Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen acces expert contabil/contabil autorizat 2009 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


Examen acces expert contabil/contabil autorizat 2009


254 replies to this topic

#41 Mirabela Pomparau

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 27 April 2009 - 11:00 AM

Multumesc pt intrebarile postate insa am si eu o intrebare: la celelalte materii in afara de contabilitate, nu sunt tot intrebari grile?

multumesc anticipat



#42 kmyitza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 27 April 2009 - 06:03 PM

Din cate stiu eu de la colege, doar in 2007 s-a dat examen grila, in 2008 s-a dat scris, iar in 2009 se da scris si oral. :sad:

Vezi postareaMirabela Pomparau, la Apr 26 2009, 10:48 PM, a spus:

Buna, Stie cineva cand incep inscrierile pt acces expert.
Cand am fost la ceccar mi-au spus ca dupa 15 aprilie vor afisa pe site, insa nu au afisat nimic pe site nici pana azi. Multumesc anticipat
Cererea pentru curs se poate depune, dar inscrierea pentru examen nu cred ca o sa se anunte pana nu apare noul cod fiscal.

Vezi postareaoanajun, la Apr 26 2009, 09:10 PM, a spus:

Stii daca a aparut si cartea cu intrebari pt examenul de acces 2009? Sau cand apare? Cu multumiri!
Nu cred ca apare pana nu se publica noul Cod Fiscal

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 01 May 2009 - 02:18 PM




#43 Mirabela Pomparau

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 27 April 2009 - 07:46 PM

multumesc frumos pentru informatie



#44 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 28 April 2009 - 08:11 AM

Pentru examenul de acces la expert contabil se dau doar subiecte scrise. Fara subiecte la oral. Alea se dau probabil la examenul de aptitudini, nu la acces.
sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#45 mirela 0702

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 920 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 28 April 2009 - 09:41 AM

Da, asa e...examen oral se da doar la examenul de aptitudini....iar la acces, grile s-au dat in cativa ani, pana in 2007 inclusiv. Incepand cu anul 2008 examenul sustinut pentru acces la stagiu s-a desfasurat doar pe baza studiilor de caz si a problemelor...fara nici o grila la nici un obiect. Mult succes si spor la invatat!



#46 kmyitza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 28 April 2009 - 06:34 PM

Da asa este, m-am documentat mai bine. :sad:

http://www.ceccarcta.ro/examene.htm
deci numai inteleg nimic. Poate ma lamuriti si pe mine :biggrin:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 01 May 2009 - 02:19 PM




#47 Cristina Popp

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Gender:Female

Postat 28 April 2009 - 07:34 PM

Buna, ati aflat ceva despre inscriere? Eu nu am gasit data pe site-ul CECCAR



#48 Cristina Popp

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Gender:Female

Postat 28 April 2009 - 07:53 PM

Am aflat data de incepere a inscrierilor, se afla pe pagina CECCAR Bucuresti. Data este 5 mai, iar taxa cred ca este de 175 Euro.
:sad:



#49 COPERZA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 29 April 2009 - 06:38 PM

inscrierile pt examenul de acces sunt pana pe 15 iunie
ceccar suceava asa spune



#50 mirela 0702

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 920 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 30 April 2009 - 12:06 PM

aici nu scrie nimic despre oral...exact la fel a fost si anul trecut:


http://www.ceccar-ia...%20profesie.htm


cel mai bine ar fi sa ceri lamuriri telefonic, sau cauta si in regulament, poate se dau detalii...



#51 sophia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 30 April 2009 - 01:42 PM

Vezi postareaMirabela Pomparau, la Apr 26 2009, 10:48 PM, a spus:

Buna, Stie cineva cand incep inscrierile pt acces expert.
Cand am fost la ceccar mi-au spus ca dupa 15 aprilie vor afisa pe site, insa nu au afisat nimic pe site nici pana azi. Multumesc anticipat
In Brasov, dupa spusele celor de la CECCAR inscrierile incep dupa data de 10.05.09. Programul este pana la ora 16.00.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 01 May 2009 - 02:00 PM




#52 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 30 April 2009 - 05:30 PM

Na, Coperza, ce sa mai credem? Mie mi-a zis ieri de la Ceccar ca, oficial, inscrierile se fac incepand cu 6 iunie. Mi s-a parut suspicios, dar m-a asigurat ca asa e.
sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#53 mayya

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 05 May 2009 - 08:43 AM

La Bacau mi-au zis ca inscrierile se fac dupa 1 iunie, taxa de inscriere e de 175 euro la cursul din 1 iunie 2009



#54 sophia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 05 May 2009 - 10:28 AM

Am o nelamurire in legatura cu certificatul medical necesar pentru inscriere. Pe site-ul CECCAR-ului la sectiunea documente privind inscrierea la examen scrie asa:
"- certificatul medical din care sa rezulte ca solicitantul are capacitate de exercitiu deplina"
Mai jos, scrie ca este nevoie de:
"-certificatul medical care sa ateste capacitatea deplina de exercitiu pentru profesia de expert contabil / contabil autorizat (stampilata de neurolog / psihiatru)"

Pana acum toate certificatele medicale le-am luat de la medicul de familie.
Cei de la CECCAR nu mi-au spus nimic de medicul de familie, ci doar sa fie semnat de psiholog, psihiatru, nu conteza. Dar una e psihologul si alta e psihiatrul.
Certificatul trebuie sa fie semnat de neurolog/psihiatru, sau se poate merge si la psiholog (ca medicul de familie a iesit din discutie)?

Va multumesc.



#55 ANA MARIA MIHAI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 05 May 2009 - 11:30 AM

raspuns:
cerificatul trebuie semnat de un neurolo sau un psihiatru. Eu mi-am facut programare la o clinica particulara, am fost chemata a doua zi, m-a consultat un neurolog dupa care am primit adeverinta. Consultatia a durat cam 15 minute si am platit 100 lei.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 05 May 2009 - 01:52 PM




#56 ANA MARIA MIHAI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 05 May 2009 - 11:37 AM

La Bucuresti inscrierile se fac incepand cu data de 4.05.2009(site CCECAR BUCURESTI). Este adevarat?



#57 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 May 2009 - 12:31 PM

Asa scrie pe site dar nu scrie cand se termina inscrierile, care este ultima zii.
In ceea ce priveste bibliografia si tematica pe 2009 nu a aparut nimic deocamdata, are idee cineva cand apare tematica??
DanielaZ



#58 ANA MARIA MIHAI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 05 May 2009 - 12:47 PM

cred ca bibliografia din 2008 ramane valabila.



#59 mda2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 May 2009 - 01:21 PM

In ceea ce priveste bibliografia si tematica pe 2009 nu a aparut nimic deocamdata, are idee cineva cand apare tematica??
[/quote]


Te matica ramane cea din 2008, inscrierile se fac pana in iunie 2009...nu scrie o data fixa pentru ca in principiu te poti inscrie oricand pana la exam. Cand am intrebat, ceccar bucuresti mi-a spus k inscrieri se fac in mai, iunie. Cursuri de pregatire vor fi in iunie. Cartea ceccar 2009 va fi tot cea din 2008 parerea mea, e prea aproape examenu ca sa mai aiba timp sa faca schimbari majore. Sa aveti spor!



#60 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 May 2009 - 10:57 AM

Am sunat azi la Ceccar buc si mi s-a spus ca in 2 saptamani va aparea tematica si o carte noua de probleme!
DanielaZ






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL