Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
bilant societati comerciale fara activitate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


bilant societati comerciale fara activitate


7 replies to this topic

#1 Puscasu Gabi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 108 Postari:

Postat 10 April 2008 - 08:48 AM

Buna

Sunt noua pe aici si vreau sa stiu si eu daca o societate comerciala infiintata in anul 2007 si care nu a desfasurat activitate
trebuie sa depuna bilant completat pe 0 sau declarartie de inactivitate



#2 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 10 April 2008 - 09:12 AM

Vezi postareaPuscasu Gabi, la Apr 10 2008, 08:48 AM, a spus:

Sunt noua pe aici si vreau sa stiu si eu daca o societate comerciala infiintata in anul 2007 si care nu a desfasurat activitate
trebuie sa depuna bilant completat pe 0 sau declarartie de inactivitate
Declaratie de inactivitate.

Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#3 Puscasu Gabi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 108 Postari:

Postat 10 April 2008 - 12:38 PM

Vezi postareaPuscasu Gabi, la Apr 10 2008, 06:48 AM, a spus:

Buna

Sunt noua pe aici si vreau sa stiu si eu daca o societate comerciala infiintata in anul 2007 si care nu a desfasurat activitate
trebuie sa depuna bilant completat pe 0 sau declarartie de inactivitate



Da asa stiam si eu, dar scrie in MO 14.01.2008, ca doar firmele care de la constituire nu au desfasurat activitate, cu exceptia societatilor comerciale, precum si cele aflate in lichidare



#4 b_m_c

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Male

Postat 10 April 2008 - 09:17 PM

Vezi postareaPuscasu Gabi, la Apr 10 2008, 09:48 AM, a spus:

Buna

Sunt noua pe aici si vreau sa stiu si eu daca o societate comerciala infiintata in anul 2007 si care nu a desfasurat activitate
trebuie sa depuna bilant completat pe 0 sau declarartie de inactivitate

Se face o declratie pe proprie raspundere ( a asociatului sau administratorului soc. ) in care se specifica ca " de la infiintare si pana in prezent soc. nu a desfasurat nici un fel de activitate ". Nu uita ca trebuie totusi sa depui trimestrial declaratiile 100, 101 si 300, ptr. ca este amenda mare. Le depui pe 0 daca nu ai miscari in luna. Bafta! :pullhair:



#5 Puscasu Gabi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 108 Postari:

Postat 11 April 2008 - 07:57 AM

Vezi postareab_m_c, la Apr 10 2008, 07:17 PM, a spus:

Vezi postareaPuscasu Gabi, la Apr 10 2008, 09:48 AM, a spus:

Buna

Sunt noua pe aici si vreau sa stiu si eu daca o societate comerciala infiintata in anul 2007 si care nu a desfasurat activitate
trebuie sa depuna bilant completat pe 0 sau declarartie de inactivitate

Se face o declratie pe proprie raspundere ( a asociatului sau administratorului soc. ) in care se specifica ca " de la infiintare si pana in prezent soc. nu a desfasurat nici un fel de activitate ". Nu uita ca trebuie totusi sa depui trimestrial declaratiile 100, 101 si 300, ptr. ca este amenda mare. Le depui pe 0 daca nu ai miscari in luna. Bafta! :pullhair:


Multumesc de raspuns, dar vreau sa stiu daca trebuia depusa si declaratia 392 pt cifra de afaceri 0 si ce se intampla daca nu am depus-o.



#6 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 April 2008 - 06:18 PM

Gabi, declaratia de inactivitate se putea depune pana in februarie 2008 - daca este vorba de anul 2007...deci ori o depui cu amenda sau avertisment, ori depui bilant.
Madalina



#7 ad

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 245 Postari:
  • Location:CONSTANTA

Postat 18 September 2008 - 08:06 AM

declaratia de inactivitate care tine loc de bilant 31.12.2007 se depune la Registrul Comertului ?



#8 PasareaPhoenix

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 181 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 18 September 2008 - 08:43 AM

Vezi postareaad, la Sep 18 2008, 09:06 AM, a spus:

declaratia de inactivitate care tine loc de bilant 31.12.2007 se depune la Registrul Comertului ?
Da






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL