Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
REACTII POST-EXAMEN, dec. 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


REACTII POST-EXAMEN, dec. 2007


367 replies to this topic

#81 malabs

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:As vrea sa fiu in UE. Cu adevarat.

Postat 09 December 2007 - 02:30 PM

Nici o miscare in front - cel putin acolo unde am fost eu. Ma asteptam sa fie mai multi absenti dar speranta moare ultima...
Grilele cu intrebari capcana. Nici nu stiu ce am gresit...
Nu vreau sa ma fortez sa-mi amintesc intrebarile. Cui i-ar mai folosi? O sa le publice pe site luni probabil.



#82 domnul D

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 02:30 PM

Vezi postareamaneadn, la Dec 9 2007, 04:28 PM, a spus:

Vezi postareadomnul D, la Dec 9 2007, 02:26 PM, a spus:

care a fost admosfera? grilele?

grileleau fost frumoase vreo 20 restul...la mine in sala s-a vorbit


speram sa fie mai bine azi :smile:




#83 mangopaper34

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 09 December 2007 - 02:32 PM

Subscriu la ideea ca trebuie sa reactionam!! Trebuie ,cu ajutorul unor "experti" sa demonstram ca enuntul problemelor nu prezenta suficiente detalii ca sa dam raspunsul corect ,respectiv doar spunand- persoana juridica ,fara sa areti ca este impozabil,neimpozabil,inregistrat TVA sau nu ,nu ai cum sa raspunzi exact.La fel am sesizat si eu la problema cu vanzarea de masina in alt SM de catre o persoana fizica,nu asigura detalii cu privire la incadrarea in categoria in mijloc de transport nou sau second hand,deoarece doar spunan ca a fost achizitionat-o in septembrie in Romania ,nu imi asigura detaliu necesar pentru a stabili ,daca nu cumva a achizitionat-o veche ,sau daca a fost noua ,am dreptul la rambursare TVA.Exemplele pot continua.......



#84 malabs

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:As vrea sa fiu in UE. Cu adevarat.

Postat 09 December 2007 - 02:33 PM

Cateva grile au fost intradevar OK dar au fost 10-15 naspa. exact cate trebuiau sa nu treaca examenul prea multi.



#85 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 09 December 2007 - 02:33 PM

Vezi postareadomnul D, la Dec 9 2007, 02:30 PM, a spus:

Vezi postareamaneadn, la Dec 9 2007, 04:28 PM, a spus:

Vezi postareadomnul D, la Dec 9 2007, 02:26 PM, a spus:

care a fost admosfera? grilele?

grileleau fost frumoase vreo 20 restul...la mine in sala s-a vorbit


speram sa fie mai bine azi :smile:

eeeeeee daca era mai bine, cum mai stateam noi de vorba si la anu'?



#86 domnul D

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 02:41 PM

Vezi postareamaneadn, la Dec 9 2007, 04:33 PM, a spus:

Vezi postareadomnul D, la Dec 9 2007, 02:30 PM, a spus:

Vezi postareamaneadn, la Dec 9 2007, 04:28 PM, a spus:

Vezi postareadomnul D, la Dec 9 2007, 02:26 PM, a spus:

care a fost admosfera? grilele?

grileleau fost frumoase vreo 20 restul...la mine in sala s-a vorbit


speram sa fie mai bine azi :thumbup:

eeeeeee daca era mai bine, cum mai stateam noi de vorba si la anu'?

noroc cu forumul asta, ne mai spunem pasurile, aflam informatii, etc.

o sa devenim dependenti de dat examene, vreo 2 - 3 pe an. :smile:



#87 mdlniulia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 09 December 2007 - 02:47 PM

Din AN 010 un singur admis. O porcarie.



#88 carmenalice

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 09 December 2007 - 02:47 PM

Vezi postareadomnul D, la Dec 8 2007, 06:02 PM, a spus:

Vezi postareamiha m, la Dec 8 2007, 05:58 PM, a spus:

Nu facut nimeni o poza cu telefonul la subiecte? Ar fi fost super sa le putem citi si noi...


la noi in sala nu s-a putut nici macar ridica capul din foaie, daca ridicai capul ti se spunea "ochii in foaia dvs va rugam", s-a confiscat un telefon inainte de a se da subiectele, nu aveai voie nici cu calculator, gentile s-au pus in afara randurilor .....
inseamna ca am fost in aceeasi sala, cu doamna scorpie bruneta si ceilalti lupi cu lasere in loc de ochi, dar cred ca i au platit foarte bine de erau asa constiinciosi, ca altfel nu stiu ce aveau de castigat.



#89 carmenalice

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 09 December 2007 - 03:08 PM

Vezi postareaExaminator, la Dec 8 2007, 06:32 PM, a spus:

Ma baieti, da fraieri mai sinteti.

O mina de smecheri au facut o mica mafie care va impiedica pe voi sa va faceti meseria pentru care ati facut o facultate. Bine, cazul nu e singular, asa sint si aia cu expertu' contabil si atitia altii, dar ce mai e normal in tara asta...

Ba mai mult, iau si taxa de smecheri pentru asta, evident au interesul sa pice cit mai multi ca sa mai platiti inca o data sau de 10 ori daca se poate. M-am uitat si eu pe grile, sint niste intrebari cretine in care trebuie sa stii pe deasupra numarul articolului sau alte prostii pe care in mod normal le gasesti imediat. Evident, examenul il iau numai prietenii lor, care stiu grilele dinainte.

Din mii de oameni, doar nu or fi toti timpiti, sa ia numai 7, inseamna ca ceva e in neregula. Ar trebuie ceruti banii pe inscriere inapoi, si dati in judecata. Pentru ce exact sint cei 5 milioane? Pentru hirtia de examen sau ca sa induri bataia de joc a unei gasti care si-a asumat dreptul de a-i impiedica pe altii sa-si faca meseria?

A, si dupa aia trebuie sa le platesti si dijma ani de zile... Asta e, sintem o natie de mamaligari, nu mai avem deloc singe in noi. Asta e si motivul principal pentru care noi sintem singurii din Europa in feudalism.

vai, mi au mers la inima cuvintele tale, eu am picat cu nota 6, mi e scarba de Camera asta, si au batut joc si cu organizarea, ne au tarat in noroiul ala din Politehnica, cu atatia bani cat au luat de un an incoace puteau sa ridice o cosmelie si sa stim ca acolo se tin si cursuri, si examen , nu sa alergam ca puii de gaina. Doar de la sesiunea asta au scos 500.000 euro, plus inca 3 sesiuni a tot atatia bani, chiar ca e o mafie, isi bat joc de nsite oameni cu experienta, care lucreaza de zeci de ani. Orice actiune se va intreprinde pentru a protesta impotriva acestui examen voi fi acolo. Felicitari inca o data pentru cuvintele tale, ar fi bine sa fie toi asa curajosi si sinceri.



#90 domnul D

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 03:15 PM

Vezi postareacarmenalice, la Dec 9 2007, 04:47 PM, a spus:

Vezi postareadomnul D, la Dec 8 2007, 06:02 PM, a spus:

Vezi postareamiha m, la Dec 8 2007, 05:58 PM, a spus:

Nu facut nimeni o poza cu telefonul la subiecte? Ar fi fost super sa le putem citi si noi...


la noi in sala nu s-a putut nici macar ridica capul din foaie, daca ridicai capul ti se spunea "ochii in foaia dvs va rugam", s-a confiscat un telefon inainte de a se da subiectele, nu aveai voie nici cu calculator, gentile s-au pus in afara randurilor .....
inseamna ca am fost in aceeasi sala, cu doamna scorpie bruneta si ceilalti lupi cu lasere in loc de ochi, dar cred ca i au platit foarte bine de erau asa constiinciosi, ca altfel nu stiu ce aveau de castigat.

am fost in AN 010, ieri



#91 lariss

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 09 December 2007 - 03:28 PM

prima prezentare...... esuata, nu ca m-as fi asteptat altfel!
mie mi s-au parut grilele mai dificile decat cele de ieri, iar de atmosfera din sala: ca la teza la mate, fiecare ptr fiecare...
si se putea vorbi...



#92 domnul D

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 03:30 PM

treaba e clara .... asteptam procentul de promovabilitate ... 0,00001%?????



#93 cristina crv

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 09 December 2007 - 03:44 PM

din sala cd016 au luat 4
eu 31 corecte / pentru prima si ultima data



#94 oanapop5312

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 09 December 2007 - 03:53 PM

bn 104, 28 de puncte , nici acum nu stiu ce am gresit, pana am plecat eu cel mai mare punctaj a fost 29

Vezi postareaoanapop5312, la Dec 9 2007, 03:52 PM, a spus:

bn 104, 28 de puncte , nici acum nu stiu ce am gresit, pana am plecat eu cel mai mare punctaj a fost 29
scuze , 28 de raspunsuri corecte



#95 katerinka

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 09 December 2007 - 04:06 PM

Rectorat AN030.
Din juma' de sala (adica pana am iesit eu) au luat 3 si una picase cu 31. Bineinteles ca si eu am picat cu brio. :smile:
In sala nu s-a miscat, s-a shushotit extrem de putin spre deloc, gentile pe geamuri sau la cap de rand.
Mie mi s-au parut ceva mai abordabile subiectele de ieri. Astea de azi au fost super scarboase. Cred ca le formuleaza niste minti diabolice, care apoi se distreaza de minune cand noi picam pe capete. :thumbup:



#96 cristibelean

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Location:timisoara
  • Interests:consultant

Postat 09 December 2007 - 04:46 PM

Am un client din Irlanda care este un expert contabil si care mi-a spus ca face parte dintr-o organizatie profesionala dintr-un oras din Anglia, nu mai stiu care. m-am gandit ca asa o fi la ei.... Anglia _Irlanda, o fi totuna. Dar, ma intreab, tu din ce organizatie faci parte, aveti asa ceva?. - Da, din CECCAR. - Si de ce ai ales-o pe asta..? Esta ca mai buna, cu prestigiul cel mai bun, iti asigura clienti buni, etc..? , -Pai,nu , nu exista alta ! i-am replicat.
A fost surprins sa afle ca la noi exista doar o organiatie profesionala recunoscuta, spaunand ca nu este bine dupapparerea lui. La ei sunt peste 100, care umbla ei dupa tine, se mandresc cu tine si cu clientii tai. in caz ca treci de la una la alta esti primit ca un rege... etc.

Un amanunt: la ei aceste asociatii sau organizatii asigura reprezentare pentru mai multe profesii inrudite, nu s-au spart ca la noi in diverse farime. Poate asta este cheia succesului lor.
Inafara de CECCAR, infiintata in perioada interbelica, celelalte s-au infiinta din considerente politice, prin hotarari ale guvernului care ar fi trebuit sa reglementeze modul de acces la profesie nu si sa stabileasca organizatia care face aceasta, sa o finanteze, sa-i acorde cladiri in folosinta gratuita (chiar si temporar), sa-i faca rost de bani pentru construire de sedii si altele. In Anglia, de exemplu, exista o asociatie a organismelor profesionale care are aceste atributii, nu o singura si unica asociatie.
Trebuie spart monopolul, asta este solutia. Nu ma refer in special la CCF ci si la alte organisme profesionale. Avocatii sau notarii ne-au creat un precedent: a fost nu demult un scandal legat de avocati sau notari care au inceput sa-si faca o nou organizatie profesionala ce a intrat rapid in conflict cu ce nasita de guvern.
Poate cineva stie mai mult.....
consultant economic si financiar



#97 Andra71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 05:06 PM

Vezi postareakaterinka, la Dec 9 2007, 06:06 PM, a spus:

Rectorat AN030.
Din juma' de sala (adica pana am iesit eu) au luat 3 si una picase cu 31. Bineinteles ca si eu am picat cu brio. :smile:
In sala nu s-a miscat, s-a shushotit extrem de putin spre deloc, gentile pe geamuri sau la cap de rand.
Mie mi s-au parut ceva mai abordabile subiectele de ieri. Astea de azi au fost super scarboase. Cred ca le formuleaza niste minti diabolice, care apoi se distreaza de minune cand noi picam pe capete. :thumbup:
Astept petitia!!!! Ma doare-n spate ca ei sunt in weekend azi. Mi-au stricat cateva zile din viata si trebuie sa-mi raspunda unor intrebari. Serios, voua nu vi se pare ca e normal sa va raspunda? Vi se pare firesc sa traiti un asemenea abuz si sa stati cu bratele in san? Chiar atat de putina incredere in voi aveti? Chiar atat de putin respect de sine? Nu trebuia sa plecati la Oradea, la Brasov, la Timisoara si sa va consolati cu ideea ca n-ati stiut suficient. Cei care intr-adevar ati invatat ar fi trebuit sa aveti o reactie. Ma numar si eu printre voi. Deocamdata am scris unui redactor al ZF . Sper sa fiti cat mai multi cei care va alaturati reactiei mele.
SUNTEM 4000 DE OAMENI , CE DUMNEZEU!!!!!!!!!



#98 Andra71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 05:11 PM

Ce parere ai Cristi, cum ii facem pe indivizii astia sa ne respecte? Stand pe forum si dezbatand ce viata faina-i in UK?
Eu propun sa mergem toti la sediul CCF si sa chemam presa.
Vine cineva? Vorbesc serios, chemam presa si mergem acolo. Alta solutie nu vad.Sper sa n-astept in van o reactie de la voi....

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 10 December 2007 - 02:17 PM




#99 dolhascu_maia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 09 December 2007 - 05:13 PM

Buna seara!
Sincer tot sunt dezamagita de diferenta dintre numarul celor care citesc acest topic si numarul celor care au curajul de a-si exprima parere
Rugamintea mea este ca fiecare in parte sa va adresati prin mai multe adresa, informatii, petitii masmediei
Nu se poate ca ministrul finantelor sa accepte o "situatie de monopol" decat daca are vreun interes .... Ca sa nu ne mai amintim de situatia in care trebuie sa "achiti o taxa" enorma pentru un agent mediu daca vrei sa primesti de la ANAF raspunsul "pe speta" .



#100 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 09 December 2007 - 05:16 PM

Andra71, eu te sustin 100%. Daca e ceva ce trebuie sa facem ca sa dezvoltam acest protest, cred ca te poti baza pe noi. Singura problema ce ar putea aparea est ca fiecare a ajuns pe la casa lui si multi nu suntem in Bucuresti - eu de exemplu sunt din Timisoara.
"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL