Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Sunteti pentru demiterea presedintelui Basescu? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Sunteti pentru demiterea presedintelui Basescu?

61 replies to this topic

Poll: Referendum

Sunteti pentru demiterea presedintelui Basescu?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#1 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 15 May 2007 - 05:27 PM

Sa vedem ce parere au finantistii nostrii...
Eu sunt contra :smile: dar nu mi-a luat chestionarul ....

Aceasta postare a fost editata de Andreea`: 15 May 2007 - 08:08 PM
te-am ajutat eu

Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#2 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 15 May 2007 - 06:13 PM

Votez NU
(nu am gasit locul de vot)




#3 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 15 May 2007 - 06:28 PM

eu as comenta asa: tara are nevoie de un presedinte. intrebarea e care sa fie acela? :smile:

comentati mai mult fratilor ca sa ne luminam si noi cei care nu mai credem in lucrurile trecatoare pe acest pamant, ca am mijit si noi ochii.
Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#4 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 May 2007 - 08:10 PM

am votat NU



#5 julia607

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 414 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 15 May 2007 - 08:25 PM

Cei anti-Basescu ii scot ochii cu flota. Iar daca replica e: dar Iliescu si mineri? Eeeee, aia nu se pune! Pai e corect?

Votat.

http://s21.quickshar..._files.zip.html
( apasati download file ca sa inceapa descarcarea fisierului)
In link sunt zip-uite niste poze primite prin e-mail. Mie mi-au placut, sper ca si voua. :)


Important e sa mergem la vot si sa ne exprimam optiunea.
Din pacate, de multe ori, nu prea avem dintre cine alege. Acuma insa e clar.

Aceasta postare a fost editata de julia607: 15 May 2007 - 08:26 PM

Julia S



#6 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 15 May 2007 - 09:22 PM

Chiar sunt curios daca o sa apara si pe forumul asta clonele PSD ...pe softpedia s-a umplut de ei :smile:
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#7 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 16 May 2007 - 06:38 AM

Votat NU!



#8 mella

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:oradea

Postat 16 May 2007 - 07:38 AM

Votez NU ! sa-i analizam pe viitori potentiali presedinti ai Romaniei...chiar credeti ca merita vreunul sa ajunga acolo? Eu il votez pe Basescu!!!!!!!



#9 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 16 May 2007 - 08:06 AM

Eu votez NU.
Fara a transforma topicul intr-unul de partizanta politic, o fac fie si numai pentru a-mi exprima dezacordul fata de tot circul facut cu aceasta ocazie!(schimbari de reguli pe ultima suta, nasuri rosii, porecle si prezervative). Mi-aduc aminte de conflictele de la scoala primara.
iuliana



#10 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 16 May 2007 - 09:04 AM

votez nu
este o mare porcarie care o sa ne coste tot pe noi
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#11 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 May 2007 - 09:55 AM

Vorba lui Robert " tara are nevoie de un presedinte, dar care sa fie acela ???" Bine spus !!!

Parerea mea este ca, la ora actuala NU exista o persoana care sa intruneasca acele calitati pe care consider ca ar trebui sa le aiba presedinte !!!

La inceputul anilor 90, ma gandeam ca se va schimba in bine viata noastra a romanilor ( ma refer aici in mod special la romanii care muncesc cinstit, sunt corecti , etc. !!!), dar nu a fost asa !!! Indiferent de partid, fiecare isi vede propriul interes, sa ocupe functii cat mai importante in stat, sa detina cat mai multa putere, sa faca cat mai multi bani indiferent de unde fura si de la cine, pentru a trai dupa ei, cateva generatii in lux si desfatare !!!

Eu nu am vazut persoana aceea care, sa puna tara inaintea la orice !!! Poate voi ati gasit-o !!! Luminati-ma si pe mine , va rog !!!! :smile:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#12 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 16 May 2007 - 10:51 AM

Eu zic ca e bine sa fie un presedinte care sa nu fie aliatul oligarhilor din parlament ... sa existe echilibru. Pana una alta parlamentarii fac legi ptr. bunastarea lor, nu a populatiei. Guvernul la fel face tot ce poate sa-si sprjine interesele interne si de grup. Noi platim toate manevrele si sustinem financiar toata mafia actuala fara sa putem face nimic in acest sens. Amenzile tot noi le platim, batjocura si nervii care ii suportam nu au limita. Statul isi bate joc de cetatenii care platesc toate acestea. E timpul sa le fie frica de noi ...numai de frica stiu acesti indivizi. Sa le bagam putin sula in coaste...Singura sula care o avem la indemana la ora actuala (democratic vorbind) este Basescu... :aggressive: Acesta este motivatia mea si nu pentru ca as fi mare fan Base.

Vreau sa vad si eu motivatia unuia care a votat Da, sunt curios, daca are curajul raspunderii :smile:
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#13 Madalira

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 339 Postari:
  • Location:Galati

Postat 16 May 2007 - 11:55 AM

Spun si votez NU demiterii lui Basescu.
"Azi nu mai vreau sa lucrez."



#14 coconat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 159 Postari:

Postat 16 May 2007 - 12:29 PM

este foarte bine cum a spus LUCK33RO. trebuie pus mana pe par si dat in stanga si in dreapta. altfel nu se mai poate.
spun ca nu ma voi duce sambata la vot, chiar daca as vota NU. nu ma pricep si nu fac politica. decat sa merg la vot mai bine merg la biserica si fac un pomelnic. imi este mai de folos.

Aceasta postare a fost editata de coconat: 16 May 2007 - 12:30 PM

Chiar dacă omul va face un cer nou și un pământ nou, tot nu va fi fără griji!



#15 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 May 2007 - 12:38 PM

Atata timp cat parlamentarii fac legi doar pt bunastarea lor, iar guvernantii apara interesele diverselor partide politice , poate exista echilibru ????????????????

Nu poti sa fii impartial , atunci cand aperi interesele cuiva !!!!!!! Parerea mea !!! :smile:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#16 florentinamotogna

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 16 May 2007 - 02:02 PM

eu votez "NU"



#17 Violeta Tihon

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 248 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 16 May 2007 - 02:07 PM

Voi vota cu siguranta "NU", si nu neaparat pentru ca am convingerea ca totul va fi foarte bine asa, ci pentru ca alternativa care ni se ofera este din punctul meu de vedere una nepotrivita. Nu stiu cum ar fi mai bine pentru noi, dar in felul in care se "construiesc" acum legile e clar ca sunt numai in favoarea celor din parlament si din guvern care au mari interese sa ramana pe pozitii.



#18 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 16 May 2007 - 02:08 PM

Cea mai mare greseala e sa nu mergem la vot...le aratam imbecililor ca nu suntem interesati de ceea ce fac si ca isi pot duce jocurile murdare pana la capat ...
Decat sa iesim in strada mai tarziu fiindca ne-a ajuns cutitul la os, mai simplu e sa mergem la vot, chiar daca o facem in scarba...e necesar sa vada nesimtitii ca ne pasa de soarta noastra. Lipsa de spirit civic e deja o problema majora a societatii romanesti de care profita alesii "listelor de partid". Partidele noastre sunt de fapt niste societati comerciale (nu au nici o treaba cu doctrine politice sau planuri de guvernare)...unde totul este de vanzare, inclusiv noi fraierii care ii votam, pentru o bucata cat mai mare de os.

In fond despre asta e vorba...trebuie sa votam ptr. noi nu ptr. ei!

Altfel, ajung sa-i dau dreptate celui care ne facea mamaliciki... :smile:
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#19 Violeta Tihon

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 248 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 16 May 2007 - 02:11 PM

Ai dreptate Luck33Ro, dar oare vor reflecta realitatea aceste voturi, avand in vedere propaganda desfasurata de cei anti "basescu"?



#20 coconat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 159 Postari:

Postat 16 May 2007 - 02:21 PM

exact asta spun si eu . nu se va reflecta realitatea la vot. atunci pt ce sa mai votez?
cum ai spus tu, partidele sunt ca niste srl uri.
a, si inca o chestie: indiferent cine va fi presedinte, in Romania vor dicta tot politica si legile europene. asa ca nu va mai stresati. :biggrin:

Aceasta postare a fost editata de coconat: 16 May 2007 - 02:27 PM

Chiar dacă omul va face un cer nou și un pământ nou, tot nu va fi fără griji!






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL