Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratii nedepuse la termen - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


declaratii nedepuse la termen


200 replies to this topic

#21 nitmar

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 13 June 2008 - 04:39 AM

Firma e inregistrata la administratia din Constanta.
Mersi pentru sfaturi, Otilia. Adevarul ca aveam de gand sa merg pe o tactica mai batoasa, si sa scot in evidenta circumstantele pentru care nu meritan asa ceva.Dar tactica ta imi place mai mult.Esta barbat, deci voi avea grija sa nu-mi las zambetul acasa,. Si daca asa nu merge,pentru ca tot suntem in 13, o sa-mi iau si batista pentru orice eventualitate...



#22 Didy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Gender:Not Telling
  • Location:arad

Postat 13 June 2008 - 06:24 AM

:thumbup: de unde atzi scos-o asta cu decl.100 "obligatoriu" lunar ?




#23 mucho dolor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 462 Postari:

Postat 13 June 2008 - 07:31 AM

pai daca eu depun declaratia 100 cu 0 caci nu am nimic de declarat si fiind platitor trimestrial de impozit, nu-i normal sa depun declaratia 100 trimestrial? (nu am angajati, nu am activitate, totul e zero), ce as putea declara in 100 lunar?

eu pana acum am depus pe anul asta 100 trimestrial , singura pozitie in declaratie fiind impozitul pe profit=0



#24 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 June 2008 - 08:39 AM

Doamneeeeeeee, nu ati inteles nimic ..... Decl 100 de depune lunar de catre platitorii de impozit pe profit, daca au salariati .... indiferent ca au 1 salariat sau 100 .... indiferent daca luna asta am salariati, luna viitoare nu, apoi am din nou salariati, cat vreme am vector fiscal care imi spune ca sunt platitor de impozite pe salarii ........ daca in vector nu mi se precizeaza ca sunt platitor de imp pe salarii, normal ca nu se depune nimic lunar :thumbup: :smile: :sad: :pullhair:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 15 July 2008 - 11:35 AM




#25 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 June 2008 - 08:40 AM

mucho dolor, daca nu mai ai angajati este logic sa depui la trimestru impozitul, deci este corect cum ai procedat.
probabil ca criogenia nu a luat in calcul lipsa angajatilor.
Madalina



#26 mucho dolor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 462 Postari:

Postat 13 June 2008 - 12:00 PM

of, ce bine

ma gandeam ca am "comis-o"!



#27 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 June 2008 - 12:54 PM

mai fratilor,
cei care contestati la acest topic depunerea lunara a decl. 100, de ce nu va uitati ca lumea pe mesajele de inceput sa vedeti in ce conditii de vector fiscal discutam de depunerea lunara ?? cititi cu atentie despre ce vorbim aici si apoi sariti, daca mai aveti de ce ... :smile:

multumesc mult mihavesa si madalina :thumbup:



#28 nitmar

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 13 June 2008 - 01:53 PM

Vezi postareamihavesa, la Jun 13 2008, 09:39 AM, a spus:

Vezi postareamucho dolor, la Jun 13 2008, 08:31 AM, a spus:

pai daca eu depun declaratia 100 cu 0 caci nu am nimic de declarat si fiind platitor trimestrial de impozit, nu-i normal sa depun declaratia 100 trimestrial? (nu am angajati, nu am activitate, totul e zero), ce as putea declara in 100 lunar?

eu pana acum am depus pe anul asta 100 trimestrial , singura pozitie in declaratie fiind impozitul pe profit=0
Doamneeeeeeee, nu ati inteles nimic ..... Decl 100 de depune lunar de catre platitorii de impozit pe profit, daca au salariati .... indiferent ca au 1 salariat sau 100 .... indiferent daca luna asta am salariati, luna viitoare nu, apoi am din nou salariati, cat vreme am vector fiscal care imi spune ca sunt platitor de impozite pe salarii ........ daca in vector nu mi se precizeaza ca sunt platitor de imp pe salarii, normal ca nu se depune nimic lunar :thumbup: :smile: :sad: :pullhair:


Declaratia de angajati o depui lunar si daca ai 0 angajati,daca ai ramas pe vector cu angajati,altfel esti bun de amenda- da,o anomalie. Am vazut azi pentru prima data actele ce le aveam la contabila- am vectorul cu angajati din 2007 (desi figurez cu 0), din oficiu m-au trecut la depunere lunara a declaratiei de angajati,somaj etc (o aveam trimestrial); pe 23.04.2008 am depusa declaratia de angajati pentru primul trimestru (pentru 0 angajati) iar pe 03.06.2008 primesc prin posta direct proces verbal de amenda pentru nedepunerea declaratii de salarii in luna ianuarie 2008- desi la acea data aveam depusa la trimestru declaratia pentru ianuarie-martie. Iar la depunerea trimestriala nimeni nu s-a deranjat sa semnaleze faptul ca trebuiau depuse lunar,. Sefa serviciu nici n-a stat la discutie, m-a trimis direct la camera 4 la plata amenzii. Vreun sef mai mare nu am gasit, voi incerca si luni,dupa care voi apela probabil la modul "balcanic" de a se gasi o rezolvare...

Aceasta postare a fost editata de nitmar: 13 June 2008 - 01:58 PM




#29 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 June 2008 - 03:27 PM

din pacate, aici e vb si de lipsa de bunavointa /colaborare a adm fin C-ta, desi ei nu sunt obligati sa verifice nimic fiindca contribuabilul face decl pe proprie raspundere.

din fericire, la Bucuresti se verifica fiecare decl 010 la depunere, nici nu sta de vb pana nu te purica rand cu rand, de-a lungul timpului am depus multe decl. 010 si mereu a fost la fel (aceeasi verificare).

adevarul e ca nu tu ar trebui sa umbli pe la adm. fin. cu acest necaz ci contabila care ti-a facut pocinogu'... sa se descurce cum poate ...
ma pun in locul tau si cred ca eu n-as fi reactionat asa bland ca tine, sincera sa fiu ... eu as trimis-o sa rezolve ce a stricat ... asta daca nu vrea s-o dau in judecata si sa-mi plateasca si daune morale pt. ca m-a stresat (bineinteles, in cazul in care am avut vreo forma legala de lucru cu ea, fiindca daca mi-a lucrat la negru si nu mi-a semnat nimic ... ii iau boii de la bicicleta).
Doamne fereste, eu n-am nimic personal cu contabila, insa iata de ce tot zic, dragilor :thumbup: , ca cine nu e in stare sa faca aceasta meserie deloc usoara, mai bine sa se apuce de altceva ! sigur ca numai cine nu munceste nu greseste, insa sa gresesti si sa lasi pe altul sa-ti repare greseala fara sa te doara la basca, parca e prea mult. iata inca un motiv pt care ni s-a pus eticheta de "invartitori de hartii si atat", si aceasta este o cauza pt. care suntem tratati cu dispret ...

nitmar, imi pare rau, la C-ta nu am cum sa te ajut ... :smile:

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 13 June 2008 - 03:28 PM




#30 nitmar

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 13 June 2008 - 05:26 PM

Nu,nu sunt obligati sa verifice declaratiile; dar sa trimiti notificare de vectori fiscali in aprilie (respectiv ca te-a trecut pe decl salariati/luna) iar in iunie sa-ti dea amenda ca nu ai depus in ianuarie decl lunara salariati- cum s-o numim? TUPEU sau NESIMTIRE?
contabila imi vine s-o toc marunt,iti dai seama.Dar imi e contabila de 11 ani,si nu mi-a mai facut vreo problema pana acum, pana la urma a fost doar o scapare din partea ei - dar penalizata prompt...Nu se agita pentru ca stie foarte bine cu cine are de-a face, pe-aici pe la malul marii nu rezolvi nimic cu dreptatea in brate,ci cu relatiile langa tine. No problem! Dar tot vor avea un show luni dimineata domnii astia care se cred buricul pamantului, asa,macar sa simt ca a meritat sa scot ceva bani din buzunar... :thumbup:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 15 July 2008 - 11:36 AM




#31 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 June 2008 - 01:00 PM

Vezi postareanitmar, la Jun 13 2008, 06:26 PM, a spus:

cum s-o numim? TUPEU sau NESIMTIRE?
nici una nici alta ! gresesti mult daca pui problema asa fiindca, iarta-ma ca ti-o spun pe sleau :sad: , dar adm fin a procedat f. corect : v-a anuntat in aprilie ca aveti o problema cu vectorul fiscal, pe care voi ati ignorat-o pe langa faptul ca era greseala voastra nu a adm. fin, apoi - in iunie (deci, dupa 2 luni) - v-a sanctionat ! e f. normal ce v-a facut ! pana la urma, ce doreati : sa se roage de voi sa veniti in legalitate ?? putea sa va amendeze chiar de prima oara, din aprilie ...
in aceste conditii, te duci sa faci scandal ?? bravo tie, draga mea... poate astfel ratezi si amenda minima in favoarea uneia mai substantiala ... :thumbup:

eroarea privind decl. vectorului fiscal nu e una marunta, din pacate ea are implicatii destul de serioase ... dupa cum se si vede ... pai, din aprilie pana in iunie ce ati asteptat, daca mi-e permis sa intreb ? ca doar stiati ca nu ati depus decl pe ian si febr... nu a incercat nimeni sa repare aceasta eroare imediat ??
nu se agita contabila ta si gasesti ca are scuze sa n-o faca ?? minunat ... desigur ca tu stii mai bine care sunt relatiile dintre voi si de ce preferi sa-ti rupi tu timpul si nervii ca sa rezolvi o problema care nu e treaba ta, mai ales ca nici nu esti de specialitate ...

eu iti doresc multa bafta :smile: o sa ai mare nevoie !

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 14 June 2008 - 03:37 PM




#32 nitmar

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 14 June 2008 - 03:29 PM

Era o notificare standard, cum am primit si in alti ani,in care eram informata ca figurez la ei cu imp pe profit si decl angajati; atat. Nu eram informata ca ar fi o problema- spre exemplu ca nu-mi schimbasem vectorul fiscal,ca nu depusesem declaratia lunar, eventual sa primesc o somatie de amenda daca nu rezolv problema; cand am avut o problema la registrul comertului, mi s-a trimis o astfel de instiintare personalizata, in care mi se comunica despre ce problema e vorba, si la ce riscuri ma supun daca n-o rezolv; adm fin de ce nu putea sa trimita asa ceva? Notificarea a fost trimisa pe 14 aprilie,eu fiind la Bucuresti,unde fac masterul la zi,am citit-o pe 27 aprilie. Mi-am sunat imediat contabila, si mi-a spus ca le-a depus- intr-adevar,le depusese pe 23 aprilie,la trimestru- iar atunci nimeni nu s-a deranjat s-o informeze ca e o problema, ca trebuiau depuse lunar,eventual sa-i dea somatie sau direct amenda. Amenda am primit-o in iunie,cand decl erau deja depuse la ei de 2 luni...Dar fie si asa,vina imi apartine in totalitate, iar organele de control au intotdeauna dreptate.



#33 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 June 2008 - 03:41 PM

nu am spus ca au intotdeauna dreptate, nicidecum :thumbup:

problema lor a fost corelarea vectorului (asa cum vi l-ati decl. voi ultima oara) cu termenele de depunere a declaratiilor fiscale si de aceea doar v-au anuntat ca figurati cu salariati si imp. pe profit.
prin urmare, termenele de depunere sunt lunare si chiar daca NU v-au spus asta explicit in adresa, era f. clara neconcordanta, mai ales pt. contabila ta ar fi trebuit sa fie - nu pt. tine care nu esti de meserie. faptul ca voi le-ati depus la trim. trebuia sa va sune ca o alarma.
in momentul in care ati primit vectorul fiscal cu salariati in el trebuia sa va dati seama ca ceva nu e in regula de vreme ce voi nu mai aveati salariati de mult timp... atunci/ imediat ar fi trebuit sa se mearga la adm. si sa se faca cele necesare ... astfel poate ati fi evitat amenda, insa daca ati lasat-o asa ... cine e de vina ?? adm fin ??

draga nitmar, oricum o rasucim, tot aia e : trebuie sa-ti schimbi vectorul fiscal !!

Vezi postareanitmar, la Jun 12 2008, 04:19 PM, a spus:

Astfel, a depus la trimestru 010 cu 0 angajati.
nu exista decl. 010 cu 0 angajati !! ori are ori n-are angajati, nu exista sintagma de " 0 angajati " in decl. 010 !! singurul caz de vector fiscal pe zero la angajati e impus de lege si e numai la infiintarea unei microintrep. fiindca la reg. com se declara obligatoriu asig. sociale inca de la infiintare si este valabil numai pt. cele 60 de zile de la infiintare, daca nu au nici un sal.

permite-mi un sfat : data viitoare, cand mai primesti orice fel de "tzidule" de pe la adm. fin., du-te pana acolo pt. lamuriri fiindca uite ce se poate intampla :smile:

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 14 June 2008 - 06:52 PM




#34 nitmar

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 15 June 2008 - 04:37 AM

am tot zis ca-mi bag cartea de munca pe firma,de aceea nu mi-am schimbat vectorul fiscal. Poate dupa ce ies din examene voi avea timp sa rezolv cu cartea de munca.
eu nu am spus ca nu e vina contabilei,a facut-o de oaie ,fara indoiala.Iar modul in care s-a spalat pe maini rapid in loc sa incerce s-o dreaga tine de bunul simt al fiecaruia.Aici e vorba de bani,si amenda si relatiile costa- cine plateste?A incercat in primul moment sa obtina un avertisment,nu a reusit,a incerca sa rezolve pe oricare alte cai insemna sa scoata ea bani din buzunar; asa ca mi-a lasat mie problema in brate- sincer, cati contabili s-ar fi grabit sa scoata bani din propriul buzunar chiar daca era greseala lor? pana la urma eu sunt cea direct interesata sa am firma curata,fara vreo problema; ea isi poate permite luxul de a durea exact in cot.



#35 nitmar

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 15 June 2008 - 05:18 AM

cat despre adm fin la debandada care exista in legislatia fiscala ,cu schimbari peste schimbari,nu cred ca i-ar durea manuta sa mai trimita si cate o instiintare din cand in cand,eventual la timp. Astfel tu,ca administrator sa te poti duce la contabiul tau
cascat si sa-l intrebi ce naiba se intampla inainte de a te trezi cu amenda pe masa..Notificarea de vectori putea
fi trimisa in ianuarie,nu in aprilie cand nu mai era nimic de facut. Eu imi asum vina mea,si m-am resemnat cu gandul ca voi plati cu varf si indesat pentru ea ,dar cu responsabilitatea lor cum ramane?Si anul viitor imi vor face modificari din oficiu si ma vor anunta de ele dupa 4 luni,eventual in acelasi plic cu procesul verbal de amenda?



#36 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 June 2008 - 11:30 AM

draga nitmar,
esti suparata si te inteleg perfect, ai toate motivele sa fii asa si de aceea nu te cert (nici macar cu blandete) ca vorbesti in necunostinta de cauza despre unele aspecte si anume :
1. nu puteau sa-ti dea notificarea de vectori in ian. pt simplu motiv ca termenul limita de depunere e 30 ian. si procesarea decl. se face numai dupa acest termen, deci depaseste automat luna ian., la bucuresti se face pe loc - dupa cum ti-am zis deja, din ce-mi spui se pare ca la c-ta nu se face asa!
2. adm. fin. nu putea sa te sesiseze ca nu-ti corespunde vectorul fiscal cu termenele de dep. a decl. fiscale decat dupa ce nu le-ai depus lunar cum ar fi trebuit, nu-i asa ?
3. gandeste-te ca voi - ag. comeciali - sunteti cu zecile de mii iar functionarii adm fim sunt poate doar cu zecile ... nu e chiar floare la ureche sa se acopere un asemenea volum de munca mai ales in per. de inceput de an cand nr. decl. este cu mult mai mare tinand cont de toate decl. anuale care se depun in plus in per. ian-febr. si totusi ei s-au miscat destul de repede - notificarea ai primit-o pe 14 aprilie, la 2 luni si ceva dupa primul termen de depunere a decl lunare pe ian. ( adica 25 febr.) , pana s-au procesat decl... asta inseamna poate mai putin de 2 luni ceea ce e destul de rapid in conditiile aratate.
4. sigur ca putini contabili s-ar fi grabit sa scoata bani din buzunar pt. a-si rezolva propriile greseli, insa daca relatia voastra contractuala a fost corecta si echitabila eu cred ca ii poti pretinde acest lucru contabilei tale, sub aspectul raspunderii profesionale, exista si cai legale de a o face, doar sa vrei. repet, daca relatia a fost corecta, echitabila ... altfel ti-ai pierdut cel putin dreptul moral, daca nu si pe cel legal...
5. si da, draga mea, data viitoare te-ai putea trezi direct cu procesul verbal de amenda in plic ... de aceea mi-e necaz ca nu ati dat importanta cuvenita primei notificari - cea din aprilie.

poate te mira insistenta cu care incerc sa te informez asupra mecanismului ce functioaza in cazuri ca al tau si cate ceva din cel aplicabil in general, atat in firma ta cat, mai ales, la adm. fin. marturisesc ca vreau sa-ti fac acest bine fiindca imi dau seama ca este important pt. tine sa ai o imagine cat mai reala a modului in care functioneaza relatia firma - fisc.
lucrez de multi ani in conta, sunt harsaita in probleme de adm. fin. si, de-a lungul timpului, am inteles din ce in ce mai bine cum functioneaza lucrurile. nu tin partea fiscului in cazurile in care fac tampenii ( si mai fac, e f. adevarat), insa crede-ma ca multe neajunsuri se datoreaza sistemului in sine - nu functionarilor de acolo care doar folosesc instrumentele puse la disp. de legiuitor, iar daca aceste instrumente nu sunt cele mai bune normal ca si calitatea muncii lor are de suferit.
tu nu prea cred ca ai batut adm. financiare cu frecventa cu care o facem noi - cei de meserie - asa ca nu prea stii cum stau lucrurile in acest domeniu si asta NU este de condamnat atat timp cat nu acuzi in necunostinta de cauza, draga mea.

din pacate, situatia ta e f. limpede, voi- ca firma- sunteti cei vinovati si nimeni altcineva (de fapt, doar contabila ta, pe care o ai de 11 ani), in acest caz nu e vina sistemului, a adm. fin. sau a altcuiva din afara.
pacat ca vei suporta singura aceasta paguba, de vreme ce ai un nivel atat de ridicat al tolerantei.

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 15 June 2008 - 11:45 AM




#37 nitmar

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 15 June 2008 - 03:04 PM

Touche! :thumbup:

Si daca nu am posibilitatea materiala in acest moment sa platesc aceasta amenda,ce e de facut?Pentru ca nu am reusit sa fac rost nici de 500ron sa trec pe amenda pentru neschimbarea vectorului fiscal...

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 16 June 2008 - 03:29 PM




#38 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 June 2008 - 03:39 PM

ai mai fost in audienta la acel director de care spuneai ?? esti sigura ca nu mai e nimic de facut, de explicat, nu exista acolo nici o farama de intelegere ??

daca nu poti face rost nici macar de aia 500 ron chiar ca esti intr-o situatie urata ... draga de tine :thumbup:
si culmea, n-ai nici o vina. :smile:



#39 nitmar

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 16 June 2008 - 04:07 PM

nu mai rade! :thumbup:
nu am reusit nici cu "relatiile"- sunt prea mici; procesul verbal fiind deja scris trebuie anulat de cineva mai mare. Directorul are audiente abia miercuri; e ziua cand imi expira cele 15 zile; ma voi duce,dar nu mai am sperante; ma gandeam sa fac si o contestatie in care sa-mi admit vina (multumita?) dar sa ma milogesc pentru un avertisment; motive ar fi :in 11 ani, de când este înregistrată firma, nu am avut nici o abatere, chiar dacă firma este pe 0, toate declarațiile au fost depuse la timp în toți acești ani, la data la care a fost scris procesul verbal de contravenție declarațiile 100 și 102 fuseseră depuse trimestrial, ceea ce dovedește că nu a fost rea intenție ci o greșeala făcută din necunoașterea la timp a schimbărilor fiscale, și de asemenea faptul că nu am nici un fel de venituri mă pune în imposibilitatea de a achita această sancțiune contravențională. Macar sa mai trag ceva de timp pana gasesc o solutie...Maine trebuie sa plec la Bucuresti, am examen,iar eu in loc sa repet, ma chinui sa iasa o contestatie...Oare pot sa platesc amenda in rate?



#40 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 June 2008 - 04:28 PM

Vezi postareanitmar, la Jun 16 2008, 05:07 PM, a spus:

nu mai rade! :thumbup:
dar nu rad absolut deloc, ce ti-a venit ?? unde vezi tu ca rad ??

Vezi postareanitmar, la Jun 16 2008, 05:07 PM, a spus:

ma gandeam sa fac si o contestatie in care sa-mi admit vina (multumita?)
nitmar, ce vb e asta : "multumita?"

ce ti-am tot explicat nu a fost ca sa fiu eu multumita ci ca sa intelegi tu cum sta treaba si unde ati gresit voi - ca firma !! faptul ca tu iti recunosti greseala 'au ba, pe mine nu are cu ce sa ma multumesca sau sa nu ma multumeasca! personal, ma doare la coif daca ti-o asumi sau nu, eu doar am vrut sa te ajut sa intelegi de ai patit-o si sa-ti dau niste solutii care la mine au functionat ... atat si nimic mai mult.
in schimb, tu chiar ar trebui sa fii multumita ca s-a gasit cineva (adica eu) care sa iti aloce atat de mult timp pe parcursul a 6 zile deja - adica aproape o saptamana, explicandu-ti care ti-e situatia ... pacat ca ai luat-o ca si cum as fi avut eu vreun interes personal in a-ti arata ca vina iti apartine, drept pt. care as putea fi sau nu "multumita" ca ti-o recunosti sau nu ...

asa imi trebuie daca ma apuca ajutatul ... sunt luata si la misto, bravo mie - fata isteata ce sunt, in loc sa-mi vad de altele stau sa fac un bine si-mi iau ironii !! iti multumesc, nitmar, f. frumos din partea ta, n-am ce zice !! :smile:
dar stii ceva ?? daca-i vorba p-asa, din partea mea fa ce te taie capul, eu-una nu ma mai bag sa te sfatuiesc nicicum !!

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 16 June 2008 - 05:51 PM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL