Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
terenuri - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


terenuri

1 reply to this topic

#1 roxx

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 13 November 2007 - 09:48 AM

ajutor!
am urmatoarea situatie: o firma partenrea imi factureaza un teren;
in aceeasi suma eu trebuie sa facturez lucrari tamplarie
Intrebare: terenul se va factura cu taxare inversa?



#2 VICKY

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 13 November 2007 - 03:21 PM

Vezi postarearoxx, la Nov 13 2007, 07:48 AM, a spus:

ajutor!
am urmatoarea situatie: o firma partenrea imi factureaza un teren;
in aceeasi suma eu trebuie sa facturez lucrari tamplarie
Intrebare: terenul se va factura cu taxare inversa?

daca terenul se factureaza cu taxare inversa, firma trebuie sa depuna o NOTIFICARE la Finante, inainte de inceperea operatiunii, privind optiunea de taxare a operatiunilor prevazute la art.141 alin.2 lit.f din Codul Fiscal. Formularul se gaseste in normele metodologice, ca anexa 3 la norme.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL