Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
fise fiscale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


fise fiscale

180 replies to this topic

#41 rosebud

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 110 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 12 February 2008 - 04:41 PM

Adica versiunea 1.0.2 actualizata in iulie 2007? Voi aia ati depus-o?



#42 Onica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 February 2008 - 05:21 PM

Buna

Am si eu o nelamurire si nu am gasit pe forum raspunsul.

Daca am un salariat care intra in crestere copil in timpul anului 2007 si astfel are contractul suspendat il trec pana la sfarsitul anului ca angajat si ii pun 0 la toate coloanele (deducere, venit impozabi si impozit)?




#43 Iaro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 423 Postari:

Postat 13 February 2008 - 12:57 AM

Da. De ce? E vreo problema? Daca acea versiune a furnizat-o MEF ce sa faci? Declari pe programul pe care ti-l ofera ei! :tongue:



#44 3bf

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Gender:Female

Postat 14 February 2008 - 12:11 AM

Vezi postareaOnica, la Feb 12 2008, 06:21 PM, a spus:

Buna

Am si eu o nelamurire si nu am gasit pe forum raspunsul.

Daca am un salariat care intra in crestere copil in timpul anului 2007 si astfel are contractul suspendat il trec pana la sfarsitul anului ca angajat si ii pun 0 la toate coloanele (deducere, venit impozabi si impozit)?


Da.



#45 lia_na

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 18 February 2008 - 02:45 PM

Vreau sa listez borderoul pentru fise fiscale si daca dau direct listare din program, iese foarte nearanjat. Stiu ca anul trecut faceam o alta setare a fontului sau paginii, dar nu-mi mai amintesc. Are idee cineva?



#46 ciobanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 299 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:slobozia

Postat 18 February 2008 - 02:47 PM

eu am pus lanscape
ada



#47 lia_na

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 18 February 2008 - 02:58 PM

Am incercat si eu pe landscape dar tot aiurea iese.



#48 silvia d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 18 February 2008 - 03:18 PM

dupa ce ai incarcat toate ff accesezi LISTARI - apoi SORTARE FF DUPA NUME si apoi LISTARE FISE



#49 ddragos16

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:

Postat 18 February 2008 - 03:31 PM

copiaza continutul intr-un doc word, pune font courier new, marime 8, si trage de marginile laterale si gata... se potriveste.
succes.
Hai Steaua!



#50 MihaiSmaranda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 105 Postari:
  • Location:Sibiu

Postat 18 February 2008 - 03:35 PM

e foarte simplu, depinde unde ai instalat fisele fiscale:

daca e in calea implicita data de setup, adica C:\Program files\Fise Fiscale 2007, intri in C:\Program files\Fise Fiscale 2007\210 si o sa gasesti un fisier numit Borderou_210_2007_123456789.txt(unde 123456789 e codul fiscal al firmei pentru care vrei sa faci borderoul)

daca ai xp si office instalat, dai click dreapta pe acest fisier, borderou_210_etc si la open with apesi pe microsoft word sau pe Wordpad. selectezi tot textul borderoului si ii modifici marimea caracterului(daca e implicit 12 o faci 10 sau 8, pana cand vezi ca e incadrat corect in pagina, fara cric-craci)... daca mai ai de modificat ceva in text fa-o, intri in print preview, vezi daca ti l-ai aranjat bine... daca nu, reiei procedura.... etc.

etc, la fel ... poate fi facuta orice editare de fisier .txt

succes!

LE: bravo dragos, ai spus-o mult mai simplu ;)

Aceasta postare a fost editata de MihaiSmaranda: 18 February 2008 - 03:36 PM




#51 lia_na

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 19 February 2008 - 11:24 AM

Multumesc Dragos! A iesit perfect!



#52 mcatalin

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 19 February 2008 - 01:12 PM

Pe fisa fiscala primita, toate datale sunt corecte, mai putin numele orasului care a fost gresit ortografiat. Trebuie sa cer la contabilitate sa faca alta fisa? Voi avea probleme cu fisc-ul daca o pastrez pe aceasta cu numele orasului gresit ortografiat? Cum trebuie procedat? Multumesc anticipat pt ajutor!



#53 Steluta_knvl

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 19 February 2008 - 08:08 PM

stie cineva? daca am o firma care a avut niste coduri fiscale pe pct de lucru in perioada ian 2007-nov 2007 si nov 2007-dec 2007, aceste coduri s-au schimbat...eu cum fac fisele? pe ultimul cod fiscal sau pe fiecare cod in parte? multumesc.



#54 AnduC

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 20 February 2008 - 12:23 AM

Stiti poate unde este evidentiat impozitul pe Tichetele Cadou in Declaratia de Fise Fiscale?



#55 Dinu George

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 367 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 20 February 2008 - 07:42 AM

Vezi postareaSteluta_knvl, la Feb 19 2008, 08:08 PM, a spus:

stie cineva? daca am o firma care a avut niste coduri fiscale pe pct de lucru in perioada ian 2007-nov 2007 si nov 2007-dec 2007, aceste coduri s-au schimbat...eu cum fac fisele? pe ultimul cod fiscal sau pe fiecare cod in parte? multumesc.
Fisele fiscale trebuie sa cuprinda datele angajatilor si ale angajatorului (adrese, nume etc ) din 31 dec. a anului de raportare.

Aceasta postare a fost editata de Dinu George: 20 February 2008 - 07:44 AM




#56 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2008 - 11:18 AM

Vezi postareaSERBAN MARIANA, la Feb 12 2008, 02:54 PM, a spus:

atentie pana pe 25.02.2008 depui fisele fiscale pt anul 2007, asa ca il iei pe cel pt 2007
fisele fiscale se depun pana pe 28/29 .02 , nicidecum pana pe 25 .....



#57 anis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bacau

Postat 20 February 2008 - 03:10 PM

Un contract de munca suspendat in aprilie 2007 cum apare pe fisele fiscale? ca mie prg mi-a scos o fisa cu data incetarii 22.04.2007 si una cu 0 ????
anis



#58 ioana.d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 175 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alba Iulia

Postat 20 February 2008 - 04:19 PM

Vezi postareaAnduC, la Feb 20 2008, 12:23 AM, a spus:

Stiti poate unde este evidentiat impozitul pe Tichetele Cadou in Declaratia de Fise Fiscale?
parerea mea este ca la "venit baza de calcul" adaugi si val.tichetelor cadou.



#59 ioana.d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 175 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alba Iulia

Postat 20 February 2008 - 04:21 PM

Vezi postarealia_na, la Feb 18 2008, 02:45 PM, a spus:

Vreau sa listez borderoul pentru fise fiscale si daca dau direct listare din program, iese foarte nearanjat. Stiu ca anul trecut faceam o alta setare a fontului sau paginii, dar nu-mi mai amintesc. Are idee cineva?

la mine a mers asa:
font lucinda Console de 9
la page Setup am pus 0 la "right".



#60 ioana.d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 175 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alba Iulia

Postat 20 February 2008 - 04:36 PM

Vezi postarea3bf, la Feb 12 2008, 03:29 PM, a spus:

Buna ziua.
Am si eu o intebare:daca un salariat a lucrat la o singura firma, dar nu an intreg, trebuie sa depuna declaratia de venit si personal la Min Fin., sau numai firma trebuie sa depuna pentru el FF?

Multumesc anticipat pentru raspuns.

Firma depune FF1 pt el. El nu mai trebuie sa depuna decl de venit global daca a avut doar venituri salariale (datorita cotei unice de impozitare de 16%).

am urmatoarea situatie simpla:
fisa fiscala la functia de baza (ff1), la tip de venit ar trebui sa bifez la 01, nu? Ca dupa ce bifez mi se sterge...ce pot sa fac?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL