Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cerere de practica / mentor / indrumator - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


cerere de practica / mentor / indrumator

practica contabil buna seara! practica contabilitate stagiu practica ramnicu valcea
205 replies to this topic

#21 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 July 2009 - 03:43 PM

va rog, fara cereri de angajare aici, aveti sectiune speciala pt asta (link sus pe pagina)

aici se cere numai practica, indrumare, mentor - adica fara plata !

aaa, daca cine va primeste decide sa va plateasca, asta-i altceva :lostit (13): , ulterior e treaba voastra cum stabiliti, dar topicul nu este unul pt angajari (munca pe bani din start) !



#22 camelia86

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 01 August 2009 - 02:48 PM

Salutari la toata lumea. Si eu sunt interesata de acest subiect. In prezent am un loc de munca care nu are nimic de a face cu profesia de contabil, dar am terminat CIG si vreau, incet-incet, sa invat cate ceva de la un mentor. Daca e cineva dornic sa accepte o persoana care mai are si un job astept un mail la cameliarosie@yahoo.com . Mentionez ca sunt din Bucuresti. Multumesc anticipat celor care macar au avut rabdarea sa-mi citeasca mesajul.




#23 simif

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 06 August 2009 - 12:24 PM

Buna,

As dori sa capat cat mai multa experienta in contabilitate, iar dorinta mea este sa ajut un contabil, economis priceput care tine evidenta la firme. Am terminat liceul Economic Nicolae Kretulescu si Facultatea de Stiinte eonomice avand diploma de licenta cu titularizarea economist licentia. Lucrez ca economist de 10 luni intr-o unitate de stat, iar in perioada aceasta am reusit sa acumulez multe cunostinte pe care vreau sa le dezvolt.
Inante de a deveni economist am lucrat 12 ani la oficiul de calcul, si prin urmare stapanesc foarte bine utilizarea calculatorului.

daca doriti sa colaboram va rog sa-mi lasati mesaj la adresa de mail ...........@yahoo.com

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 08 August 2009 - 11:17 AM




#24 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 August 2009 - 11:22 AM

sincera sa fiu, mie imi pare anunt de angajare, iarta-ma daca gresesc ! :lostit (13):

oricum :
* cererile de angajare nu se fac la acest capitol !! exista o sectiune speciala pt asta si ai link sus de tot, pe pagina, sub bannerul de langa sigla conta.ro !
* daca e doar o cerere de mentor, atunci tot ai incalcat regulamentul priv. postarea fiindca ai deschis un topic nou desi mai exista unul pe aceasta tema deschis deja, chiar la acest capitol, 1-2 topice mai jos !

pt. nerespectarea regulamentului priv. postarea ai numai avertisment public (de data asta), cea mai usoara sanctiune.
te rog sa recitesti regulamentul acestui forum si sa-l respecti, in caz contrar iti vei pierde dreptul de a mai activa aici si asta nu o doreste nimeni. :smile:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 08 August 2009 - 11:33 AM




#25 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 August 2009 - 07:29 PM

in lipsa unui rasp. din partea lui simif am considerat ca topicul a fost, totusi, o cerere de mentor si il voi uni cu cel deschis anterior !



#26 simif

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 10 August 2009 - 09:46 AM

Vezi postareaOtilia Alupei, la Aug 9 2009, 08:29 PM, a spus:

in lipsa unui rasp. din partea lui simif am considerat ca topicul a fost, totusi, o cerere de mentor si il voi uni cu cel deschis anterior !


Imi cer scuze daca am gresit deschizand un nou topic. Nu am citit bine regulamentul acestui forum si iata ca am grresit postand aici un anunt care seamna a angajare.
Nu doresc angajare (eu lucrez si nu vreau sa renunt la post). Exact cum ati spus este o cerere de mentor si ati facut foarte bine ca l-ati mutat in acest topic.

Multumesc
pe viitor vi fi mai atenta



#27 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 August 2009 - 10:02 AM

si eu multumesc pt fair-play si te rog sa-ti mai publici aici, inca o data, adresa de mail fiindca ti-am alterat-o initial.

numai bine. :lostit (13):

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 12 August 2009 - 09:32 PM




#28 simif

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 11 August 2009 - 10:37 AM

adresa mea de mail este: simif2005@yahoo.com

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 12 August 2009 - 09:32 PM




#29 teo30967

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 August 2009 - 11:11 AM

sunt din bucuresti adresa de mail ttina30967@yahoo.com si astept un raspuns pozitiv din partea unor profesionisti !
multumesc anticipat teo

Aceasta postare a fost editata de teo30967: 17 August 2009 - 11:13 AM




#30 elyb

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 15 September 2009 - 11:20 AM

Ca si ceilalti caut si eu un indrumator binevoitor sa ma invete contabilitate.Sunt studenta la CIG la UPG Ploiesti ,trec anul III si mi-as dori sa practic contabilitate ,dar imi trebuie ajutor. Va multumesc! Astept raspuns elybanica@yahoo.com



#31 rodicus

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 135 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 18 October 2009 - 09:05 AM

Buna ziua

sunt de ceva vreme pe acest forum si urmaresc cu interes multe din subiectele abordate

lucrez de aproape 2 ani ca si contabil la o firma de servicii, anul e acesta am terminat si facultatea cu profil CIG si sunt interesata sa imi dezvolt abilitatile practice in alaturi de un expert contabil in regim de voluntariat, mentionez ca sunt din Iasi. Multumesc anticipat pentru raspuns.
The art of knowing is knowing what to ignore.



#32 Ralucuta01

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 14 November 2009 - 07:16 PM

Buna tuturor,
Apelez cu incredere la voi, pentru ca stiu ca sunt pe forum, multi oameni priceputi la contabilitate si dispusi sa dea o mana de ajutor si altora.
Eu am terminat REI si master in Managementul Afacerilor Internationale, dar as vrea acum sa invat contabilitate. Stiu ca nu este o meserie grea, dar nici usoara, oricum, pentru inceput as avea mare nevoie de un "mentor", un om care sa ma invete contabilitate de la baze si sa ma indrume pana la calitatea de expert.
Stiu ca timpul oricui este pretios, asa ca nu as indrazni sa cer asta fara a fi dispusa sa platesc pentru timpul si cunostintele investite in mine.
Multumesc pentru raspunsuri!



#33 vioreld

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 166 Postari:
  • Location:Buzau
  • Interests:Informare

Postat 15 November 2009 - 02:40 PM

Vezi postareaRalucuta01, la Nov 14 2009, 07:16 PM, a spus:

Buna tuturor,
Eu am terminat REI si master in Managementul Afacerilor Internationale, dar as vrea acum sa invat contabilitate. Stiu ca nu este o meserie grea, dar nici usoara ....
Multumesc pentru raspunsuri!

Bine ai venit !
Din ce localitate esti ?
vioreld



#34 Ralucuta01

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 16 November 2009 - 09:35 AM

Vezi postareavioreld, la Nov 15 2009, 02:40 PM, a spus:

Bine ai venit !
Din ce localitate esti ?
Bine v-am gasit. Sunt in Bucuresti acum.



#35 Ralucuta01

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 18 November 2009 - 05:50 PM

Nu exista niciun contabil bun aici, care sa aiba nevoie de un ajutor part-time, weekend, etc? :pullhair:



#36 madutza05

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 25 November 2009 - 09:22 PM

buna rodicus. si eu sunt din iasi si as vrea sa incep o cariers in contabilitate.mentionez k nu am studii,insa as vrea sa incep sa fac un curs.poate ma poti ajuta si pe mine ,in sensul k poate imi poti da niste sfaturi... Chiar as ava foarte multa nevoie.dak doresti sa vb adresa mea este madalina_ramona88@yahoo.com. multumesc
:biggrin:
sau poate doreste altcineva sa ma ajute.nu refuz nici o oferta in legatura cu contabilitatea :biggrin:



#37 lucrir

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 30 November 2009 - 08:37 PM

Buna seara prieteni!Sunt din Bucuresti,am terminat cursurile de contabilitate financiara si inspector resurse umane.Poate sa ma indrume cineva unde asi putea face practica?Am nevoie doar de 2 saptamani.Va rog



#38 kristiana4

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 09 December 2009 - 02:24 PM

Buna ziua,
Ma alatur si eu celor care vor sa invete contabilitate.Am terminat facultatea de CIG(prezent Master).Lucrez in domeniu,insa firma este destul de mare si partea care-mi revine mie din conta este micuta(..volumul de munca este insa foarte mare..).In ritmul asta asi invata si eu toata conta in cativa ani bunii.Mi se pare ca trece timpul si eu stau pe loc.Prin urmare vreau sa invat sa tin conta firmelor mici.Mentionez ca sunt din Otopeni/Ilfov.(nu m-ar deranja sa colaborez cu cineva din zona sau Bucuresti).
Ma adresez celor care au rabdarea si binevointa sa imparta cunostintele lor cu un invatacel.
Atasez adresa mea de e-mail si multumesc anticipat celor care sunt dispusi sa-mi dea o mana de ajutor.(kristiana4dany@yahoo.com)



#39 amy4y

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 15 December 2009 - 10:30 PM

Buna,
Pot spune ca ma aflu in aceeasi situatie. Am terminat facultatea anul acesta, lucrez la o firma (contabilitate primara) si vreau sa invat mai mult (sarcinile in cadrul firmei fiindu-mi limitate). Mentionez ca sunt din Craiova.
Astept un raspuns de la cei care sunt dispusi sa-mi dea o mana de ajutor.(aldeacarmen@yahoo.com)
Va multumesc!



#40 stroetania

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:

Postat 15 January 2010 - 06:50 PM

buna,
am intrat pe acest topic si citeam ceea ce am scris eu cand am deschis acest topic!
vreau sa va marturisesc ca de cand am postat acel mesaj si pana acum ,o singura persoana mi-a trmis mail dar pana la urma nu am ajuns nici macar sa ne vedem pentru ca dupa multe telefoane date de mine rezultatul a fost ca o sa ma sune cand o sa mai aiba nevoie.
mentionez ca sunt din constanta
asta asa de curiozitate ,pentru ca multe persoane mi-au trimis mail daca m-a contactat cineva si as fi si eu acum curioasa daca altcineva a fost mai norocos ca mine.
oricum eu va urez succes si speranta moare ultima!(sper ca nu vom ajunge doar sa speram pana la batranete :biggrin: )






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL