Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
evidenta gestiune materiale lemnoase = program SUMAL AGENT - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


evidenta gestiune materiale lemnoase = program SUMAL AGENT


37 replies to this topic

#21 wasile

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 12 December 2008 - 09:15 PM

Veificati daca aveti in meniul Administrare - Import/Export vreun export efectuat dupa 01.10.2008
Daca da, cautati fisierele cu extensia .suml unde le-ati salvat si trimiteti-le pe toate la ITRSV
Un export efectuat nu mai poate fi schimbat !
Ultimul Export preia doar datele indroduse dupa exportul precedent.



#22 VRANCEA MARIANA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CS
  • Interests:DISCUTII PE TEME LEGISLATIVE

Postat 13 December 2008 - 08:18 AM

Eu am incercat de n ori sa fac exportul,dupa afisarea rapoartelor situatia depozitului si pasarea tastei"confirmare" nu se mai intampla nimic.Dupa atatea incercari am gasit totusi pe ecran,pe desktop un fisier numit cum am incercat sa-l denumesc eu suml10 de 0kb.In Administrare/export nu apare nici un fisier creeat.Am facut procedura si cu cei de la ISRTV in telefon fara rezultat.Chiar nu exista o solutie daca sa presupunem sa s-a facut exportul care.....nu e .........sa-l refac.Am instalat progr pe alt calc si restaurat baza si tot...nimic




#23 marian_petrescu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 18 March 2009 - 08:39 PM

Buna ziua!
Am inceput de curand sa folosesc acest minunat program, firma nu are activitate inca, dar raportarile trebuie sa le facem asa ca ....inevitabil am dat de necazuri....mai precis ...fac rapoartele ...le printez ..dar nu stiu sa le export......sau sa le salvez...nu am reusit sa-mi dau seama de unde anume trebuie sa iau fisierul care trebuie pus pe disc .....va multumesc pentru ajutor!



#24 xpt

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 19 March 2009 - 09:18 AM

Gasesti informatii aici; http://www.sumal.forestier.ro/
Si un tutorial atasat; Fisier atasat  Utilizare_SUMAL_Agent.pdf   6.38MB   203 downloads



#25 ovydyu20

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Location:dorohoi

Postat 26 April 2009 - 08:20 PM

poate pune cineva kitul de la sumal?



#26 Erzsi

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 06 May 2009 - 10:08 AM

Buna ziua,

Folosesc SUMAL si am o problema. Volumul datelor introduse este prea mare si am nevoie de programelul resetexport.exe pentru a putea face export de doua ori pe luna. De la ocol mi-au spus sa intru pe sumal.forestier.ro si sa-l descarc de acolo. Bun, am intrat , dar nu gasesc dacat sqlupdater.dll, altceva nu gasesd. Ma poate ajuta cineva cu resetexport.exe?



#27 VRANCEA MARIANA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CS
  • Interests:DISCUTII PE TEME LEGISLATIVE

Postat 06 May 2009 - 11:28 AM

Pt ca este un topic SUMAL.......,si eu am beneficiat de acest resetexport dar am fost cu laptopul la ISRTV si l-au pus ei dar nu era fisier numit asa ci mi-au pus un alt sqlupdater.dll ,am facut exportul cateva luni apoi am incercat sa pun multisumal peste si nu mai face export deloc.Acel nou sqlupdater.dll pe care mi l-au copiat in SUMAL atunci l-am copiat de acolo si pe un alt calculator unde nu se facea deloc exportul si apoi a mers.Acest SUMAL este ca un labirint,orice pronblema incerci sa rezolvi te suceste pe drumuri intortocheate in principal DATORITA SLABEI PREGATIRI A CELOR CARE AR TREBUI SA NE LUMINEZE si care iau bani pt asta.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 06 May 2009 - 11:43 AM




#28 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 May 2009 - 11:45 AM

Mariana, ti-am editat paragraful cu reclama...stii bine ca nu este voie sa faci asa ceva. De ce trebuia sa faci acele precizari? Au legatura cu topicul?!
Madalina



#29 VRANCEA MARIANA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CS
  • Interests:DISCUTII PE TEME LEGISLATIVE

Postat 06 May 2009 - 11:55 AM

Imi cer scuze, am gresit facand comparatie intre programele unor banci probabil desi nu inteleg din punct de vedere juridic de ce nu este admis sa fac referire la o reclama care apare obsesiv aici desi nu se vorbeste despre BANCI,chiar in comparatie cu alte PROGR SIMILARE acest lucru intalnindu-l pe toate forumurile,Cum putem discuta,cum putem alege noi contabilii variantele cele mai bune daca nu prin pareri exprimate prin cuvinte rezultate din experiente?Eu nu am facut reclama,am raspuns la o reclama printr-o parere proprie pe care mi-am facut-o lucrand cu aceste programe.



#30 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 May 2009 - 02:45 AM

Mariana, eu nu am vazut nici o reclama, desi am vazut ca si Dana42 a amintit de treaba aceasta (banuiesc ca se refera la acelasi lucru).
In orice caz, chiar daca se face reclama asa cum reiese din mesajele voastre, acest topic nu este tocmai potrivit pentru discutii legate de banci. Acesta este unul din motivele pentru care ti-am editat mesajul. Un alt motiv este faptul ca ai sustinut oarecum reclama respectiva dand exemple mai mult sau mai putin negative - alte banci, precizand si numele acestora.
Acum sper ca am lamurit motivul editarii. :sad:
Numai bine.
Madalina



#31 VRANCEA MARIANA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CS
  • Interests:DISCUTII PE TEME LEGISLATIVE

Postat 07 May 2009 - 08:44 AM

Nu mai inteleg nimic!Eu de aici,dupa fiecare raspuns referitor la SUMAL vad un alt raspuns cu numele reclama care face reclama la internet Banking al unei banci la care am raspuns.Am comparat acest program la care se face referire cu programele altor banci considerandu-l superior,este doar o parere,a mea rezultata din experienta iar practica asta de a discuta direct fara ocolisuri de bine sau rau despre institutii,programe,chiar guverne o vad peste tot in media.Prin mimica nu putem conversa aici.
Daca nu vedeti raspunsul acestui membru numit reclama logati-va altfel sau de pe alt calculator.In continutul mesajului se reda o cale prin care se ajunge la site-ul bancii.
Atat am avut de spus si nu mai revin.Aici se vorbeste de SUMAL dar se fac reclame la banci,sau numai eu le vad????????????



#32 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Male

Postat 19 May 2009 - 08:55 AM

buna
a aparut un update la sumal agent.

1.toate update-urile anterioare cumulate
2.adauga alte 2 tipuri de justificari avize ("puieti" si "alte")
3.permite corectarea numerelor de la carnetele de avize (in cazul in care au fost gresite si s-au emis avize din aceste carnete)
4.corecteaza rapoartele de gestiune de busteni si cherestea
5.permit introducerea a mai multe procese verbale de sortare si gaterare intr-o luna

http://www.sumal.forestier.ro/?section=art...401&lang=Ro

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 19 May 2009 - 11:40 AM




#33 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Male

Postat 11 June 2009 - 08:49 AM

update Sumal Agent 1.4.4
http://www.sumal.forestier.ro/?section=art...401&lang=Ro



#34 simonaluiza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:

Postat 08 November 2009 - 03:05 PM

Pe ce versiune de windows se poate instala sumalul? Eu am XP si nu merge. Imi da eroare.



#35 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Male

Postat 09 November 2009 - 10:18 AM

buna
care dintre minunatele "n" erori ? :pullhair:

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 16 November 2009 - 09:10 AM




#36 02IONELA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 23 September 2010 - 09:44 AM

Buna ziua tuturor, ma poate ajuta cineva in legatura cu programul SUMAL. Lucrez la o societate care cumpara cherestea si vinde la export. Trebuie sa complectez programul sumal si nu stiu cum. Ma poate ajuta cineva la complectarea in sumal ??.
Adresa mea de mail este n2809_ioana@yahoo.com
Va multumesc mult.



#37 Diana Maria Surdeanu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 02 February 2012 - 07:26 PM

programul meu nu scoate lista documentelor de iesire pentru listare si borderolul avizelor de insotire. ce se poate face in acest caz? Va rog e URGENT



#38 CONTAR

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:

Postat 21 February 2012 - 09:07 PM

eu am avut o asemenea problema deoarece imprimanta lista doar format A4 si documentele din sumal erau alt timp...am luat legatura cu administratorul...care e un tip foarte rabdator si de treaba...si mi am rezolvat problema.
Bafta






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL