Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
acces la stagiu audit financiar - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


- - - - -

acces la stagiu audit financiar

271 replies to this topic

#41 dacron

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 March 2008 - 08:15 PM

As vrea si eu sa ma inscriu la examen , dar nu prea am timp sa parcurg legislatia aferenta tematicii afisate.
V-ar interesa o colaborare in parcurgerea tematicii ?
Propunere : fiecare dintre cei interesati de o colaborare sa posteze cate un material ajutator ( rezumat )al materialelor parcurse.
Spre ex. eu ma ocup de Ordinul 1752, cineva de Legea 571 , etc, etc.
Ce spuneti ? Ne organizam putin? Facem o lista ( pana maine ) cu distribuirea materialului pe om ?
Astept raspuns aici sau pe adresa mea de email reclame7@yahoo.com
Hai sa fim uniti, la cafr.este loc pentru toata lumea.
Toate cele bune.



#42 Roxy73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:

Postat 17 March 2008 - 11:21 PM

De acord....pai sa incepem sa postam :pullhair:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 03:45 PM




#43 grio

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:

Postat 18 March 2008 - 08:11 AM

Multumesc.
Eu am alt grile pentru acces la stagiu, pe care le atasez aici. Haide mai intai sa ne lamurim care teste s-au dat in 2004.
O alta discutie este legata de Tematica si bibliografia de anul asta, care este oarecum diferita de cea din 2004. De exemplu, anul asta nu exista nimic despre Standardele Internationale de Audit - ISA.



#44 grio

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:

Postat 18 March 2008 - 08:41 AM

Nu s-a atasat (probabil din cauza ca era mai mare de 100 k). Mai incerc odata.

Imi pare rau nu resusesc sa atasesz un document word, nici macar arhivat (probabil nu se poate). Poate ma invata cineva!



#45 dacron

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 March 2008 - 09:48 AM

IFRS 1 , Ord.1752 ,etc. fac referire la IAS-uri.In mare , tot va trebui sa le stim continutul.



#46 danm79

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 18 March 2008 - 04:13 PM

Ar trebui sa gasim o modalitate sa postam fisierele..eventual un grup pe yahoo sau un hosting extern...

Eu din ce m-am uitat pe subiectele postate deja nu prea se regasesc in tematica....o mare parte. E schimbata mult tematica fata de cea din 2004 plus ca atunci era doar grila si acum e si grila si scris, grilele erau cu 5 rasp, acum sunt cu 3, etc,etc....

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 03:45 PM




#47 dimalexia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 178 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 March 2008 - 11:58 PM

Ezcelenta idee!!!! Si eu vreau sa ma alatur voua! Sa stabilim concret ce avem de facut... ca sa ne fie mai usor...



#48 dacron

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 March 2008 - 07:23 AM

Revin la propunerea mea de a pregati examenul impreuna.Pana acum si-au manifestat interesul 5 dintre noi
Intrucat am avut aceasta initiativa,consider ca ar trebui sa ma ocup de organizare.
Consider ca nu ne putem posta materialele direct in forum( volum mare si greutati in transmiterea fisierelor)
In acest sens, va rog trimiteti email de confirmare la adresa reclame7@yahoo.com .Acesta trebuie sa faca referire si la
materialul pe care vreti sa-l pregatiti .Voi transmite fiecaruia in parte toate propunerile primite,vom definitiva lista cu ce are fiecare de
pregatit si vom demara actiunea.
Pe masura strangerii materialului, ma oblig sa transmit fiecaruia in parte tot ce am primit.
Intrucat timpul pe care il avem la dispozitie este scurt ,va rog sa-mi transmiteti confirmarile si propunerile cu materialul ales pana vineri 21.03.2008
orele 22.cand voi inchide lista.Sambata ,22.03.2008 , voi transmite tuturor propunerile primite, iar duminica vom stabili concret ce are de facut fiecare.
pentru ca de luni sa ne putem apuca de treaba.
Va astept .Succes tuturor.



#49 ileanab

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:

Postat 19 March 2008 - 01:52 PM

ma bag si eu!
iti dau mesaj pe mail



#50 danm79

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 19 March 2008 - 02:17 PM

Poate ar trebui sa explicam mai bine pe forum ce trebuie sa faca in principiu fiecare...
Ai un mail si de la mine!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 03:46 PM




#51 Roxy73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:

Postat 19 March 2008 - 03:49 PM

ma inscriu si eu
email rnicolaevna@yahoo.com
deci sa vedem ce trebuie sa facem; eu zic sa postam pe forum tot ce trebuie;



#52 dacron

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 March 2008 - 05:45 PM

Nu as fi de parere sa ne postam materialele pe forum. Motive
- volum destul de mare
- greutati in transmiterea fisierelor
- la materiale trebuie sa aiba acces doar cei care au contribuit efectiv la crearea lor.
Nu sunt egoista, dar consider ca
a ) totii suntem angrenati si in rezolvarea altor probleme zilnice ( serviciu, familie ,etc), si nu mi se pare corect ca unii sa muncesca ( volumul de munca este destul de mare ) iar altii sa culeaga rezultatele.
b )astfel , putem atrage mai multi colaboratori . Cu cat suntem mai multi cu atat putem termina de parcurs materialul bibliografic mai repede .

Dar daca totusi mai multi dintre voi doresc sa postam direct pe forum ,atunci sa facem asa.Va las sa decideti si sa-mi transmiteti parerea voastra.

Am primit deja cateva materiale de la voi , dar nu a-ti facut altceva decat sa-mi transmiteti texte integrale de lege, de ordonante, de decrete,(care compun bibliografia), ori eu,asteptam o interpretare a acestora ( un rezumat , o punctare a principalelor probleme dezbatute ).O singura colega de a noastra a inteles
cam ce astept eu de la acest grup de lucru si a transmis o prima serie de raspunsuri la intrebarile propuse la testul de aptitudini organizat de CAFR.

Astept sa va inscrieti in continuare.Sper ca pana la sfarsitul saptamanii viitoare sa putem parcurge odata tot materialul bibliografic si apoi , in cunostiinta de cauza ,sa mai putem discuta pe marginea lui.
Suuces .



#53 Roxy73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:

Postat 19 March 2008 - 08:47 PM

pe forum e cu cartile pe fata; si asa pot sa vina mai multi, oricand; asa s-a lucrat si pentru consultanti fiscali; fiecare venea cu ce putea; sunt sigura ca toti vor impartasi tot ce au;



#54 lupoaica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 138 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 March 2008 - 12:08 PM

Vreau si eu. Deocamdata n-am materiale pt invatat... Propun sa punem pe form.
preda



#55 Crristina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 20 March 2008 - 02:11 PM

Buna,

Ma inscriu si eu. Mailul meu este crristina30@yahoo.com.

Bafta tuturor.



#56 elmam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 208 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:informare

Postat 20 March 2008 - 02:25 PM

sunt de acord cu roxy.daca materialele nu sunt postate la vedere,ce garantie avem ca fiecare isi face bucatica bine?nu credeti ca ar fi corect sa fie transparenta in rezolvarea subiectelor?ce e cu formularea de genul "sa benficieze altii"?ce e cu ganddirea asta primitiva?la consultanti fiscali a fost dezbatuta fiecare problema si s-au putut face corectii la fiecare raspuns cu argumente.practi a fost o dezbatere. de unde se stie ca ce selecteaza fiecare e suficient si esential pt examen?hai, sa ne trezim si sa ne purtam ca o echipa!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 03:46 PM

elma



#57 lupoaica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 138 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 March 2008 - 06:07 PM

Am gasit prin calculator aceste informatii privind auditul. Poate va sunt de folos...

Fisiere atasate


preda



#58 mihaela_bunduc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 21 March 2008 - 06:36 AM

Imi cer scuze,dar e prima data cand intru pe forum. Marti merg la Buc sa ma inscriu. Referitor la teme , ma gandeam sa abordez subiectul "Codul etic pt auditorii profesionisti" o sa cumpar cartea, probabil cei de la Cafr o au de vanzare. Daca nu, accept orice sugestie.

Mentionez ca am HG983/2004; L82/1991; l500/2002; L241/ 2005; L297/2004; L85/2006. Urmeaza sa ma mai interesez si vreau sa cumpar revistele cand ajung la Cafr. Am aflat de examen numai ieri, dar sunt hotarata sa dau examen.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 03:48 PM




#59 dacron

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 March 2008 - 09:08 AM

Pe site-ul CAFR gasesti detalii despre reviste ,precum si detalii despre continutul si pretul lor .
Mult succes.

Vezi postarealupoaica, la Mar 20 2008, 06:07 PM, a spus:

Am gasit prin calculator aceste informatii privind auditul. Poate va sunt de folos...
Materialul este preluat din cartea Teste grila, exercitii, intrebari si studii de caz ,editata de CECCAR Buc
si face parte din bibliografia ceruta pentru examenele de acces la profesia de expert contabil.

mihaela_bunduc, te rog trimite-mi adresa de mail pentru a te putea include in grupul nostru

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 July 2008 - 03:49 PM




#60 carmenbalvi

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 22 March 2008 - 03:14 PM

apropo de testele din 2004, s-a uitat cineva pe ele? eu am gasit si aici greseli, ca si la grilele de la CECCAR!

pana la urma noi ce invatam?! era bine daca aveam si niste probleme, intrebari, grile, etc
:pullhair:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL