Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ajutoooor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ajutoooor

3 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2008 - 03:11 PM

dragilor, ajutati-ma ca nu mai pot de nervi :smile: , va rog frumos nu ma lasati !!

de vreo 4 zile, nemernica mea de tasta "punct" din partea numerica a tastaturii bate virgula in loc de punct orice setare i-as da celulei (text, numeric, general, what ever .. ) este posibil sa fi facut eu ceva, sa fi dat vreo setare/comanda/ ... care sa duca la asa ceva ??
adica, mai clar : ca sa bat data de format 14.03.2001 = cu puncte asa cum apare aici, trebuie sa folosesc tasta din parte cu litere a tastaturii fiindca cea din partea numerica (din dreapta) imi bate virgula indiferent ce format ii dau. am cauta si pe net solutia la problema asta, degeaba... am intrebat si un it-ist ... tot degeaba ...

dragilor, ma chinui cu plimbatul asta dupa punctul nenorocit de vreo 4 zile, m-am umplut de nervi !!

heeelp !!! pls ... :thumbup:



#2 Bea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 20 May 2008 - 03:15 PM

ai lucrat pe programele de declaratii, cumva? :thumbup:

mergi pe Control Panel/Regional Settings/Date&Time si seteaza de acolo.
si poti verifica ce limba e setata, pe Taskbar in partea dreapta jos apare o iconita cu limba, sa fie pe engleza.

Bea



#3 nilufera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 237 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2008 - 03:18 PM

Incearca in control panel, in regional settings -customize-decimal symbol sa fie setat punctul din tastatura din dreapta, si ca sa fii mai sigura sterge si pune-l punct cu tasta care o vrei.



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2008 - 06:58 PM

dragele mele, va multumesc mult de tot pt. ajutor, credeti-ma pe cuvant ca nu mi-au aparut raspunsurile voastre cand am dat delete, sau pur si simplu NU LE-AM VAZUT, tuta de mine, imi dau singurica o castana drept pedeapasa :thumbup: , dar voi ma iertati ca stersesem topicul si nu sunteti suparate pe mine, nu-i asa ?? :smile: :pullhair: :lnr (51):

inainte de a posta ii scrisesem pe mess si Andreei (Andreea') despre ce patisem, asteptam rasp. de la ea si acest rasp. a venit imediat dupa ce am postat noul topic. m-a rezolvat in 3 min. , ea se pricepe f. bine la calc., nu e prima oara cand ma salveaza.
solutia acestei probleme :
prima tentativa nereusita: var. propusa de Bea (e adevarat, cu cateva zile inainte intrasem in regional setings pt. setare la declaratii MF)
a 2-a tentativa reusita : intrat in fisier excel, tools, options, international, decimal separators si schimbat virgula cu punctul.
odata necazul rezolvat, topicul meu isi pierduse utilitatea, mai ales ca nu vazusem nici un rasp. la el fiindca daca as fi vazut macar un replay nu mi-as fi permis o asemenea badaranie (sa-mi sterg topicul cu raspunsuri in el) :sad (3):

draga Bea, noroc cu mesajul tau de pe pm :lnr (51): , daca nu mi-l trimiteai habar n-as fi avut ce greseala facusem :sml (1): te pup, inimioara :sad:

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 21 May 2008 - 11:13 AM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL