Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
impoz pe profit la 31.12.2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


impoz pe profit la 31.12.2007

43 replies to this topic

#41 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 February 2008 - 01:11 PM

nu ca poti, trebuie ! :biggrin:



#42 sima_laura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 180 Postari:

Postat 08 February 2008 - 09:41 PM

Vezi postareaIasko Emese-Emoke, la Feb 5 2008, 08:59 AM, a spus:

buna tuturor,

am si eu din nou o problema.
in anul 2005 am inregistrat pierdere fiscala in valoare de 500 ron, trecut corect in declaratia 101.
in anul 2006 am avut din nou pierdere in valoare de 1280 ron, dar in declaratia 101 am omis sa trec la linia pierdere din anii precedenti suma de 500 provenita din anul 2005.
in anul 2007 am profit si vreau sa recuperez pierderea din anii precedenti.
pot sa depun o rectificativa pentru anul 2006 cu preluarea corecta a piederii din anii anul 2005?
da




#43 Alisia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:

Postat 10 February 2008 - 08:46 PM

Buna ziua
In trimestru III 2007 am avut pierdere, iar in trimestrul IV profit. In declaratia 100 am declarat la impozit pe profit datorat 0 (la fel ca in trim III). Deci n-am platit deloc impozit. Nu este nici o problema daca platesc impozitul pe profit datorat in aprilie cand este termenul limita de plata?
Multumesc



#44 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 10 February 2008 - 10:54 PM

Alisia ,este corect cum ai procedat.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL