Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Urmatorul examen pt consultanti fiscali... - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


Urmatorul examen pt consultanti fiscali...


178 replies to this topic

#81 Welcome

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 03 October 2007 - 12:13 AM

as dori sa stiu si eu, va rog... in anul 2008 (febr - martie) voi putea da examenul de consultant avand in vedere ca am luat licenta in sept 2003? am inteles ca nu mai are importanta vechimea din cartea de munca, ci... vechimea DE LA DATA OBTINERII LICENTEI... :smile: ! se poate sa ma scoata cineva din ceata asta? Am fost cuminte, mi-am pregatit pe desktop grilele din martie, iunie... dar... imi vine in cap aceasta intrebare. ma apuc de invatat?
multumesc.

Aceasta postare a fost editata de Welcome: 03 October 2007 - 12:14 AM

Maria



#82 cami.covasa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 102 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 03 October 2007 - 08:05 AM

Vezi postareaWelcome, la Oct 3 2007, 01:13 AM, a spus:

as dori sa stiu si eu, va rog... in anul 2008 (febr - martie) voi putea da examenul de consultant avand in vedere ca am luat licenta in sept 2003? am inteles ca nu mai are importanta vechimea din cartea de munca, ci... vechimea DE LA DATA OBTINERII LICENTEI... :smile: ! se poate sa ma scoata cineva din ceata asta? Am fost cuminte, mi-am pregatit pe desktop grilele din martie, iunie... dar... imi vine in cap aceasta intrebare. ma apuc de invatat?
multumesc.
buna
dacai ai grilele poti sa le trimiti si mie??? mi ai fi de mare ajutor. multumesc. camicovasa@yahoo.com




#83 ocoleanuionut

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 318 Postari:

Postat 03 October 2007 - 09:13 AM

Vezi postareaWelcome, la Oct 3 2007, 12:13 AM, a spus:

as dori sa stiu si eu, va rog... in anul 2008 (febr - martie) voi putea da examenul de consultant avand in vedere ca am luat licenta in sept 2003? am inteles ca nu mai are importanta vechimea din cartea de munca, ci... vechimea DE LA DATA OBTINERII LICENTEI... :smile: ! se poate sa ma scoata cineva din ceata asta? Am fost cuminte, mi-am pregatit pe desktop grilele din martie, iunie... dar... imi vine in cap aceasta intrebare. ma apuc de invatat?
multumesc.
===========


Reguli de atribuire a calității de consultant fiscal

Art. 4. - Pentru atribuirea calității de consultant fiscal candidații, persoane fizice, trebuie să îndeplinească cumulativ următoarele condiții:
a) să fie licențiați ai unei facultăți cu profil economic;Nota reclama
b) să aibă o experiență de minimum 5 ani după obținerea licenței, în una dintre următoarele activități:
- elaborarea, avizarea, aprobarea sau aplicarea legislației fiscale;
- servicii de administrare a legislației fiscale;
- elaborarea sau aplicarea reglementărilor contabile;
- activitate financiar-contabilă.Nota reclama
c) să nu aibă antecedente penale;
d) să aibă capacitate deplină de exercițiu;
e) să promoveze examenul pentru atribuirea calității de consultant fiscal.

ocoleanui



#84 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 03 October 2007 - 12:50 PM

Vezi postareacami.covasa, la Oct 3 2007, 09:05 AM, a spus:

Vezi postareaWelcome, la Oct 3 2007, 01:13 AM, a spus:

as dori sa stiu si eu, va rog... in anul 2008 (febr - martie) voi putea da examenul de consultant avand in vedere ca am luat licenta in sept 2003? am inteles ca nu mai are importanta vechimea din cartea de munca, ci... vechimea DE LA DATA OBTINERII LICENTEI... :smile: ! se poate sa ma scoata cineva din ceata asta? Am fost cuminte, mi-am pregatit pe desktop grilele din martie, iunie... dar... imi vine in cap aceasta intrebare. ma apuc de invatat?
multumesc.
buna
dacai ai grilele poti sa le trimiti si mie??? mi ai fi de mare ajutor. multumesc. camicovasa@yahoo.com
si mie, maneadn@yahoo.com



#85 Welcome

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 04 October 2007 - 07:09 PM

Reguli de atribuire a calității de consultant fiscal

Art. 4. - Pentru atribuirea calității de consultant fiscal candidații, persoane fizice, trebuie să îndeplinească cumulativ următoarele condiții:
a) să fie licențiați ai unei facultăți cu profil economic;Nota reclama
b) să aibă o [u]experiență de minimum 5 ani după obținerea licenței, în una dintre următoarele activități:[/u]
- elaborarea, avizarea, aprobarea sau aplicarea legislației fiscale;
- servicii de administrare a legislației fiscale;
- elaborarea sau aplicarea reglementărilor contabile;
- activitate financiar-contabilă.Nota reclama
c) să nu aibă antecedente penale;
d) să aibă capacitate deplină de exercițiu;
e) să promoveze examenul pentru atribuirea calității de consultant fiscal. [/i]
[/quote]

Multumesc mult! Chiar ma oftic atunci cand ma induc singura in eroare! AM PESTE 5 ANI ! Haideti sa ne apucam de invatat! Eu sunt sigura ca vom avea surpriza examenului undeva prin IAN-FEB 2008 exact in perioada inchiderii de an :cu fise fiscale, profituri, bilanturi si alte nebunii...
Maria



#86 FILOSOFUL_X

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 04 October 2007 - 07:37 PM

MIZEZ TOTUSI PE UN EXAMEN IN LUNA NOIEMBRIE 2007 SAU INCEPUTUL LUNII DECEMBRIE 2007. NU UITATI TOTUSI CA TAXELE CARE SE INCASEAZA NU SUNT TOCMAI MICI IAR BANII INCASATI IN ANUL 2007 SUNT MAI BUNI DECAT CEI INCASATI IN 2008. NIVELUL TAXEI DE INSCRIERE A FOST ACTUALIZAT LA 500 LEI INCEPAND CU 01 OCTOMBRIE. OARE NU INDICA ASTA APROPIEREA UNEI NOI SESIUNI DE EXAMEN? EU ASA CRED. EU ZIC SA NE PREGATIM



#87 Welcome

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 04 October 2007 - 07:46 PM

Vezi postareaFILOSOFUL_X, la Oct 4 2007, 08:37 PM, a spus:

MIZEZ TOTUSI PE UN EXAMEN IN LUNA NOIEMBRIE 2007 SAU INCEPUTUL LUNII DECEMBRIE 2007. NU UITATI TOTUSI CA TAXELE CARE SE INCASEAZA NU SUNT TOCMAI MICI IAR BANII INCASATI IN ANUL 2007 SUNT MAI BUNI DECAT CEI INCASATI IN 2008. NIVELUL TAXEI DE INSCRIERE A FOST ACTUALIZAT LA 500 LEI INCEPAND CU 01 OCTOMBRIE. OARE NU INDICA ASTA APROPIEREA UNEI NOI SESIUNI DE EXAMEN? EU ASA CRED. EU ZIC SA NE PREGATIM
mda.... si eu presimt NEBUNIA asta.... Dar imi este atat de greu!!!! Am avut "expertu;", acum vine inchiderea de trimestru... Abia in NOV aveam de gand sa ma apuc de citit... Tare am impresia ca voi pierde inca 4 nopti albe in Capitala :biggrin: tocind niste legi, ordonante, hotarari, grile, :smile: aoleeoooo cate sunt.... !!!
Maria



#88 alexandragaby30

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 05 October 2007 - 08:38 AM

Vezi postareaWelcome, la Oct 4 2007, 08:46 PM, a spus:

Vezi postareaFILOSOFUL_X, la Oct 4 2007, 08:37 PM, a spus:

MIZEZ TOTUSI PE UN EXAMEN IN LUNA NOIEMBRIE 2007 SAU INCEPUTUL LUNII DECEMBRIE 2007. NU UITATI TOTUSI CA TAXELE CARE SE INCASEAZA NU SUNT TOCMAI MICI IAR BANII INCASATI IN ANUL 2007 SUNT MAI BUNI DECAT CEI INCASATI IN 2008. NIVELUL TAXEI DE INSCRIERE A FOST ACTUALIZAT LA 500 LEI INCEPAND CU 01 OCTOMBRIE. OARE NU INDICA ASTA APROPIEREA UNEI NOI SESIUNI DE EXAMEN? EU ASA CRED. EU ZIC SA NE PREGATIM
mda.... si eu presimt NEBUNIA asta.... Dar imi este atat de greu!!!! Am avut "expertu;", acum vine inchiderea de trimestru... Abia in NOV aveam de gand sa ma apuc de citit... Tare am impresia ca voi pierde inca 4 nopti albe in Capitala :biggrin: tocind niste legi, ordonante, hotarari, grile, :smile: aoleeoooo cate sunt.... !!!
Si pe mine ma interesaza acest examen, are cineva idee cum au fost examenle prcedenet?? ce grile au fost??
adresa mea este alexandragaby30@yahoo.com
va multumesc mult



#89 MonicaRusu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 05 October 2007 - 10:08 AM

Vezi postareaalexandragaby30, la Oct 5 2007, 08:38 AM, a spus:

Vezi postareaWelcome, la Oct 4 2007, 08:46 PM, a spus:

Vezi postareaFILOSOFUL_X, la Oct 4 2007, 08:37 PM, a spus:

MIZEZ TOTUSI PE UN EXAMEN IN LUNA NOIEMBRIE 2007 SAU INCEPUTUL LUNII DECEMBRIE 2007. NU UITATI TOTUSI CA TAXELE CARE SE INCASEAZA NU SUNT TOCMAI MICI IAR BANII INCASATI IN ANUL 2007 SUNT MAI BUNI DECAT CEI INCASATI IN 2008. NIVELUL TAXEI DE INSCRIERE A FOST ACTUALIZAT LA 500 LEI INCEPAND CU 01 OCTOMBRIE. OARE NU INDICA ASTA APROPIEREA UNEI NOI SESIUNI DE EXAMEN? EU ASA CRED. EU ZIC SA NE PREGATIM
mda.... si eu presimt NEBUNIA asta.... Dar imi este atat de greu!!!! Am avut "expertu;", acum vine inchiderea de trimestru... Abia in NOV aveam de gand sa ma apuc de citit... Tare am impresia ca voi pierde inca 4 nopti albe in Capitala :biggrin: tocind niste legi, ordonante, hotarari, grile, :sad: aoleeoooo cate sunt.... !!!
Si pe mine ma interesaza acest examen, are cineva idee cum au fost examenle prcedenet?? ce grile au fost??
adresa mea este alexandragaby30@yahoo.com
va multumesc mult
Ma tineti si pe mine la curent , va roooooooooooog.Adresa este monyk_7881@yahoo.com . Raman vesnic recunoscatoare . :smile:



#90 Mihaela A

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 108 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 06 October 2007 - 10:34 AM

Hello!!!!

Daca in septembrie 2007 am avut patru ani de experienta ca economist, credeti ca e posibil sa obtin derogare sa dau mai repede examenul de consultant fiscal???? A obtinut cineva?

Multumesc



#91 kvarga

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 06 October 2007 - 05:46 PM

Cineva stie cand va fi urmatorul examen la consultanti fiscali?
Puteti sa-mi trimiteti testele date la adresa de e-mail katalinvarga@yahoo.com
Va multumesc anticipat



#92 bluedalia_81

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 October 2007 - 07:09 PM

Vezi postareaMihaela A, la Oct 6 2007, 11:34 AM, a spus:

Hello!!!!

Daca in septembrie 2007 am avut patru ani de experienta ca economist, credeti ca e posibil sa obtin derogare sa dau mai repede examenul de consultant fiscal???? A obtinut cineva?

Multumesc

Poti sa incerci, dar nu prea cred ... si eu am incercat anul trecut in noiembrie cand aveam 4 ani de experienta, dar mi-au respins dosarul .... intre timp, tot nu pot sa dau pt ca au modificat legea si e nevoie de 5 ani dupa absolvirea facultatii .... Mi se pare o porcarie! Nu tot experienta se cheama daca am lucrat 3 ani in timpul facultatii?



#93 iulicori

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Location:sebes

Postat 09 October 2007 - 11:41 AM

As dori si eu daca se poate grilele din martie si din iunie. Va multumesc!
corinaciorogar@yahoo.com



#94 cezara

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:
  • Gender:Female

Postat 09 October 2007 - 11:44 AM

Tocmai am sunat la Camera Consultantilor fiscali. Nici ei nu stiu daca va fi examen anul acesta. Daca va fi, se va anunta cu o luna inainte pe site-ul lor.



#95 ylg

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 09 October 2007 - 02:31 PM

buna, Welcome. Daca ai grilele pt martie si iunie cu tot cu raspunsuri, imi trimiti si mie, te rog...as vrea sa prind si eu urmatorul examen...Multumesc mult!scuze, am uitat adresa monicazelei@yahoo.comMersi!



#96 carmen

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 09 October 2007 - 03:16 PM

PLSSSSS, Welcome si mie daca se poate sa-mi trimeti grilele din martie si iunie pe adresa filimonelena@yahoo.com .
Multumesc anticipat !



#97 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 October 2007 - 10:34 AM

o prietena a sunat azi, cica se da examen in decembrie ............



#98 ica13

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 10 October 2007 - 10:37 AM

Buna ziua,

Imi puteti trimite si mie va rog grilele si daca aveti si raspunsurile pe adresa ica_simion@yahoo.com?

Multumesc anticipat.



#99 daniela74

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 10 October 2007 - 01:49 PM

Buna ziua !
As dori sa ma ajute cineva sa-mi trimita grilele din martie si din iunie si raspunsurile la adresa dana_jurcan@yahoo.com
Multumesc anticipat .



#100 Moniczi

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 10 October 2007 - 02:24 PM

:smile: si eu as dori daca se poate grilele din martie si iunie la adresa moniczi@yahoo.com. Multumesc anticipat... :sad:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL