Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contabilitate protoierie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


contabilitate protoierie

5 replies to this topic

#1 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 25 October 2007 - 02:57 PM

Aveti idee care este monografia protoieriilor?



#2 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 October 2007 - 08:04 AM

Banuiesc ca este vorba de o asociatie fara scop patrimonial - ca forma de organizare - sunt materiale pe forum, asa incat apeleaza CAUTARE.

Madalina



#3 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 28 October 2007 - 09:30 AM

Vezi postareamadalinab, la Oct 26 2007, 08:04 AM, a spus:

Banuiesc ca este vorba de o asociatie fara scop patrimonial - ca forma de organizare - sunt materiale pe forum, asa incat apeleaza CAUTARE.

O.G. 26/2000- cu privire la asociatii si fundatii spune asa:
" Art. 1. -
(1) Persoanele fizice și persoanele juridice care urmăresc desfășurarea unor activități în interes general sau în interesul unor colectivități locale ori, după caz, în interesul lor personal nepatrimonial pot constitui asociații ori fundații în condițiile prezentei ordonanțe.
(2) Asociațiile și fundațiile constituite potrivit prezentei ordonanțe sunt persoane juridice de drept privat fără scop patrimonial.
(3) Partidele politice, sindicatele și cultele religioase nu intră sub incidența prezentei ordonanțe. "
Asa ca, stimata madalinab, nu mai banui despre ce e vorba, ca banuiesti gresit.
Astept raspuns in continuare, ca de cautat am cautat si nu am gasit nimic pe forum.(poate oi fi orb si n-am vazut!)



#4 dianaionescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 61 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:cluj

Postat 28 October 2007 - 10:23 AM

intrebarea ta era despre monografie contabile nu? si cineva a incercat sa ti raspunda, daca a gresit dupa parerea ta... poate ca altii atunci nici nu se vor mai obosi sa ti raspunda
familia asta minunata este cea mai mare si importanta realizare personala



#5 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 October 2007 - 11:06 PM

Vezi postareaovidiu_adrian79, la Oct 28 2007, 10:30 AM, a spus:

O.G. 26/2000- cu privire la asociatii si fundatii spune asa:(3) Partidele politice, sindicatele și cultele religioase nu intră sub incidența prezentei ordonanțe. "Asa ca, stimata madalinab, nu mai banui despre ce e vorba, ca banuiesti gresit.

De acord stimate ovidiu_adrian79, nu contest ca pot gresi. Era, desigur, o parere. Am o prietena contabila care tine ctb unei biserici si m-am gandit ca si pt protoierie este asemenea. Avand in vedere ca acest subiect nu este atat de comun ai putea sa dai mai multe detalii atunci cand pui o intrebare...de exemplu care ar fi forma de organizare precizata in statutul protoieriei, sau alte detalii ajutatoare.
Madalina



#6 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 30 October 2007 - 10:57 PM

Cu totii suntem oameni, si, putem gresi. E omeneste. Cu asta sunt de acord.
Ce m-a deranjat mai mult si mai mult a fost faptul ca m-ai trimis la cautare, desi, cautasem inainte prin tot forumul, iar tu mi-ai oferit un raspuns foarte evaziv. No offence please!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 06 February 2009 - 05:22 PM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL