Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
In ce hal isi bate CECCAR-ul joc de noi - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


In ce hal isi bate CECCAR-ul joc de noi

92 replies to this topic

#41 beatrice1971

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 519 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 March 2010 - 04:33 PM

Eu acum ma uit si scrie RADIERE :frusty:
Asta e inca un exemplu privitor la veridicitatea datelor de pe site-urile MFinante...asta apropo de protestul ANAF ...

Ei, cum ar fi fost sa apara in dreptul firmei unde lucrez aceasta info. iar eu sa fiu in plin proces de obtinere a unui credit.
Reactia ar fi urmatoarea... va rog sa aduceti dovezi ca firma nu este radiata si sa rezolvati la MFinante sa va faca corectia pe site.
Pana atunci, aprobarea creditului este in stand by.

O spun din experienta proprie!
Viata e ceea ce ti se intampla in timp ce esti ocupat sa faci alte planuri.



#42 Paturcai

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 127 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 March 2010 - 06:02 PM

Asa este: scriere RADIERE.

Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!



#43 rodicus

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 135 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 18 March 2010 - 06:35 PM

CORPUL EXPERTILOR CONTABILI SI CONTABILILOR AUTORI cod unic de identificare: 7426179


e unul si acelasi lucru cu CECCAR? :frusty:
The art of knowing is knowing what to ignore.



#44 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 March 2010 - 07:29 PM

atata se vede in lista, dar daca intri pe cif o sa vezi denumirea intreaga

acum scrie RADIERE, insa cand m-am uitat prima oara, cu ceva timp in timp in urma - cand Patruca zicea de profitul lor, acolo scria PRELUARE, asta ziceam, ca au schimbat intre timp.
am zis " au modificat !!! nu scria "radiere", scria "preluare" ", deci la trecut, nu la prezent :laugh: cititi mai cu atentie, dragilor :frusty:



#45 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 18 March 2010 - 07:59 PM

este CORPUL EXPERTILOR CONTABILI SI CONTABILILOR AUTORIZATI DIN ROMANIA 7426179, infiintat in baza O.G./65/1994 Stare societate: RADIERE din data 08 August 2008
?? unde scrie PRELUARE?

Rezultatul activitatilor economice 2008 LEI
Venituri totale - prevederi anuale 33.600.000
Venituri totale 39.174.607
Cheltuieli totale - prevederi anuale 32.500.000
Cheltuieli totale 28.788.527
Excedent/Profit - prevederi anuale 1.100.000
Excedent/Profit 10.386.080

Desi nu si-au propus un profit asa mare, se pare ca fara sa vrea l-au obtinut inzecit!

Aceasta postare a fost editata de mihaela_cva: 18 March 2010 - 08:00 PM




#46 beatrice1971

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 519 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 March 2010 - 08:22 PM

Aproape 6mil euro profit in doi ani (2007+2008) si nu face nimic gratuit pentru membrii ei????? :frusty: :laugh: :laugh:
Da ce-o face cu atata banet?
Viata e ceea ce ti se intampla in timp ce esti ocupat sa faci alte planuri.



#47 emilia mihaela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 March 2010 - 08:27 PM

:biggrin: :frusty: RADIERE corect , cum nu fac nimic gratuit .....nervi celorlalti care doresc sa ajunga la ei



#48 coconat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 159 Postari:

Postat 18 March 2010 - 08:33 PM

:beee: :frusty: :laugh: :laugh:
ce sugatori !
Chiar dacă omul va face un cer nou și un pământ nou, tot nu va fi fără griji!



#49 gigi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 157 Postari:
  • Gender:Male

Postat 18 March 2010 - 08:37 PM

Vezi postareaPaturcai, la Mar 18 2010, 02:37 PM, a spus:

Va rog sa nu ma lasati si sa ma luminati de fapt ce se intampla in acest organism numit CECCAR? Se sustrage el legilor tarii referitoare la platile catre BUgetul Statului?

"Sesizăm următoarele anomalii, disfuncții și aberații:

"Corpul" s-a constituit prin lege și nu prin liberul consimțământ al cetățenilor care se asociază;
această persoană juridică numită "Corp" este o entitate juridică nedeterminată în știința dreptului;

:cool:


Vezi postareaPaturcai, la Mar 18 2010, 02:37 PM, a spus:

Va rog sa nu ma lasati si sa ma luminati de fapt ce se intampla in acest organism numit CECCAR? Se sustrage el legilor tarii referitoare la platile catre BUgetul Statului?

"Sesizăm următoarele anomalii, disfuncții și aberații:

"Corpul" s-a constituit prin lege și nu prin liberul consimțământ al cetățenilor care se asociază;
această persoană juridică numită "Corp" este o entitate juridică nedeterminată în știința dreptului; "

:cool:



#50 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 18 March 2010 - 08:46 PM

profitul ca profitul
dar de unde atatea cheltuieli? :frusty:
nu ar putea sa ne dea si noua raportul? tradare tradare, dar sa stim si noi :laugh:



#51 almcomp

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 265 Postari:
  • Gender:Male

Postat 18 March 2010 - 09:08 PM

Raportul domnule, vreau raportul!!! :biggrin:

Dar cu excendentul ce au facut. Oare excedentul explica averea domnilor conducatori de la CECCAR?
Cum se poate sa gandesc asta. Nu cred ca acesti oameni atat de atinsi de simtul datoriei fata de profesia contabila nu fac decat bine profesiei. Ei se chinuie pt contabil investinf in carti, cursuri etc.... Vai cum am putut sa gandesc asa de rau...
Imi pare rau...

:biggrin: :biggrin:



#52 beatrice1971

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 519 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 March 2010 - 09:43 PM

Un articol interesant aici: http://stiri.rol.ro/.../view/126439/2/
Nu stiu daca si cat de real este, de abia acum am inceput sa studiez speta ceccar, dar m-a atras titlul :frusty:

Am extras din articol fraza de mai jos.

Asta intrucat cu cat exista mai multi contabili in sistem, cu atat creste averea CECCAR, de unde si grija conducerii de a avea mai multi cotizanti. In acest mod, de-a lungul timpului, corpul contabililor a reusit sa-si construiasca in cativa ani sedii moderne, utilate corespunzator, sa-si cumpere limuzine luxoase, sa deconteze nenumarate deplasari in strainatate sau sa-si asigure venituri fabuloase.

Aici sunt banii dvs!
Viata e ceea ce ti se intampla in timp ce esti ocupat sa faci alte planuri.



#53 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 18 March 2010 - 09:46 PM

................pot sa spun ca,ne facem de ras cu astfel de comentarii pe forum .Spun asta pentru ca , am avut ocazia sa merg in alte tari unde nu se face atata valva ...............si doamne ce bine a fost ,ce frumos lucreaza altii .noi suntem priviti f.rau..sa nu deschizi ,,gura,, ca esti roman ................ .Ne este greu ! stiu ! dar noi de la un inceput de subiect deviem prin jigniri .romanul -tot- roman este ! :frusty:

-cotizatie Ceccar +0.80% din venituri .........ok !
De ce nu ne legam si de amenzile care le luam de exemplu de la ,,finante,,care sigur sunt printre noi colegi si tin contabilitatea la ,,negru,,.Eu am avut control de fond si am ,,decartat ,, 100 euro ! ei ! era in plina campanie controlul meu si va spun ceva ,daca faci pe desteptul si nu le dai mai rau patesti.De ce nu vb.si pe tema asta si pe inca multe abuzuri ?

Aceasta postare a fost editata de DR: 18 March 2010 - 09:52 PM




#54 almcomp

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 265 Postari:
  • Gender:Male

Postat 18 March 2010 - 09:51 PM

Vezi postareaDR, la Mar 18 2010, 09:46 PM, a spus:

................pot sa spun ca,ne facem de ras cu astfel de comentarii pe forum .Spun asta pentru ca , am avut ocazia sa merg in alte tari unde nu se face atata valva ...............si doamne ce bine a fost ,ce frumos lucreaza altii .noi suntem priviti f.rau..sa nu deschizi ,,gura,, ca esti roman ................ .Ne este greu ! stiu ! dar noi de la un inceput de subiect deviem prin jigniri .romanul -tot- roman este ! :frusty:

De acord cu tine... nu se face valva... pt ca nimeni nu o genereaza... ce valva s-a intamplat pana sa ajungem aici?Cine a declansat valva?

dar mai bine ca s-a intamplat... Trebuie sa luam titudine, atitudine... fata de abuzurile celorlalti care se cred puternici doar pt ca au bani si influenta. Dar nu au atitudine si respect...



#55 Paturcai

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 127 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 March 2010 - 01:18 AM

Vezi postareaDR, la Mar 18 2010, 11:46 PM, a spus:

-cotizatie Ceccar +0.80% din venituri .........ok !
Si totusi este asa formula:
Cotizatie CECCAR+1,20% din venituri ceea ce inseamna ca inteligenta si perfectionarea s-au scumpit in timp de criza....
Toata lumea mai lasa din tarife, eu am lasat din tarife, altii au scazut din chirii doar, doar o merge s-o intampla ceva....
Nu!
CECCAR-ul mareste, dubleaza cota ce i se cuvine......
Se munceste bine aiurea, in alte parti si ca roman trebuie sa stai tacut sa nu te desconspiri. Ciudat! Am fost si eu plecat. Am trait cu acest sentiment. Chiar nu este asa. Chiar erau placut impresionati ca ne puteam intelege si ca eu stiam si engleza; ei isi cunosteau doar propria limba: engleza. Si presa lor este ca a noastra. Si ei au sovini si ei sunt oameni. Aici in tara avem concetateni care te umplu de sila. Si mai vrem ca afara sa fim respectati daca aici in tara suntem terfeliti?!
Chiar asa sa fie? Prin felul nostru de a ne intreba sa ducem spre haos?
Daca hasoul inseamna adevar VREAU HAOS!

Aceasta postare a fost editata de Paturcai: 19 March 2010 - 01:20 AM

Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!



#56 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 March 2010 - 09:40 AM

mai, oameni buni, parca vb chineza :frusty: acum 1-2 sapt., cand m-am uitat la acel cif, pe datele CECCAR, scria PLECARE /TRANSFER (AM ZIS EU "PRELUARE" IN LOC DE "PLECARE", whatever)
nu scria ATUNCI "RADIERE", acum scrie ...
pt. D-zeu :laugh: asta tot explic si parca nu intelegeti ...

Vezi postareaOtilia Alupei, la Mar 5 2010, 10:58 PM, a spus:

http://apt1.mfinante.ro/site/contribuabili...body=/bilant.do , bilant CECCAR la 31.12.2008, cif 7426179

Denumire platitor: CORPUL EXPERTILOR CONTABILI SI CONTABILILOR AUTORIZATI DIN ROMANIA
Adresa: Mircea Vod? 35 BUCURESTI
Judetul: MUNICIPIUL BUCURESTI
Numar de inmatriculare la Registrul Comertului: //
Act autorizare: O.G./65/1994
Codul postal:
Telefon: 3126889
Fax: 3273494
Stare societate: TRANSFER(PLECARE) din data 08 August 2008

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 19 March 2010 - 09:44 AM




#57 myrelutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 130 Postari:

Postat 19 March 2010 - 09:51 AM

Va scapa ceva:
AGENTUL ECONOMIC CU CODUL UNIC DE IDENTIFICARE 4643076

Denumire platitor: CORPUL EXPERTILOR CONTABILI SI CONTABILILOR AUTORIZATI DIN .ROMANIA
Adresa: PIATA PRESEI LIBERE 1 BUCURESTI
Judetul: MUNICIPIUL BUCURESTI
Numar de inmatriculare la Registrul Comertului: //
Act autorizare: 22/10.7.1992
Codul postal: 13701
Telefon: 129032
Fax: 112082
Stare societate: INREGISTRAT din data 13 Septembrie 1993
Observatii privind societatea comerciala:
Data inregistrarii ultimei declaratii: (*) 08 Septembrie 1993
Data ultimei prelucrari: (**) 13 Septembrie 1993
Fara luarea in evidenta cu contributii


si

AGENTUL ECONOMIC CU CODUL UNIC DE IDENTIFICARE 7426179

Denumire platitor: CORPUL EXPERTILOR CONTABILI SI CONTABILILOR AUTORIZATI DIN ROMANIA
Adresa: Mircea Vod? 35 BUCURESTI
Judetul: MUNICIPIUL BUCURESTI
Numar de inmatriculare la Registrul Comertului: //
Act autorizare: O.G./65/1994
Codul postal:
Telefon: 3126889
Fax: 3273494
Stare societate: RADIERE din data 08 August 2008
Observatii privind societatea comerciala:
Data inregistrarii ultimei declaratii: (*) 16 Noiembrie 1999
Data ultimei prelucrari: (**) 04 Septembrie 2008

Fara luarea in evidenta cu contributii si radiata

:frusty:



#58 gigi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 157 Postari:
  • Gender:Male

Postat 21 March 2010 - 10:26 AM

paturcai@ 17.03.2010: "Va rog sa nu ma lasati si sa ma luminati de fapt ce se intampla in acest organism numit CECCAR? Se sustrage el legilor tarii referitoare la platile catre BUgetul Statului?"

e nebuloasa mare

http://www.avocatnet.ro/content/forum%7Cdi...zit-profit.html



#59 MirceaSCALAT

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 128 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:RO

Postat 21 March 2010 - 10:40 AM

Vezi postareagigi, la Mar 21 2010, 10:26 AM, a spus:

paturcai@ 17.03.2010: "Va rog sa nu ma lasati si sa ma luminati de fapt ce se intampla in acest organism numit CECCAR? Se sustrage el legilor tarii referitoare la platile catre BUgetul Statului?"

e nebuloasa mare

http://www.avocatnet.ro/content/forum%7Cdi...zit-profit.html
Lumina vine de la BUCURESTI!
Ce se intimpla in CECCAR vis-avis de "respectarea" legilor tarii se intimpla sin celelalte organisme ori institutii de gestiune a profesiilor infiintate prin acte ale legislativului, nu pe baza legislatiei de reglementare a liberei asocieri cetatenesti.
Aceasta dorinta de luminare E UN FITIL!



#60 vioreld

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 166 Postari:
  • Location:Buzau
  • Interests:Informare

Postat 21 March 2010 - 03:55 PM

Vezi postareagigi, la Mar 21 2010, 10:26 AM, a spus:

paturcai@ 17.03.2010: "Va rog sa nu ma lasati si sa ma luminati de fapt ce se intampla in acest organism numit CECCAR? Se sustrage el legilor tarii referitoare la platile catre BUgetul Statului?"

e nebuloasa mare

http://www.avocatnet.ro/content/forum%7Cdi...zit-profit.html


Stimata doamna Paturcai, poate ne spuneti si noua ce articol din ce lege considerati dvs ca se incalca. Eu nu am gasit vreunul. Si nici nu cred sa existe.
vioreld






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL