contractul de vanzare cumparare si pe care o incaseaza notarul eliberand in schimb chitanta.
Neavand decat chitanta pentru aceasta taxa, inseamna ca nu pot sa o deduc?

Va multumesc.



#2 laura2005

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 Postari:
  • Location:oradea

Postat 18 February 2005 - 05:29 PM

Eu am dedus,stiind ca notarii nu emit factura.



Vezi si alte pareri


laura




#3 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 March 2005 - 11:12 AM

buna
deducerea nu are legatura cu emiterea unei facturi sau a unei chitante
deci, daca documentul emis de notar este fiscalizat si personalizat si este pe firma, atunci chelt este deductibila 100%






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL