Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contractului de asigurat - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


contractului de asigurat

62 replies to this topic

#21 mariana_flo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 206 Postari:
  • Location:bucuresti, sector 3
  • Interests:vreau sa fiu la curent cu noutatile in domeniu

Postat 04 July 2007 - 06:53 AM

Eu am ramas in faza in care am semnat contractul si l-am depus in urna. Inca n-am primit pe mail lista angajatilor existenti in baza de data a CASMB. Am depus cam de 2 saptamani.



#22 ota

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:

Postat 04 July 2007 - 07:49 PM

Spuneti-mi, va rog,.....somerii....procedeaza ca si persoane fizice care nu au calitatea de salariati....adica:
- urmeaza pasii pentru "CONTRACTUL DE TIP C2 " ?
Multumesc !

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 16 August 2007 - 02:25 PM




#23 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 05 July 2007 - 05:56 AM

da urmeaza pasii pentru Contract tip II
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#24 GOIA ADRIAN-NICOLAE

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 206 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:GALAUTAS - HARGHITA

Postat 05 July 2007 - 07:41 AM

Angajatorii care au sediul social in afara municipiului Bucuresti, unde depun aceste contracte? Pe site-ul CJAS Harghita nu am gasit nimic referitor la aceste contracte.
ADITA



#25 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 05 July 2007 - 03:10 PM

sa inteleg ca acesta procedura este valabila pt societatile care transmit declaratiile on-line?
sau pt orice societate indiferent de transmiterea datelor (posta, personal)?
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#26 panaitluminita

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 06 July 2007 - 11:25 AM

Eu am fost la CASMB pe Calea Mosilor la Camera 22 si am incheiat contractele acolo.Am incheiat
un contract de asigurare pentru administrator pentru care mi-a trebuit contractul de administrare,copie dupa buletinul administratorului,hotararea AGA cu numirea acestuia in functie cat si suma indemnizatiei acordate,mentiunea de la Registrul Comertului si taxele de 12.5% aplicate la suma de incadrare achitate la zi.

Acolo am aflat ca trebuie un contract si pt salariati,asa ca am incheiat un astfel de contract pe societate fiindu-mi necesar doar copie CUI si stampila.Nu mi-a cerut vreun tabel nominal cu salariatii iar in contract nu se specifica nimic de retineri,se refera doar la drepturi si obligatii.

Acum trebuie sa astept sa le vizeze si sa le semneze dir. Casei de Sanatate iar apoi le ridic tot de la sediul lor.



#27 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 August 2007 - 01:46 PM

a mai incheiat cineva contracte ???
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#28 deea77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:

Postat 09 August 2007 - 03:25 PM

Am o nelamurire...in contract se introduc absolut toti angajatii firmei indiferent de casa de asigurari de care apartine fiecare sau numai pe asiguratii CASMB??

Si inca ceva am vorbit azi la CASMB, ziceau ca se prelungeste termenul pana in septembrie...



#29 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 09 August 2007 - 03:55 PM

-este normal sa il prelungeasca pana in septembrie, eu am depus primele contracte pt angajator in 3 iulie si dupa 35 de zile adica ieri am primit mail de la CASMB ca sa completez noile contracte modificate si sa le depun in Calea Mosolor, asa ca o sa ne inghesuim iar ca miticii.
-asa ca o sa le fac din nou , parca am ghicit ca o sa fie ceva ca am facut doua copii de CUI la societati :celb (6): :lostit (13):
- dupa ce facem contractul pt angajatori ne dau ei o lista in doua exempl cu angajatii existenti la CASMB in luna trecuta pe care o semneaza salariatii si apoi o ducem la ei

Aceasta postare a fost editata de SERBAN MARIANA: 09 August 2007 - 04:01 PM

RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#30 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 09 August 2007 - 04:06 PM

-Atentie procedura de completare a contractelor pt angajatori a fost modificata
- O gasiti la adresa [url=http://www.casmb.ro/contracte_inregistrare.php]

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 16 August 2007 - 02:26 PM

RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#31 deea77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:

Postat 09 August 2007 - 04:24 PM

Mariana, merci de lamuriri...
Dar, daca un angajator din Bucuresti are un singur salariat care e asigurat la CAS Constanta? Angajatorul din Bucuresti incheie ctr cu CAS Constanta??



#32 veverita

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 09 August 2007 - 10:28 PM

multumim Mariana



#33 Lacrosse

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 16 August 2007 - 09:31 AM

Buna

Doua nelamuriri am referitoare la acest contract:
1. Eu platesc trimestrial sau semestrial pe langa salariati si indemnizatii pentru membrii consiliului de administratie si cenzori pentru care platesc contributii de sanatate (6,5%, 6% si 0,85%) si care sunt venituri asimilate salariilor. Intrebarea este: aceste persoane se trec in anexa 1 sau nu? Sau se trec in alta parte sau cum? Sau nu se trec deloc?
2. Pentru persoanele angajate in 2 locuri de munca cu contract de munca, se intocmeste acest contract de ambii angajatori? Cu atat mai mult cu cat am situatie in care functia de baza e la o societate dintr-un judet iar al doilea loc de munca e la o societate din alt judet.



#34 ispas

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 22 August 2007 - 09:45 AM

Buna ziua,
Intrebarea mea este:Acest contract este o obligatiea angajatorului sau angajatii se pot duce singuri sa semneza cate un contract cu CASMB?



#35 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 22 August 2007 - 10:01 AM

este obligatia angajatorului deoarece lista pe care ti-o dau sa o semnezi este cea cu angajatii din ultima luna depusa
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#36 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2007 - 12:57 PM

Va recomand sa le depuneti la sediu pe str.Ilfov nr. 4 !! Dupa ce am lasat contractele in urna , la doua zile am primit e-mail cu lista salaritilor pentru semnat !!
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#37 firjinia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 August 2007 - 03:59 PM

contractul asta il incheie doar societatile cu sediul in bucuresti? pentru ilfov exista altfel ?



#38 adina_zgn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Location:targoviste

Postat 27 August 2007 - 10:48 AM

Revin si eu cu aceasta intrebare, poate stie cineva sa ne lamureasca daca e valabil numai pentru Bucuresti sau pentru toata tara.



#39 nilufera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 237 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 August 2007 - 10:57 AM

E valabil pt cei care au salariati asigurati la CASMB, indiferent de unde este firma acei salariati sunt declarati la Bucuresti.



#40 dimalexia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 178 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 August 2007 - 10:21 AM

la ilfov, se listeaza din tiparire contract de asigurare. din versiunea noua.. se listeaza in 2 exemplare si se depune in aviator popisteanu, pana la sfarsitul lunii august.
La Bucuresti, le putem inregistra on line, respectand pasii ... cum se spune asi pe aici...






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL