Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
parerile noastre despre examenul CECCAR -SEPT. 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 31

Salt la continut


parerile noastre despre examenul CECCAR -SEPT. 2007


829 replies to this topic

#601 Guest_stanescuema_*

  • Guests

Postat 01 October 2007 - 06:49 PM

Vezi postareakamath, la Oct 1 2007, 05:48 PM, a spus:

am luat si eu..In Prahova rezultatul este uramator 38 admisi 180 picati...
Mult succes!
liste? vrem liste!!!! site-ul e de kk, profesorii de la cursuri la fel, examenul de kk de asemenea....



#602 mioara1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 87 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 01 October 2007 - 06:50 PM

Are cineva idee cam cum ar trebui sa sune contestatia??? un model ...ceva...




#603 stefi1979

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 01 October 2007 - 07:08 PM

am fost la Floreasca; s-au afisat "pe gard" .. destul de multi picati; se pare ca am avut un noroc chior pt ca am luat examenul;
nu pot sa cred ca dai 550 lei taxa la un examen si ei nu se sinchsesc sa-si faca o pagina de net care sa mearga.
bafta la toata lumea



#604 domnul D

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 01 October 2007 - 07:13 PM

Subsemnatul.......,candidat la examenul de acces la calitatea de expert contabil, organizat in 8-9 sept 2007 la centrul deexaminare......, indentificat cu legitimatia......, va rog sa reanalizati lucrarea la disciplina ......., in vederea recalcularii noetei din urmatoarele considerente:
- cam ce sti ca ai gresit sau ca ai facut bine
- avand in vedere ca restul notelor au fost de.........dovedesc faptul ca m-am pregatit cu atentie la acest examenn si merit sa intru in stagiu de pregatire pentru calitatea de expert contabil.



#605 moto_mihaela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:buzau

Postat 01 October 2007 - 07:17 PM

Vezi postareaOrbu Tatiana, la Oct 1 2007, 04:56 PM, a spus:

la galati sunt afisate la sediu. 47 admisi si 111 respinsi (pentru galati si tulcea).
eu sunt fericita azi.........sunt intre cei 47.
felicitari celor care au luat examenul. Bafta la contestatii celor care au picat.
Din ce am vazut, la fiscalitate s-a picat. La control numai note mari, am vazut chiar si 9.60.
la buzau, s-a picat la control in prostie, si totusi au fost subiecte comune, rezolvari comune, note la examene diferite.



#606 Catad

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 October 2007 - 07:23 PM

daca merg acum in Floreasca ,credeti ca am sanse sa vad ceva? e lumina de bec ceva?



#607 moto_mihaela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:buzau

Postat 01 October 2007 - 07:26 PM

Vezi postareaanca_c, la Oct 1 2007, 07:29 PM, a spus:

Am fost si eu in Floreasca si m-am in grozit cat de putini au luat. Eu am picat datorita controlului. Am avut urmatoarele note: Conta: 9,2; Fiscalitate 8,84; Drept 6,28; Audit: 8,28; Evaluare 9,12; Control: 4,6; Expertiza 10; media 8,05.
Ar trebui facuta contestatie colectiva pentru control deoarece si-au batut joc de noi cu subiectele pe care le-au dat. Ce ziceti?
foarte corect, si eu am media generala 8,79 si am picat la control cu 5,56. \nu-mi vine sa cred am avut la toate celelalte discipline peste 9 si totusi nu am reusit sa promovez acest examen de cacao.
La vrancea sunt doar 18 admisi si 119 respinsi. promovabilitate "foarte mare" aproximativ 10 %. S-a picat e rupte.
Am o boala pe CECCAR-ul masii si a lu tasu de-mi vine sa-i strang pe toti de gat

Aceasta postare a fost editata de moto_mihaela: 01 October 2007 - 07:31 PM




#608 mirela 0702

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 920 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 01 October 2007 - 07:30 PM

La iasi...au luat 67 din 300...facand o medie din ce am vazut pe forum, referindu-ma si la date din alte judete....rata de promovabilitate in acest an a fost cam...de cat???...20-30%???? Ce idiotenie....mi se pare prea de tot.....sa inteleg ca astia nu mai au nevoie de bani????...sau sa sper ca vor fi mai indulgenti la contestatii...?????? Sau...sa inteleg ca acum doi-trei ani...candidatii erau mult mai capabili decat noi???? Nu stiu anul trecut...dar acum 2-3 ani picau doar cate 5-10%.....chiar nu inteleg.... :smile: :sad: :sad:



#609 parametru

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 01 October 2007 - 07:30 PM

a reusit cineva sa intre in ultima ora pe site-ul ceccar?ma chinui degeaba.pentru galati daca are cineva rezultatele va rooooog. :smile:



#610 willa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 103 Postari:
  • Gender:Female

Postat 01 October 2007 - 07:32 PM

Vezi postareaparametru, la Oct 1 2007, 08:30 PM, a spus:

a reusit cineva sa intre in ultima ora pe site-ul ceccar?ma chinui degeaba.pentru galati daca are cineva rezultatele va rooooog. :smile:


eu una nu pot...
si vreau sa aflu pt Satu mare



#611 Catad

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 October 2007 - 07:34 PM

credeti ca daca ma duc acum in Floreasca am sansa sa vad ceva sau e prea intuneric?



#612 stefi1979

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 01 October 2007 - 07:34 PM

Vezi postareaCatad, la Oct 1 2007, 08:23 PM, a spus:

daca merg acum in Floreasca ,credeti ca am sanse sa vad ceva? e lumina de bec ceva?

cred ca da.. dar mai bine ia si o lanterna cu tine :)



#613 willa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 103 Postari:
  • Gender:Female

Postat 01 October 2007 - 07:34 PM

Vezi postareamirela 0702, la Oct 1 2007, 08:30 PM, a spus:

La iasi...au luat 67 din 300...facand o medie din ce am vazut pe forum, referindu-ma si la date din alte judete....rata de promovabilitate in acest an a fost cam...de cat???...20-30%???? Ce idiotenie....mi se pare prea de tot.....sa inteleg ca astia nu mai au nevoie de bani????...sau sa sper ca vor fi mai indulgenti la contestatii...?????? Sau...sa inteleg ca acum doi-trei ani...candidatii erau mult mai capabili decat noi???? Nu stiu anul trecut...dar acum 2-3 ani picau doar cate 5-10%.....chiar nu inteleg.... :smile: :sad: :sad:


am inteles ca promovabilitatea e de 21% pe tara



#614 gianina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 01 October 2007 - 07:40 PM

Vezi postareaCatad, la Oct 1 2007, 08:23 PM, a spus:

daca merg acum in Floreasca ,credeti ca am sanse sa vad ceva? e lumina de bec ceva?
Eu zic sa iei o bricheta, o lanterna ceva ... si sa te duci dar ai grija ca se fac sapaturi pe Floreasca, sa nu-ti rupi gatul pe acolo. Eu acum am venit... am luat... dar nu mi-am revenit complet nici acum din emotii. N-are rost sa stai dupa nesimtitii astia care au avut timp 3 saptamani sa se organizeze si n-au reusit. SUNT FERICITA... sper sa nu deranjez pe nimeni cu afirmatia asta. Sa auzim de bine
Gianina



#615 Catad

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 October 2007 - 07:42 PM

:smile: felicitari



#616 nastasacarmen

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 01 October 2007 - 07:44 PM

rez bucuresti

http://finance. groups.yahoo. com/group/ contacafe_ club/files/

"rezultate ceccar expert 2007"



#617 anca_c

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 01 October 2007 - 07:44 PM

Legat de contestatii, citeam pe forum zilele astea ca nu s-ar face reverificari pe bune decat la conta. In rest, nu se obosesc. Asa ca, din pacate, nu cred ca vom rezolva mare lucru. Rata scazuta de promovabilitate se datoreaza disciplinelor fiscalitate si control, unde anul asta, au fost subiecte diferite fata de ceea ce au propus in cartea CECCAR (la control, cel putin, au exagerat bine de tot; nici macar un singur studiu de caz care sa semene cu ceva cunoscut...).
Si eu sunt sucarita pt ca se pare ca nu o sa iau acest examen datorita disciplinei "Control" - care are intr-adevar o semnificatie aparte in cariera mea de contabil...... (mai ales ca au fost probleme legate de institutiile bugetare...). Nu imi mai fac sperante legate de contestatie!



#618 moto_mihaela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:buzau

Postat 01 October 2007 - 07:48 PM

Vezi postareawilla, la Oct 1 2007, 08:34 PM, a spus:

Vezi postareamirela 0702, la Oct 1 2007, 08:30 PM, a spus:

La iasi...au luat 67 din 300...facand o medie din ce am vazut pe forum, referindu-ma si la date din alte judete....rata de promovabilitate in acest an a fost cam...de cat???...20-30%???? Ce idiotenie....mi se pare prea de tot.....sa inteleg ca astia nu mai au nevoie de bani????...sau sa sper ca vor fi mai indulgenti la contestatii...?????? Sau...sa inteleg ca acum doi-trei ani...candidatii erau mult mai capabili decat noi???? Nu stiu anul trecut...dar acum 2-3 ani picau doar cate 5-10%.....chiar nu inteleg.... :smile: :sad: :sad:


am inteles ca promovabilitatea e de 21% pe tara
in vrancea promovabilitatea este de impresionant - 10%
Am avut o bafta teribila. Am terminat facultatea in 2004. Am avut nevoie conform regulilor CECCAR de 3 ani practica. Asadar si prin urmare in 2005 nu am putut da examenul, at. cand s-a dat 80% grile si 20% teorie. Promovabilitate - fara numar. In 2006, nu am putut da acest examen fantastic pt ca nu aveam 3 ani de practica in contabilitate(m-am angajat pe 01.10.2004). In acel an s-a dat 50% grile si 50% teorie, la care se adauga si punctul din oficiu. Grad de promovailitate - 60% Anul acesta, regulile s-au schimbat, cand am reusit sa fac 3 ani de practica - nu se mai cere practica. Dar, nemaipomenit s-a dat 20% grile si 80 % teorie. Grad de promovabilitate 21%. Am luat media generala 8,79 dar am PICAT CU BRIO. MAGNA CUM LAUDE. - cu nota 5,56 la Control Financiar - de altfel o disciplina deosebita, fantastica si imresionanta. Au dat subiecte extraordinare, impecabile, fara nici un fel de dubiu. Deasemenea s-au afisat toate rezolvarile in asa fel incat cine vrea sa faca contestatie sa aiba suport, adica sa stie ce a gresit si daca merita sa faca contestatie sau nu. Iertati-mi sarcasmul, dar simt ca innebunesc de nervi. Felicitari celor care au luat, Bafta celor care fac contestatie, Sperante pentru cei care considera ca nu mai au nici o sansa.



#619 willa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 103 Postari:
  • Gender:Female

Postat 01 October 2007 - 07:52 PM

Vezi postareagianina, la Oct 1 2007, 08:40 PM, a spus:

Vezi postareaCatad, la Oct 1 2007, 08:23 PM, a spus:

daca merg acum in Floreasca ,credeti ca am sanse sa vad ceva? e lumina de bec ceva?
Eu zic sa iei o bricheta, o lanterna ceva ... si sa te duci dar ai grija ca se fac sapaturi pe Floreasca, sa nu-ti rupi gatul pe acolo. Eu acum am venit... am luat... dar nu mi-am revenit complet nici acum din emotii. N-are rost sa stai dupa nesimtitii astia care au avut timp 3 saptamani sa se organizeze si n-au reusit. SUNT FERICITA... sper sa nu deranjez pe nimeni cu afirmatia asta. Sa auzim de bine
Felicitari!!! :biggrin:

Vezi postareamoto_mihaela, la Oct 1 2007, 08:48 PM, a spus:

Vezi postareawilla, la Oct 1 2007, 08:34 PM, a spus:

Vezi postareamirela 0702, la Oct 1 2007, 08:30 PM, a spus:

La iasi...au luat 67 din 300...facand o medie din ce am vazut pe forum, referindu-ma si la date din alte judete....rata de promovabilitate in acest an a fost cam...de cat???...20-30%???? Ce idiotenie....mi se pare prea de tot.....sa inteleg ca astia nu mai au nevoie de bani????...sau sa sper ca vor fi mai indulgenti la contestatii...?????? Sau...sa inteleg ca acum doi-trei ani...candidatii erau mult mai capabili decat noi???? Nu stiu anul trecut...dar acum 2-3 ani picau doar cate 5-10%.....chiar nu inteleg.... :smile: :sad: :sad:
am inteles ca promovabilitatea e de 21% pe tara
in vrancea promovabilitatea este de impresionant - 10%Am avut o bafta teribila. Am terminat facultatea in 2004. Am avut nevoie conform regulilor CECCAR de 3 ani practica. Asadar si prin urmare in 2005 nu am putut da examenul, at. cand s-a dat 80% grile si 20% teorie. Promovabilitate - fara numar. In 2006, nu am putut da acest examen fantastic pt ca nu aveam 3 ani de practica in contabilitate(m-am angajat pe 01.10.2004). In acel an s-a dat 50% grile si 50% teorie, la care se adauga si punctul din oficiu. Grad de promovailitate - 60% Anul acesta, regulile s-au schimbat, cand am reusit sa fac 3 ani de practica - nu se mai cere practica. Dar, nemaipomenit s-a dat 20% grile si 80 % teorie. Grad de promovabilitate 21%. Am luat media generala 8,79 dar am PICAT CU BRIO. MAGNA CUM LAUDE. - cu nota 5,56 la Control Financiar - de altfel o disciplina deosebita, fantastica si imresionanta. Au dat subiecte extraordinare, impecabile, fara nici un fel de dubiu. Deasemenea s-au afisat toate rezolvarile in asa fel incat cine vrea sa faca contestatie sa aiba suport, adica sa stie ce a gresit si daca merita sa faca contestatie sau nu. Iertati-mi sarcasmul, dar simt ca innebunesc de nervi. Felicitari celor care au luat, Bafta celor care fac contestatie, Sperante pentru cei care considera ca nu mai au nici o sansa.Unde s au afisat rezolvarile la control?




#620 lueniko

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 01 October 2007 - 07:55 PM

Are cineva rezultatele? Va rog sa mi le trimita cineva si mie la adresa lueniko@yahoo.com. E imposibil de intrat pe site-ul CECCAR. Multumesc,

Eni






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL