Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
TOP MODERATORI - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


TOP MODERATORI

41 replies to this topic

Poll: top moderatori

carui moderator ii dam "coronita" la sf. anului ?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#1 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 October 2007 - 12:17 PM

Ma gandeam mai demult la acest lucru si azi m-am hotarat ! Gata , voi deschide un topic cu tema Top Moderatori !!
De ce ? o sa va intrebati !! fiindca, suntem destul de aproape de sfarsitul anului si sunt anumiti moderatori care chiar merita sa faca parte din acest top , iar la sfarsitul anului sa primeasca o coronita !!

Prima mea propunere este D-na ALUPEI OTILIA !!
Un moderator care de-a lungul anului a fost o prezenta constanta pe forum , a stiut cu mult umor sa "dezamorseze" situatii mai putin placute, a raspuns la majoritatea intrebarilor puse pe forum la obiect si cu argumente !!




Rog administratorii daca nu am pus bine topicul , sa-l mute unde cred de cuviinta !!!
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 October 2007 - 06:44 PM

wooooow , cris :smile: multumesc mult de tot, cu deschiderea acestui topic sa stii ca m-ai lasat cu gura cascata !

ma simt f. magulita, pe cuvant, insa ........ mmmm, nu stiu ce sa zic, daca topicul asta e o idee f. buna....
desi imi place sa vad ca lumea imi apreciaza activitatea, parca ma jenez sa primesc laude asa grupat :laugh:
pe la posturi individuale - mai merge, dar adunate la un loc ... nu stiu... parca-parca e prea mult ...

sa nu cumva sa te superi pe mine, draga cris :sad: , eu sincer iti sunt f. recunoscatoare pt. gestul tau asa frumos, insa ceva ma tine ...

cert e ca nu va pot impiedica sa dati curs invitatiei, dar (zic si eu) altceva mai urgent sau mai important n-aveti si voi de facut ?? :angry:

inca o data multumesc pt. propunerea de coronita ! :sad:




#3 anagruion

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 291 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:timisoara

Postat 18 October 2007 - 07:04 PM

Vezi postareacristina5859, la Oct 18 2007, 10:17 AM, a spus:

Ma gandeam mai demult la acest lucru si azi m-am hotarat ! Gata , voi deschide un topic cu tema Top Moderatori !!De ce ? o sa va intrebati !! fiindca, suntem destul de aproape de sfarsitul anului si sunt anumiti moderatori care chiar merita sa faca parte din acest top , iar la sfarsitul anului sa primeasca o coronita !!Prima mea propunere este D-na ALUPEI OTILIA !! Un moderator care de-a lungul anului a fost o prezenta constanta pe forum , a stiut cu mult umor sa "dezamorseze" situatii mai putin placute, a raspuns la majoritatea intrebarilor puse pe forum la obiect si cu argumente !!Rog administratorii daca nu am pus bine topicul , sa-l mute unde cred de cuviinta !!!
Buna Cristina. Sunt de acord cu tine si cred ca in varful "TOP MODERATORI" trebuie sa fie draga noastra OTILIA. :smile:

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 18 October 2007 - 07:17 PM




#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 October 2007 - 07:20 PM

mai, mai ...

v-ati terminat lucrarile ?? hmmm ?? aveti timp ?? :laugh:

dragele mele ... :smile: :sad: :sad:



#5 dana_cz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 218 Postari:
  • Gender:Female

Postat 18 October 2007 - 08:43 PM

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la Oct 18 2007, 08:20 PM, a spus:

v-ati terminat lucrarile ?? hmmm ?? aveti timp ??
Nici pe departe!! :sad: Cel putin eu sunt intr-o perioada nebuna rau :sad:
Dar pentru asa ceva merita sa-ti faci un pic de timp. Pentru ca oricum ne petrecem si noi suficient din timpul nostru "liber" pe acest forum, iar aici prezenta agreabila, constanta, neobosita, cu mult bun simt a Otiliei cu siguranta ca nu poate fi ignorata.

Nu consider inoportun acest topic si oricum este un topic deschis competitiei, nu unul dedicat unui anume moderator. Rezultatul final nu ar trebui sa supere pe nimeni, ci eventual sa motiveze. Plus de asta, daca oricum nu putem recompensa material efortul vostru, putem cel putin sa ne exprimam aprecierea sau (de ce nu) dezacordul fata de o persoana / o atitudine / o masura luata, etc.
Apoi, chiar daca "dragostea trece prin stomac", sunt destule situatii in care poate o apreciere valoreaza moralmente mai mult decat o recompensa materiala. Pentru ca de multe ori iei un ban, il cheltui rapid (logic, nu?) dar ramai uneori cu indoieli gen "m-a platit, dar oare a fost multumit de ce am facut sau m-a platit ca asa era intelegerea / contractul?"
In concluzie, nu consider topicul inoportun, ci din contra. Ba mai mult, poate ar trebui sa se transforme intr-un sondaj, unde sa poata vota "Moderatorul anului" si cei care nu vor neaparat sa exprime public o parere sau au oarecare retineri in a o face.

Pana atunci ...
+1 pentru Otilia fara retineri si din tot sufletul :smile:
Viata este suma tuturor alegerilor tale



#6 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 October 2007 - 08:58 AM

Ma bucur ca, sunteti de acord cu mine ! :sad: :sad:

Acest topic l-am deschis (asa cum bine a subliniat si dana_cz ! ) pentru a fi un sondaj in randul forumistilor , o competitie in randul moderatorilor ! Doar in orice domeniu la sfarsitul unui an se organizeaza tot felul de topuri ! de ce sa nu avem si noi un top al moderatorilor, pentru a scoate in evidenta efotul depus de-a lungul anului si sa multumim , chiar daca numai online pentru acele ore petrecute pentru a raspunde membrilor acestui forum ( ceea ce, nu-i un lucru simplu )!!
De ce sa nu recunostem ca ( si imi pare foarte rau daca, se v-a supara vreun moderator !!!) sunt moderatori foarte activi , in ciuda faptului ca sunt foarte ocupati, iar altii mai mult inexistenti !!
Consider ca, munca unui moderator nu inseamna numai sa scrii " Topic inchis " !! eu zic ca, presupune mult mai mult !!
Dar, poate nu ma pricep eu foarte bine la ce inseamna a fi moderatorul unui site !! daca am gresit va rog, sa-mi spune-ti !! :smile:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#7 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 19 October 2007 - 09:04 AM

ar fi bine eventual sa puneti si o lista cu moderatorii existenti, sa stim despre cine vorbim... :smile:
"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#8 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 October 2007 - 09:39 AM

bineeeee :biggrin: , daca asa vreti voi... fac sondajul si il pun la topic !

lista se poate vedea oricand din bara de conectare, "asistentul meu", "echipa de moderare"

o scriu si aici, asa cum este ea afisata acolo (in ordine alfabetica), ca sa va fie mai usor :

moderatori globali :

ALUPEI OTILIA
BIBI
ctanela
floris
kimba
laura2005
lilianarodica
Ocsi
Septimiu

moderatori locali :

ABC
baciu ana
bpeligrad
LEXUS

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 19 October 2007 - 09:54 AM




#9 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 October 2007 - 12:14 PM

dragilor, va invitam la vot !!! :smile:

Aceasta postare a fost editata de cristina5859: 19 October 2007 - 12:15 PM

Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#10 anagruion

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 291 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:timisoara

Postat 19 October 2007 - 08:13 PM

Vezi postareacristina5859, la Oct 19 2007, 10:14 AM, a spus:

dragilor, va invitam la vot !!! :smile:
Buna.pentru mine ramane pe locul I Otilia. Pentru locul II as vota pe Ocsi si Septimiu.



#11 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 October 2007 - 06:39 PM

exista o diferenta intre total voturi contorizate si suma voturilor exprimate. asta cred ca provine din faptul ca am uitat sa dezactivez optiunea de vot multiplu (un user putea vota pt. mai multe persoane, adica 1 user contorizat = mai multe voturi, alta explicatie nu-mi trece prin minte ...)am remediat situatia dezactivand acea optiune, va rog sa ma iertati pt. greseala initiala. sper ca de acum incolo sa nu mai creasca dif. de 5 voturi exprimate fata de "total voturi" contorizate.o seara frumoasa.si multumesc mult pt. voturi, dragilor !! :smile:



#12 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 October 2007 - 09:16 AM

si eu am remarcat aceasta diferenta ! :smile:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#13 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 October 2007 - 02:39 PM

aia era cauza, am intuit bine :smile:
dif. nu s-a mai modificat



#14 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 October 2007 - 06:51 PM

totusi, sunt foarte putine voturi !!
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#15 aura_pecingine

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:
  • Location:Craiova

Postat 27 October 2007 - 08:02 PM

Buna seara dragi colegi,eu votez din toata inima pentru OTILIA :smile:



#16 beatrice1971

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 519 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 October 2007 - 09:04 PM

Vezi postareacristina5859, la Oct 27 2007, 07:51 PM, a spus:

totusi, sunt foarte putine voturi !!

Uite ca am votat si eu! Coronita :smile: i-o ofer cu mult drag Otiliei.
As defini-o pe scurt ca fiind umarul de care te poti spijini in caz de nevoie.

Aceasta postare a fost editata de beatrice1971: 27 October 2007 - 09:06 PM

Viata e ceea ce ti se intampla in timp ce esti ocupat sa faci alte planuri.



#17 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 October 2007 - 02:12 PM

Cred ca, sunt foarte putine topicuri pe acest forum la care ea, sa nu fii raspuns !!!

Oricum , in anul 2007 , este NUMBER ONE !!! :smile: :sad:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#18 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 October 2007 - 05:05 PM

va multumesc mult, dragele mele :smile: ma rasfatati cu atatea laude ...

din pacate in ultima vreme (un an - poate mai mult) nu am mai raspuns pe la topicuri atat de des pe cat o faceam in primii 2 ani fiindca nu am mai avut timp sa stau toata ziua pe forum, serviciul m-a solicitat destul de mult si cum de acolo vine banutu' a trebuit sa ii dau atentia necesara.
oricum, sincera sa fiu pana la capat, nu rasp. pt. ca sunt moderator (fct. de moderator nu presupune asta, regulamentul forumului nu ma obliga s-o fac) ci pt. ca vreau sa ajut pur si simplu. stiu, mai mult decat mi-as fi dorit, ce inseamna sa nu ai pe nimeni care sa te ajute / indrume, v-am povestit cum au fost inceputurile mele ca si contabil :sad:

cris, nu fi suparata ca sunt putine voturi, a fost si inchidere de trimestru, lumea a avut alte prioritati in aceasta perioada...
vom vedea in saptamanile urmatoare daca asta a fost cauza sau subiectul propus e de vina :biggrin:

o seara minunata sa aveti.

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 28 October 2007 - 05:09 PM




#19 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 October 2007 - 12:36 PM

Poate ca, a fost inchidere de trimestru............s-ar putea !!

Cat despre subiectul propus ...........este unul obisnuit !! intalnim mereu tot felul de topuri : cei mai frumosi oameni din lume, cele mai frumoase case, cele mai frumoase picioare, posterioare, etc. (tot ce vrei si ce nu vrei ) !! :smile: :sad:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#20 mariana07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:

Postat 29 October 2007 - 02:45 PM

Desi sunt inregistrata pe forum de putin timp (si la inceput de drum in meseria de contabil), lectia de viata (in primul rand) pe care am primit-o de la doamna Otilia ma face sa votez pt. dansa!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL