Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
REACTII POST-EXAMEN, dec. 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


REACTII POST-EXAMEN, dec. 2007


367 replies to this topic

#41 naiman_a

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 182 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:TULCEA
  • Interests:afaceri

Postat 09 December 2007 - 02:30 AM

Fratilor , cu scuzele de rigoare, examenul a fost usor, sa vedeti voi examen la Auditorul financiar de la CAFR, stai cinci ore in sala si scrii la teorie cu mainile si picioarele, si tot nu iei, si sunt trei examene in trei saptamani , acolo trebuie sa stii legile pe de rost , nu ca aici cand este grila si mai ai posibilitatea sa dai cu banul, la CAFR Nu ai invatat legile pe de rost nu ai ce sa scrii. Imi pun intrebarea de ce acolo nu mai face nimeni galagie- o sa ne obisnuim si aici,
O zi buna!

Doua lucruri se platesc pe lumea asta : Prostia si domnia
naiman_a@yahoo.com



#42 dana22

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:

Postat 09 December 2007 - 07:22 AM

Ronaldo, eu am avut 77.5 si am oscilat la 2 intrebari, dar se pare ca in partea in care nu trebuia.
Daca se face un protest ma alatur si eu.




#43 giucontex

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Location:oradea

Postat 09 December 2007 - 07:58 AM

buna dimineata!
eu acum am ajuns acasa (Oradea) si sunt extrem de obosita si dezamagita!
impartasesc parerea iuliei, adaugind ca la acest moment simt ca cei care au facut subiectele si-au batut joc de logica noastra.
eu recunosc ca nu m-am omorit cu invatatul, insa la grilele din iunie si martie nu am intimpinat problemele de acum, si daca nu stiam exact, incercam sa gindesc logic.
aici nu s-a putut. eu am iesit dupa o ora din sala, vazand ca nici nu se poate colabora si chiar nu avea rost sa imi pierd vremea si cu toate aceste atot am pierdut trenul spre casa.
cred ca nu au nevoie de consultanti cu gindire ci de consultanti robotei!
bafta celor de azi!



#44 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 09 December 2007 - 09:06 AM

Vezi postareadana22, la Dec 9 2007, 07:22 AM, a spus:

Ronaldo, eu am avut 77.5 si am oscilat la 2 intrebari, dar se pare ca in partea in care nu trebuia.
Daca se face un protest ma alatur si eu.

Of, imi pare rau... E cel mai greu sa nu iei asa la limita. Oricum cateva intrebari merita contestate clar (aia cu Marea Britanie era gresit enuntul, apoi aia cu masina vanduta de persoana fizica nu specifica daca e noua sau nu si mai sunt cateva dar imi voi aminti exact cand o sa am posibilitatea sa vad grila din nou). Cred ca ar merita o contestatie macar sa-i enervam putin dar si pt. ca e destul de indreptatita...

Aceasta postare a fost editata de Ronaldo: 09 December 2007 - 09:07 AM

"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#45 Examinator

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 09 December 2007 - 09:31 AM

Naiman, daca unii sint fraieri nu e regula ca trebuie sa fim toti.

Foarte bine punctat, Prepeleac

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 10 December 2007 - 02:07 PM




#46 marinic

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 254 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 09 December 2007 - 10:36 AM

buna tuturor
in primul rand imi pare rau de cei care au picat, mai ales pentru timpul pierdut. ca si mine, multi chiar s-au straduit. s-ar parea ca nu suntem destul de buni pentru camera lor de cacao. am un gust tare amar. grile de la TVA sustin si eu, au fost facute la misto rau. clar subiecte facute sa pice lumea. asta e parerea mea. sigur astia baga stagiu, si ce s-au gandit ei "ia sa trageam un examen repede, sa vina prostimea, si aici ma includ si eu, nu va simtiti jigniti, strangem niste fonduri, si pe urma ii lasam sa ia cand om avea stagiu, sa le luam si mai multi bani" oricum va sustin si eu la o eventuala contestatie in masa, insa din ce am auzit anul trecut, s-a facut ceva asemanator, si n-au avut nici sansa de izbanda.



#47 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 10:41 AM

asteptam si azi impresii, probleme sa le dezbatem impreuna. Sa invatam ceva pt viitor



#48 Claudiu_BN

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 09 December 2007 - 10:49 AM

"5) Inechitatea rezultata din faptul ca nu se respecta o norma generala de dificultate a exemenelor.
Astfel dificultatea variaza foarte mult de la o sesiune la alta in functie de bunul plac al unor care au intrat in camera prin interviu. Daca in unele cazuri grilele au fost prezentate in avans in altele nu s-a suflat o vorba despre subiectele ce urmeaza a fi urmarite. Ambele cazuri mi se par ok, cata vreme se aplica constant. In momentul in care dificultatea exemenului difera in functie de data la care te prezinti avem o problema de echitate."

Cred ca pe acest punct s-ar putea fundamenta o contestatie pertinenta avand in vedere si ca nici unul din cei care au participat la acest examen nu a avut dreptul sa-si aleaga singur ziua in care sa dea examen si tinanad seama ca asemenea examene ar trebui sa fie tinute intr-o singura zi pentru toti pentru a conferi cu adevarat egalitate de sanse. Daca azi intrebarile vor fi mai usoare sau la fel , ca tematica , este limpede ca cei repartizati astazi au avut o sansa in plus fata de cei care au spart gheata ieri , fiind avizati in mare parte pe ce sa se axeze la invatat pe ultima suta de metri. Deasemenea este posibil ca multi din cei care nu au obtinut punctaj de promovabilitate ieri sa fi putut obtine un asemenea punctaj raspunzand la intrebarile de azi. Cand spun ca pe aceste considerente , care pot fi imbunatatite , se poate castiga nu ma refer la ce raspuns vor da cei de la CCF unei contestatii fundamentata pe aceste motive ci ma refer la ce solutie va da o instanta judecatoreasca la o actiune avand ca obiect anularea examenului si repetarea acestuia in conditii de egalitate de tratament si sanse , principiu care trebuie sa guverneze orice fel de concurs (examen) de o asemenea anvergura.



#49 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 10:55 AM

Vezi postareanaiman_a, la Dec 9 2007, 02:30 AM, a spus:

Fratilor , cu scuzele de rigoare, examenul a fost usor, sa vedeti voi examen la Auditorul financiar de la CAFR, stai cinci ore in sala si scrii la teorie cu mainile si picioarele, si tot nu iei, si sunt trei examene in trei saptamani , acolo trebuie sa stii legile pe de rost , nu ca aici cand este grila si mai ai posibilitatea sa dai cu banul, la CAFR Nu ai invatat legile pe de rost nu ai ce sa scrii. Imi pun intrebarea de ce acolo nu mai face nimeni galagie- o sa ne obisnuim si aici,
eu sunt de acord cu spusele tale ..... da, e examen mai greu .... dar chiar sa stii legile pe de rost ? asta chiar nu vad rostul.
Aveam un prof de conta in facultate care spunea asa la examen : nu vreau sa stiti planul de conturi pe dinafara, vreau sa stiti LOGICA. Daca isi dadea seama ca cineva stia conturile mecanic il intreba : dar cartea de telefon pe de rost o stii ???? daca o stii si pe aia eu te trec examenul.
Avea dreptate. Jos palaria in fata acelui profesor Dumnezeu sa-l odihneasca.

Vrem Occident si UE ? Pai atunci hai sa invatam si logic, nu mecanic



#50 Mirelabv

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 09 December 2007 - 11:03 AM

Buna ziua,
Subscriu la ideea de protest...am facut 30 si am avut colege care au facut 31,oameni cu vechime de 15-20 de ani in consultanta fiscala despre care,nici macar rautaciosii nu pot spune ca nu stiu legislatie fiscala.:)

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 10 December 2007 - 02:08 PM




#51 Mirelabv

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 09 December 2007 - 11:21 AM

Buna ziua,
Olgita, sunt totalmente de acord cu tine:)

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 10 December 2007 - 02:09 PM




#52 almcomp

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 265 Postari:
  • Gender:Male

Postat 09 December 2007 - 11:28 AM

Ultima petitite de pe www.petitieonline.ro este datata 05.12.2007.
Cineva mai sus spunea ca a initiat o astfel de petitie. Eu nu am gasit-o.



#53 ghola

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 09 December 2007 - 11:42 AM

Eu am spus acum o luna pe acest forum sa nu va axati pe intrebarile din iunie, dar nimeni nu m-a ascultat. Acum vedeti rezultatul????

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 10 December 2007 - 02:09 PM




#54 Andra71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 11:48 AM

Vezi postareamihavesa, la Dec 9 2007, 12:41 PM, a spus:

asteptam si azi impresii, probleme sa le dezbatem impreuna. Sa invatam ceva pt viitor

N-ai invatat deja? Ai senzatia ca vei putea face fata unei astfel de lupte? Esti naiva.Sau poate viata ta se rezuma doar la asta.Tin minte ca-n noiembrie, cand am picat , mi-am spus: daca luam acest examen era ceva in neregula cu mine.Aceeasi senzatie am avut-o si de data asta. Mi- e scarba de faptul ca trebuie sa fac fata unor creaturi mai slabe decat mine dar care au parghiile in mana.



#55 Andra71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 11:56 AM

ca sa fiu mai explicita.... intrebarile au fost neclare, au dat posibilitatea unor multiple interpretari. ca atare, puteai sfarsi cu bine numai in situatia in care gandirea ta era structurata intocmai cu a celui care a formulat intrebarile.o fi vreun batran decrepit care isi varsa hormonalul (dara de hormon care i-a mai ramas)in subiectele astea de tot rasul.cica organism profesional......iar cei care se lauda ca au luat examenul cu 99,99 % dovedesc ca stiu mult mai putin decat cei care au picat.pentru ca n-ar fi putut reusi daca si-ar fi structurat cum scrie la carte un subiect cum este acela al tva-ului...

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 10 December 2007 - 02:11 PM




#56 Andra71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 12:14 PM

ESENȚIAL
Romania, perceputa drept cea mai corupta tara din UE
de Bety Blagu HotNews.ro
Joi, 6 Dec 2007 Actualitate | Esențial
Romania este perceputa drept cea mai corupta tara din UE, arata Barometrul Global al Coruptiei pe anul 2007, realizat de Gallup pentru Transparency International. Clasamentul tarilor a fost realizat in functie de raspunsurile date de 63.199 de persoane din 60 de tari si teritorii, in perioada iunie-septembrie 2007. Potrivit datelor facute publice de Transparency International Romania, cele mai corupte sectoare din tara sunt percepute ca fiind partidele politice si Parlamentul, urmate de justitie, politie si sistemul sanitar.



#57 domnul D

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 12:28 PM

a aflat cineva cum au fost subiectele azi?



#58 Andra71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 12:33 PM

Toti o freaca pe bani seriosi iar noi stam si ne uitam in gura lor.
Iar tembelul care-a gandit subiectele merita ..... ah, am ganduri criminale!!!!!!



#59 ghola

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 09 December 2007 - 12:37 PM

Vezi postareaAndra71, la Dec 9 2007, 02:33 PM, a spus:

Toti o freaca pe bani seriosi iar noi stam si ne uitam in gura lor.
Iar tembelul care-a gandit subiectele merita ..... ah, am ganduri criminale!!!!!!


S-a infiintat Agentia Nationala de Integritate, sa vedem averile celor vizati, corect?



#60 giucontex

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Location:oradea

Postat 09 December 2007 - 12:39 PM

cred ca pe la 14 sau 15 vim afla ceva legat de ziua de azi.
si eu sunt curioasa!! :smile:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL