Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
examen acces 2008 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


examen acces 2008


266 replies to this topic

#41 alina.letu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 27 February 2008 - 10:55 PM

Vezi postareaDanusca, la Jan 18 2008, 09:25 AM, a spus:

am sunat la ceccar (din ploiesti) si au zis ca urmatorul examen de acces este in iunie-iulie, si ca ar trebui sa ma interesez tot timpul
Vreau sa dau si eu examenul de acces anul acesta. Te rog tine-ma si pe mine la curent



#42 Laura Elena

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:

Postat 05 March 2008 - 02:03 PM

stie cineva cand va aparea tematica si bibliografia pentru examenul de acces din 2008?
a dat cineva examen in cj?imi spuneti va rog ce subiecte s-au dat anul trecut?
ms mult.




#43 lu2ia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 05 March 2008 - 09:48 PM

Vezi postareacar_deva, la Feb 16 2008, 04:21 PM, a spus:

Buna,

Am gasit postat de alte persoane pe yahoo.com, user expert_contabil2006 parola: ec2006 cartea cu testele grila din anul 2007+rezolvarile


am incercat sa intru, dar nu merge :laugh: :tongue: :frusty:



#44 alina.letu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 11 March 2008 - 12:17 PM

Ai dreptate. Probabil a schimbat parola. Eu am avut noroc si am apucat sa iau cate ceva de pe acolo, dar au ramas multe neexploatate.



#45 marlin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 11 March 2008 - 06:33 PM

Daca vreti cartea cu teste grila 2007 in format pdf, puteti sa lasati adresa de mail.



#46 mrclcln

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 11 March 2008 - 09:18 PM

Buna.
As dori si eu cartea cu grile pt examenul de aptitudini.
adresa e camsthil@yahoo.com.
multumesc mult



#47 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 13 March 2008 - 10:04 AM

Exista si anul trecut examen la "doctrina si deontologia profesiei contabile".

Pentru "bad_dani": Vezi ca exista cateva topuri cu examenul de anul trecut, cu multe materiale si sute de probleme rezolvate. Cauta!

Aceasta postare a fost editata de nopris: 13 March 2008 - 10:12 AM

Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#48 marra_2000

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 Postari:

Postat 13 March 2008 - 10:38 AM

desigur ca exista si anul trecut fiind cuprinsa intr-o singura disciplina cu expertiza contabila. Anul acesta este disciplina separata.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 July 2008 - 09:45 AM
citare mesaj anterior




#49 marlboro

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 14 March 2008 - 11:43 AM

am sunat acum la CECCAR bucuresti si am intrebat data examenului..........doamna de acolo mi-a spus k nu are o data exacta decat saptamana viitoare, dar examenul va fi in luna octombrie
la sf acestei luni cred k vom stii sigur data examenului
pan'atunci....sa avetzi spor la colectat materiale...studiat....



#50 kathy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 124 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 14 March 2008 - 05:17 PM

gasiti cartea atasata la " bibliografie obligatorie ptr experti contabili" .
kathy



#51 vero14zna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 14 March 2008 - 11:42 PM

examenul de aptitudini este pe 21 iunie (scris) si pe 28 iunie (oral)
examenul de acces se pare ca ramane in toamna (poate sept. sau chiar oct.)



#52 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 15 March 2008 - 10:31 AM

Eu nu sint lamurita:Daca am licenta-studii sup.economice, ce fac ma inscriu la examenul de aptitudini si pe urma la examrnul de acces pentru expert? Sau cum? :pullhair:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 July 2008 - 09:46 AM
citare mesaj anterior




#53 catalin87

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 15 March 2008 - 11:08 AM

Buna, intai dai examenul de acces la profesie si dupa un stagiu de 3 ani dai examen de aptitudini( asta daca ai diploma pe care CECCAR s-o considere ca valabila -- am o colega care are scris pe diploma inginerie economica si nu ia fost acceptata ca studii superioare de specialitate si este cu mine la contabil autorizat, iar in al doilea rand daca lucrezi la o firma de contabilitate stagiul nu se mai face ) , dar ca sa fii pe deplin lamurita fa un drum la CECCAR , filiala de care apartii si obtii toate explicatiile unde poti sa te inscrii.



#54 ana68

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:
  • Gender:Female

Postat 15 March 2008 - 01:20 PM

cartea si alte materiale utile gasiti aici:

http://www.conta.ro/forum/index.php?showtopic=25978

(ana68 @ Nov 9 2007, 12:06 AM)
Fișiere atașat(e)
audit_ceccar.zip ( 1.32mb )
evaluare_curs.zip ( 906.29k )
carte_drept_comercial.zip ( 2.01mb )
CARTE_Teste_grila_2007.pdf ( 2.74mb )
TESTE_2006.zip ( 1.06mb )
Suport_curs___organizarea_profesiei.zip ( 55.45k )
doctrina_si_deontolog_1_.zip ( 81.76k )



si in plus eu mai am o parte din subiectele ce le-am avut eu anul trecut


Multa bafta!

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de ana68: 15 March 2008 - 01:22 PM




#55 e_adela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:

Postat 15 March 2008 - 01:45 PM

multumesc mult pentru raspuns ... am reusit ... (eu cautasem la CECCAR la bibliografia obligatorie)



#56 dana_cs

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 18 March 2008 - 09:15 AM

Vezi postareaoana mondo, la Feb 5 2008, 10:22 PM, a spus:

Eu am luat examenul in sesiunea septembrie 2007 in urma contestatiei la fiscalitate. Mi-au mai lipsit 40 de sutimi..... dar eu consider ca am avut foarte mare NOROC prin faptul ca mi s-a solutionat favorabil contestatia. Toata problema e ca lucrarile nu au fost corectate cu seriozitate. Probabil comisia, formata din profesori universitari in mare parte, ne-au confundat cu studentii lor de la facultate...... Au fost persoane carora nu li s-au acordat 4 sutimi si ale caror note erau foarte, foarte bune. Multumesc lui Dumnezeu ca am luat, pentru ca altfel anul acesta nu mai dadeam... dupa dezamagirea traita anul trecut...........

buna Oana si felicitari, ai scapat de examen. Cum au fost subiectele, poti sa ne spui ce sistem de examinare a fost, nu mai e tip grila, ne mai ajuta cartea dupa care se invata pana acum?

Vezi postareacar_deva, la Feb 16 2008, 04:21 PM, a spus:

Buna,
Am gasit postat de alte persoane pe yahoo.com, user expert_contabil2006 parola: ec2006 cartea cu testele grila din anul 2007+rezolvarile

dar nu am putut intra pe adresa, voi ati reusit?

Vezi postareasandybella, la Mar 13 2008, 06:45 PM, a spus:

Asi dori si eu sa stiu ce subiecte au fost anul trecut

si eu sunt interesata de subiectele de anul trecut. Nu stiti sunt postate undeva?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 July 2008 - 10:04 AM
lipire postari alaturate ale aceluiasi membru




#57 ana68

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:
  • Gender:Female

Postat 18 March 2008 - 07:25 PM

Vezi postareadana_cs, la Mar 18 2008, 11:39 AM, a spus:

Vezi postareasandybella, la Mar 13 2008, 06:45 PM, a spus:

Asi dori si eu sa stiu ce subiecte au fost anul trecut

si eu sunt interesata de subiectele de anul trecut. Nu stiti sunt postate undeva?

Din fericire sunt si eu o norocoasa ce a facut contestatie si am primit 0.14 la evaluare.

Eu am pus la pagina 4(anterioara) acolo unde se gasesc si cateva materiale de studiu (inclusiv cartea de teste 2007) doar subiectele ce le-am primit anult trecut in a doua zi de examen -subiectul 6.

Din ani precedenti au mai pastrat si ceva grila, dar foarte putin, si valora doar 20% din nota.
Subiectele au fost destul de grele, si uite aici http://www.conta.ro/...showtopic=25563 gasesti parerile si impresiile chiar din preajma examenelor.
Pentru mine colaboarea de anul trecut de pe forum a fost ceva super, si pot sa spun ca mi-a folosit enorm.

Bafta



#58 mihaela2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:

Postat 20 March 2008 - 10:30 AM

Vreau sa merg si eu la examenul de acces din acest an. Voi merge in aprilie si la cursurile pregatitoare. Daca nu se vor mai da grile cum va fii examenul? va trebui sa tocim toata legislatia? Cum vor fii formulate intrebarile, mai scurte cu raspunsuri la obiect sau va trebui sa scriem adevarate tratate ?
Voi cum veti proceda cu invatatul? cu ce incepeti? Poate ne facem un plan impreuna....
Multumesc



#59 e_adela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:

Postat 20 March 2008 - 03:02 PM

Vezi postarealivia.deaconu, la Mar 19 2008, 03:15 PM, a spus:

Vreau si eu, daca se poate, subiectele si rezolvarile la testele grila pentru accesul la contabili autorizati si experti contabili la adresa deaconu_livia@yahoo.com
Multumesc anticipat !
Bafta si spor la invatat !
MERGI LA PAGINA 4, POSRTAREA 76 PARCA SI AI DATA ACOLO O CALE DE UNDE POTI DESCARCA... SAU DACA NU, MERGI LA BIBLIOGRAFIE OBLIGATORIE (IN CADRUL ACESTUI SUBCAPITOL LEGAT DE EX. ACCES EXPERT )
(VEZI CA "INDEX" ESTE TOCMAI CARTEA)
SUCCES!



#60 livia.deaconu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Valcea

Postat 21 March 2008 - 11:03 AM

Multumesc fumos !
Sa fie !






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL