Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
oferta incorecta - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


oferta incorecta

9 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 March 2008 - 12:19 PM

dragilor,

pt. ca sunt un om cinstit - asa cum ma stiti de ani de zile - ma simt datoare sa va avertizez asupra reclamei-oferte inaintate de feminis.ro , prin care acest site isi face reclama la noi oferindu-va, contra inscriere pe site-ul lor, astrograma dvs. personala.
am dat curs si eu acestei reclame-oferta sperand ca voi primi ceva folositor, din pacate am primit (cu o mare intarziere, dar ce mai conteaza) o astrograma personala fara nici un fel de explicatii privind ce inseamna pozitia astrelor acolo, adica ma uit la ea mata in calendar, eu nu sunt astrolog, iar daca eram nu mai aveam nevoie de astrograma lor.

le-am trimis urmatorul mail :

Buna ziua,

Sunt Otilia Alupei, am primit - in sfarsit - astrograma promisa, numai ca mi-e total nefolositoare fara interpretarile de baza, ma uit la ea ca mata in calendar, degeaba mi-ati trimis-o fara nici un fel de explicatii asupra a ce inseamna pozitia astrelor in ea, eu nu sunt astrolog, iar daca eram nu mai aveam nevoie de astrograma de la dvs, evident.
Nu va inteleg abordarea in aceasta chestiune, iertat fie-mi, dar mie nu mi se pare ca sunteti corecti, ca sa nu zic mai mult. Ce faceti dvs. cu aceasta oferta prin care atrageti lumea sa vi se inscrie pe site e ca si cum spuneti " vino la mine ca iti dau un cutit de bucatarie", eu vin pt. ca, in mod logic si corect, ma gandesc si am incredere ca voi primi un cutit care sa-mi fie de folos (altfel, de ce sa vin ?) si cand-colo primesc un cutit care nu taie, deci nu ma pot folosi de el nicicum, dvs v-ati atins scopul - eu insa nu, iar asta miroase a inselatorie.

Sincer regret ca mi-am pierdut vremea, ca m-am lasat atrasa si pacalita. Voi vorbi si cu administratorul de site conta.ro pt. a-l avertiza asupra reclamei-oferta, astfel incat aspectele ei negative sa nu afecteze si imaginea noastra prin complicitate la aceasta actiune a dvs.
In acelasi timp, ma simt obligata sa-i avertizez si pe membrii forumului conta.ro asupra realitatii celor ce se petrec in legatura cu oferta dvs., oferta ce naste asteptari firesti care, din pacate, nu se implinesc.

Otilia Alupei

asa ca, dragilor, nu va asteptati ca, in urma inscrierii acolo, sa primiti astrograma promisa, intr-o forma in care sa si pricepeti ceva din ea.
exista programe de computer care le genereaza automat, nu e nici o mare ghidusie, insa, fara interpretarile strict necesare, astrograma aia e complet nefolositoare pt. cine nu e astrolog.

v-am pupat.



#2 Madalira

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 339 Postari:
  • Location:Galati

Postat 20 March 2008 - 01:01 PM

am patit-o si eu.......in urma cu vreo 2 saptamani;acelasi gust amar mi-a lasat(ca sa nu spun mai mult) cand am vazut astrograma fara interpretare. :pullhair:

"Azi nu mai vreau sa lucrez."



#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 March 2008 - 04:04 PM

i-am spus si lui Alex, acum vreo 2 ore ... a zis ca vb cu ei sa-si scoata oferta aia d-acolo, nu i-a placut nici lui ce se intampla ...
sincer, ma asteptam sa nu-i placa fiindca, dupa cum il stiu, el nu e omul sa se faca partas la o inselatorie - cat de mica ar fi si sub orice forma s-ar prezenta ea, credeti-ma ! :frusty:

uufff, m-am saturat pana peste cap sa trebuiasca, la fiecare pas, sa fiu cu ochii-n 7 ca sa nu fiu inselata. in loc sa-mi traiesc viata normal, fara temerea asta constanta, am ajuns mai mereu sa analizez fiecare lucru de cateva ori, sa nu cumva sa fie vreo teapa - de la lucruri marunte la unele f. importante ... si cand las garda jos, imediat cum "o fur", ca in cazul de fata. :pullhair:

mi s-a luat :lostit (13):

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 20 March 2008 - 08:28 PM




#4 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 20 March 2008 - 11:15 PM

imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat dar nu pune la suflet pentru ca oricum le avem pe ale noastre de tras in meseria noastra si stresul ne omoara
sanatate si spor la munca!
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 March 2008 - 04:58 PM

ai dreptate, Mariana, insa iti marturisesc ca aproape nu trece zi fara sa descopar ca cineva a(m-a) mintit, a incercat sa ma prosteasca, sa ma fure (de timp, de bani, de nervi... ), a facut ceva incorect in legatura mai mica sau mai mare cu mine.
stiu f. bine ca tuturor ni se intampla asta, insa tare as vrea sa pot elimina macar 1/2 din mizeriile cu care iau contact aproape zi de zi ... poate asa as privi oamenii cu mai multa incredere, as avea mai multi prieteni si mi-ar fi draga lumea in care traiesc.

am vb cu multe persoane care au fost plecate din tara si toate mi-au zis ca la noi e mult mai rau ca in alte tari din punct de vedere al mentalitatii si al gradului de civilizatie. cu regret trebuie sa recunosc ca, in urma a ce mi s-a povestit, le dau dreptate.

maine-poimaine se fac cei 20 de ani "ai lui Brucan" si inca nu se simte nici o diferenta in bine ci dimpotriva. mi-e teama ca vor trebui 40 de ani, nu doar 20 ... si cat de injurat a fost el atunci ... dar iata cum viata a dovedit ca a facut o estimare legera ...

v-am pupat.



#6 anuszka

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 150 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Ramnicu Valcea

Postat 03 April 2008 - 07:48 AM

Maaaaare dreptate aveti ! In privinta " mizeriilor " si a faptului ca trebuie sa fii mereu in garda : oare azi ce mai patesc / aflu ???
Mai zilele trecute o verisoara de-a mea care s-a stabilit in Spania si care nu mai venise de vreo patru ani in Romania zicea cat de vizibila este diferenta intre noi si ei. Are studii superioare si am intrebat-o daca nu se simte neimplinita pt. ca lucreaza diverse ( ospatarita ). A zis ca nu poti sa te simti umilit cand cu banii pe care ii castigi poti sa traiesti decent, sa pleci in concediu la Paris o saptamana, si ce e mai important :
- sa nu te simti umilit cand apelezi la institutiile publice, ba dimpotriva, aparat.........
- sa nu trebuiasca sa apelezi la "cunostinte " ca sa primesti ajutor de la acestea, care de multe ori este o DOAR informatie care sunt obligati sa ti-o dea.........

Cu un an doi in urma gandeam : ce figuranti sunt "astia" carora nu le mai place in Romania dupa ce muncesc " te miri ce " pe dincolo. Doamne ce fraiera ........Cata dreptate aveau ! Acolo si femeia de serviciu este mai demna decat ........sa zicem contabilul de la noi. Normal ca nu-ti mai place in Romania cand oriunde afara esti tratat ca OM. Nu vorbesc de exceptii.........



#7 blu37

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 18 August 2008 - 05:16 AM

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la Mar 20 2008, 02:19 PM, a spus:

acest site isi face reclama la noi oferindu-va, contra inscriere pe site-ul lor, astrograma dvs. personala.
am dat curs si eu acestei reclame-oferta sperand ca voi primi ceva folositor, din pacate am primit (cu o mare intarziere, dar ce mai conteaza) o astrograma personala fara nici un fel de explicatii privind ce inseamna pozitia astrelor acolo,


astrograma inseamna acel desen cu cercul astrologic si pozitiile planetelor la un anumit moment dat. interpretarea astrogramei este de fapt horoscopul. pentru ca un horoscop inseamna si cate 10-12 ore de munca, este normal ca astrologii sa nu faca gratis asa ceva.

dar sunt site-uri cu programe care genereaza interpretari gratuite, cum este dsclex.ro care trimite horoscopul a doua zi pe mail. insa programul lor de calcul este gresit, pentru ca aceste programe de calcul sunt facute pt. SUA si tot ce este la distanta mare de SUA are o eroare si de 20 de grade pe cerc, uneori. asta afecteaza numai sistemul de case, nu si pozitiile planetelor in semne.

Aceasta postare a fost editata de blu37: 18 August 2008 - 05:17 AM




#8 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 August 2008 - 08:51 PM

stiu exact ce inseamna astrograma, INSA ASTROGRAMA FARA UN MINIM DE INTERPRETARE E EGALA CU ZERO PT. NECUNOSCATORI SI ASTA SE STIE F. BINE !! :frusty:

daca tot vb de astrograme, exista pe net muuulte site-uri in care ti se face astrograma GRATUIT si ti se dau si cateva interpretari generale, sa ai habar ce inseamna, cat de cat... chestie de bun simt elementar !

hai sa fim seriosi, pt. astrograme sunt softuri speciale de cumparat, nu s-a muncit mare lucru la ele in SITE-UL IN DISCUTIE/vizat aici si NU NE-AU FACUT NICI UN BINE/SERVICIU/FAVOR DANDU-NE DOAR ASTA/doar un desen, fara nimic pe langa !
ne-au tratat ca pe fraieri si am mai explicat de ce. si lor le-am explicat de ce !! din pacate, a fost degeaba, parca vorbeam cu peretii ...

sunt f dezamagita de ce s-a-ntamplat, ma simt inselata si luata de proasta !! personal, sa nu mai aud de ei niciodata !! :thumbup:

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 18 August 2008 - 08:56 PM




#9 blu37

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 12 April 2009 - 09:34 AM

scuze pt ca dezgrop topicul si raspund atat de tarziu. insa ma gandesc ca ei totusi au oferit ceea ce au spus: adica o astrograma (un desen), nu un horoscop... ca lumea intelege gresit si confunda termenii, sau asteapta mai mult decat spune reclama, este altceva.



#10 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 April 2009 - 01:53 PM

astrograma fara un minim de explicatii e DEGEABA fiindca nu-ti ofera nimic daca nu ai cunostintele necesare interpretarii ei, ceea ce o face complet inutila pt. un neavizat !! chiar asa greu este de inteles, blu37 ??

hai sa fim putin onesti si sa spunem ca net-ul e plin de site-uri care ofera astrograme gratuite + UN MINIM DE EXPLICATII ATASATE LOR, ca sa pricepi naibii ceva din ce e acolo, nu sa te uiti ca vitelul la poarta noua.

NU E VB DE O CONFUZIE priv. termenii, CI DE UN MINIM DE RESPECT PT. UTILIZATORUL CARE, de buna credinta, DA CURS OFERTEI si se asteapta sa primeasca ceva ce poate intelege/folosi cat de cat.

puteati sa puneti 15-20 randuri de explicatii minime si era totul ok, asa cum se intampla pe atatea si atatea alte site-uri gratuite. astrograma o face un program de calculator destul de raspandit - nu aveti decat "meritul" de a-l fi achizitionat, insa repet : e lipsa de respect sa momesti pe cineva sa-ti faca ceva oferindu-i un cadou pe care constata ulterior ca nu-l poate fi folosi !!

hai sa fim seriosi ... despre ce vb aici ?? explicatiile tale, blu37, nu fac decat sa ne jigneasca inteligenta, da-o-ncolo de treaba... :sad:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL