Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cerere de practica / mentor / indrumator - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 10

Salt la continut


cerere de practica / mentor / indrumator

practica contabil buna seara! practica contabilitate stagiu practica ramnicu valcea
205 replies to this topic

#181 elisza

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 01 August 2014 - 10:04 PM

Buna seara , am terminat MFC-CIG la Univ. Spiru Haret , Bucuresti , as vrea sa gasesc pe cineva dispus sa ma invete meserie , sa invat totul de la 0 . Multumesc anticipat. adresa de e-mail , elisay99@yahoo.com.



#182 Ramoma

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 August 2014 - 10:33 PM

Sunt din Timisoara. Am terminat Stiinte Economice si as dori sa stau pe langa un contabil sa invat ca sa capat experienta.
Astept cu nerabdare. Ramona;
e-mail: just_alyssia@yahoo.com

Aceasta postare a fost editata de Ramoma: 13 August 2014 - 10:35 PM




#183 Stefania.Lungu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female

Postat 03 September 2014 - 06:37 PM

Buna ziua, numele meu este Stefania,sunt din Timisoara si doresc sa particip la un stagiu de practică/voluntariat in cadrul unui departament sau firma de contabilitate. Sunt studenta in anul III la Contabilitate si Informatica de Gestiune la Uvt. Am terminat liceu cu profil contabilitate si imi place aceasta meserie,de aceea as vrea sa o cunosc în sfârsit si practic. Daca ma poate ajuta cineva astept raspuns pe adresa stefania_ls@yahoo.com. Multumesc. O seara frumoasa.



#184 coman alin daniel

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 04 October 2014 - 11:00 AM

Bună ziua, ma numesc Alin, sunt din Galați, în prezent am terminat masterul în Audit și doresc să fac practică în domeniul contabilității. Dacă este cineva care poate să mă ajute să mă contacteze la următoarea adresa: alin_daniel60@yahoo.com aștept răspuns din partea voastră
O zi bună vă doresc!!!



#185 vera94

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 26 October 2014 - 09:49 AM

Buna ziua! Ma numesc Achim Vera, sunt din Constanta, sunt anul II la Universitatea Ovidius, Facultatea de Stiinte Economice, specializarea Contabilitate si Informatica de Gestiune. Caut o firma de contabilitate in cadrul careia sa fac practica si sa acumulez experienta. Daca ma puteti ajuta, contactati-ma pe adresa de mail vera.achim@gmail.com . Multumesc, o zi frumoasa!



#186 NettyBonea

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 25 February 2015 - 11:47 AM

Buna ziua,as dori sa gasesc si eu un loc unde sa pot invata contabilitate,sunt studenta anul 2 la contabilitate si am terminat si liceu economic tot in domeniu.Nu am pretentii salariale,vreau doar sa invat si practic ceea ce stiu teoretic.Daca ma poate ajuta cineva "bonea.nicoleta@gmail.com" Multumesc!



#187 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 February 2015 - 11:15 AM

trebuie sa scrii si localitatea in care doresti sa faci practica ...



#188 alex17

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 April 2015 - 04:09 PM

Buna ziua. Anul asta m-am decis si eu sa dau examenul la CECCAR. De 3 ani ma tot chinui sa fac experienta in domeniu dar nimeni nu iti ofera aceasta sansa. Cred ca este aproape imposibil sa iei acest examen daca nu ai lucrat in contabilitate. Am terminat si liceul si facultatea cu profil economic. Daca e cineva disponibil din Brasov, as fi foarte recunoscator.
Va multumesc.



#189 GAMA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov
  • Interests:Dialogul este cea mai buna cale de a ajunge mai repede la solutii pozitive

Postat 29 April 2015 - 01:56 PM

Vezi postareaalex17, la 07 April 2015 - 04:09 PM, a spus:

Buna ziua. Anul asta m-am decis si eu sa dau examenul la CECCAR. De 3 ani ma tot chinui sa fac experienta in domeniu dar nimeni nu iti ofera aceasta sansa. Cred ca este aproape imposibil sa iei acest examen daca nu ai lucrat in contabilitate. Am terminat si liceul si facultatea cu profil economic. Daca e cineva disponibil din Brasov, as fi foarte recunoscator.
Va multumesc.
Daca nu ai gasit nimic pina acum,trimite-mi un mail si stabilim o intalnire

Aceasta postare a fost editata de GAMA: 29 April 2015 - 01:57 PM




#190 Stefan.M

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 06 May 2015 - 10:12 AM

Salutare

Sunt un tanar profesionist, serios, invat repede, autodidact si atent.
In 2011 am terminat masterul in domeniu economic si de atunci incerc sa profesez in contabilitate.
Caut o firma sau o persoana care sa ma ajute sa invat, sa prind experienta si sa profesez.
De asemenear ar fi minunat daca as avea sansa in timp sa fiu angajat sau recomandat mai departe.
Astept mesaje stefan.milea0@gmail.com Bucuresti



#191 uioara 2

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 06 May 2015 - 09:49 PM

Buna seara
M-am angajat la o firma ce are serviciul de contabilitate externalizat dar pe care se doreste sa-l tina in cadrul firmei.
Am terminat facultatea de Management financiar contabil - specializrea contabilitate si informatica de gestiune, dar din pacate nu am profesat.
As dori daca este cineva din Bucuresti dispus sa ma indrume in acest sens si care sa-mi impartaseasca din experinta sa ma contacteze pe maill nicoleta_petraru2003@yahoo.com
Multumesc



#192 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 May 2015 - 04:57 PM

suntem si noi p-aici :smile:
intreaba-ne si te ajutam, daca ne pricepem in speta respectiva.



#193 Emmy^^^

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female

Postat 25 June 2015 - 08:19 AM

Buna ziua,
Ma numesc Noemi , am 29 ani si sunt din Cluj-Napoca. As dori sa fac practica full sau part time la o firma unde as putea sa mi dezvolt aptitudinile si cunostiintele contabile, pentru a lucra in domeniu pe viitor. Am terminat cursurile facultatii ID FSEGA, linia maghiara, dar nu am reusit sa lucrez in domeniu aprofundat.
Va multumesc,
noemiery777@gmail.com



#194 CRISSA_CONTAB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 10 July 2015 - 05:40 PM

Buna ziua,
Sunt Cristina, am 31 de ani si imi doresc sa fac practica intr-o firma de evidenta contabila. Sunt din Bucuresti, sect.4. Contabilitatea este o pasiune pentru mine, o fac din placere. Am studiat contabilitate si informatica de gestiune, ASE Bucuresti. Daca aveti nevoie de un ucenic dornic de munca , va rog sa ma contactati. alexandru_crisa@yahoo.com



#195 aaylin

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 21 October 2015 - 01:17 PM

buna ziua, am 28 de ani si lucrez la stat ca si inspector contabil, dar numai denimrea e de functie,caci nu fac decat sa aranjez extrase pe capitol, articol si ca un robot cecurile din casa.Din pacate nu fac nici un fel de contabilitate, de aceea vreau sa invat pas cu pas, singura, ca sa pot sa-mi gasesc undeva la privat, deoarece aici ma plafonez.Am facut acest compromis, deoarece am un copil de 6 ani , care mereau a fost bolnav si aici mi-am permis sa mai lipsesc.Vreau sa invat incet,ca si cum nu as fi studiat niciodata contabilitatea.multumesc si imi doresc sa ma indrume si pe mine cineva.



#196 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 October 2015 - 02:36 PM

ai postat in capitol gresit.
exista unul special pt cerere indrumator/ mentor... iti mut topicul acolo.

trebuie sa fii mai atenta unde postezi, altfel nu da bine la imaginea ta priv. atentia la detalii atat de necesara unui contabil.



#197 Romy

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov

Postat 25 October 2015 - 06:48 PM

Buna seara! Am terminat ASE-ul in 2012 si nu am reusit sa ma angajez in domeniu. Am lucrat la o firma unde facturam si tineam contabilitatea primara. Acum insa am ramas acasa si as vrea sa imi continui studiile pe domeniul meu. Mi-ar place foarte mult sa incep sa tin contabilitatea de acasa, dar nu stiu de unde sa incep. As avea nevoie de indrumare. Daca este cineva amabil sa imi ofere un pic de ajutor, va rog sa ma contacteze la adresa de mail r_romina69@yahoo.com
Multumesc! :smile:



#198 DanutMarius

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 27 February 2016 - 12:33 PM

Buna ziua,
Numele meu este Dănuț, sunt din Bucuresti, am 23 ani. Sunt an terminal la specializarea contabilitate si informatica de gestiune, distanta, si vreau sa fac practica pentru a invata contabilitate pas cu pas si pentru a profesa in domeniu. Sunt convins ca mai exista persoane care sunt dispuse sa ne ajute in a ne pregati in acest domeniu.
Adresa mea de mail la care putemdiscuta restul detaliilor: say_danutz@yahoo.com

O zi plăcută tuturor!



#199 Cocean Adrian

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 18 March 2016 - 03:49 PM

Buna ziua,
Numele meu este Adrian, am 21 de ani si sunt student in anul 3 la Facultatea de Stiinte Economice din Cluj Napoca, Sectia Contabilitate si Informatica de Gestiune, am terminat si liceul economic si vreau sa fac practica pentru a invata contabilitatea, sau cel putin sa ma ajute cu studiul de caz la lucrarea de licenta care o fac in domeniul control si audit financiar, tema "Studiu de caz privind inspectia fiscala a TVA-ului la firma X" , daca vrea cineva sa ma ajute, bineinteles contracost.
Adresa mea de email pentru mai multe informati si la care putem discuta: coceanadrian74@yahoo.com Nr. tel. 0748462907
Multumesc !!!

Aceasta postare a fost editata de Cocean Adrian: 18 March 2016 - 03:55 PM




#200 mădălina121

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Ploiești

Postat 24 August 2016 - 09:43 PM

Bună seara! Sunt absolventă a Facultății de Științe Economice, specializare Contabilitate și informatică de Gestiune, promoția iulie 2016, am încercat în nenumărate rânduri să îmi găsesc un loc de muncă în domeniu, nivel începător, fără a avea un rezultat pozitiv. Orice informație venită din partea dumneavoastră este de un real folos, poate fi și un stagiu de practică în cadrul unei firme, voluntariat în zona orașului Ploiești. Vă aștept propunerile cu mare interes pe adresa de email dmihaela949@yahoo.com. Vă mulțumesc anticipat!








Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL