Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen acces expert contabil/contabil autorizat 2009 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


Examen acces expert contabil/contabil autorizat 2009


254 replies to this topic

#61 magie

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 50 Postari:

Postat 06 May 2009 - 11:25 AM

Vezi postareaDaniela.Zaharia, la May 6 2009, 11:57 AM, a spus:

Am sunat azi la Ceccar buc si mi s-a spus ca in 2 saptamani va aparea tematica si o carte noua de probleme!
Eram sigura ca va trebui sa scoata o carte noua. Sa piarda ei atatia bani....... Asa au facut si in 2007, multi au achizitionat cartea din 2006, in speranta ca va ramane aceeasi si in 2007, iar cu o luna inaintea examenului au scos cea mai strufoasa carte pe care am vazut vreodata. Si cu vreo 600 de probleme noi la contabilitate.

Sa speram ca nu vor fi schimbari majore.



#62 Daniela.Zaharia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 235 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 May 2009 - 11:34 AM

Au inceput cursurile de pregatire pentru examenul de acces?
Le frecventeaza cineva??

DanielaZ



#63 ANA MARIA MIHAI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 06 May 2009 - 12:55 PM

Eu am fost azi si m-am inscris(CECCAR BUCURESTI), am platit si cursurile 300 lei, dar nu au stiut exact sa-mi spuna cand incep, probabil prin iunie, mi s-a spus doar ca se vor tine seara dupa ora 16:30. Cartea apare intradevar cam peste doua saptamani.



#64 sophia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 06 May 2009 - 03:18 PM

In Brasov cursurile costa 500 lei (oare de ce o fi diferenta asta intre filiale!!!!) si incep dupa 10 mai.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 07 May 2009 - 11:37 AM




#65 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 06 May 2009 - 04:18 PM

daca nu sunt modificari majore de ce mai scoate in 2 saptamani o carte noua?
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#66 simona_iassy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:IASI jud. IASI

Postat 06 May 2009 - 05:02 PM

Vezi postareaANA MARIA MIHAI, la May 5 2009, 12:30 PM, a spus:

raspuns:
cerificatul trebuie semnat de un neurolo sau un psihiatru. Eu mi-am facut programare la o clinica particulara, am fost chemata a doua zi, m-a consultat un neurolog dupa care am primit adeverinta. Consultatia a durat cam 15 minute si am platit 100 lei.


Eu anul trecut am fost la policlinica de stat, consultatia a durat 5 min si am platit 10 lei.



#67 mda2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 May 2009 - 10:24 AM

la ce policlinica ai fost? si cu certificatul judiciar daca apartin de alt judet cum procedez?
mersi frumos

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 07 May 2009 - 11:37 AM




#68 alina_arhire0412

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:

Postat 08 May 2009 - 04:04 PM

Buna!ma alatur si eu celor care vor sustine anul acesta examen de acces
o informatie noua-am sunat astazi la CCECAR Teleorman sa vad daca pot sustine examen acolo(momentan locuiesc in Ilfov) ..in fine...ideea era ca termenul limita de inscriere a fost initial 20iunie si astazi au primit instiintare ca s-a modificat la 15 iunie
stiti cumva daca ar trebui sa ma inscriu la filiala ceccar din ilfov?ma gandesc,ce naiba rost are sa merg pana in Buftea, daca Ceccar Buc mi e mult mai aproape

nu reusesc sub nici o forma sa fac rost de cartea cu subiecte de anul trecut
de ceva timp tot merg la Ceccar si nimic
ma poate ajuta cineva?



#69 astroia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 08 May 2009 - 09:39 PM

Cartea si raspunsurile le gasesti in format electronic pe urmatoarea adresa de yahoo: expert_contabil_2009@yahoo.com, iar parola este succes.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 10 May 2009 - 11:19 AM




#70 jullia_nana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Targu Mures

Postat 10 May 2009 - 10:00 AM

buna.....m -am apucat si eu de studiu...:)..am observat ca este destul de mult...si mi-am cumparat doar cartea cu testele...2008..daca mai considerati utila vre o alta carte, va rog s mi spuneti si mie....poate o gasesc pe net, daca nu...o cumpar..ce sa fac...)
succes tuturor
:sad:

P.s.: stiti cumva daca problemele din carte sunt si cele ce se vor da la examen?



#71 kmyitza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 10 May 2009 - 12:51 PM

Din cate stiu eu de la colegele mele sunt aceleasi intrebari.

Vezi postareamirela 0702, la Apr 30 2009, 01:06 PM, a spus:

aici nu scrie nimic despre oral...exact la fel a fost si anul trecut:
http://www.ceccar-ia...%20profesie.htm
cel mai bine ar fi sa ceri lamuriri telefonic, sau cauta si in regulament, poate se dau detalii...
Am intrat si am observat ca nu scrie nimic de examenul de pe 12 Iulie, doar pe 5 Iulie scrie ca se da scris ..............

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 11 May 2009 - 09:49 AM




#72 sophia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 11 May 2009 - 08:40 AM

M-am inscris, in 5 minute am ramas fara 1222 lei (ce suma monotona). Acum astept sa inceapa cursurile sa ma lamuresc pe ce se axeaza mai mult, ca la ce bibliografie stufoasa este te pierzi in ea. N-au stiut sa-mi spuna cand anume vor incepe, sa urmaresc site-ul. Cel mai probabil de prin 15 mai. Cursurile se vor tine dupa ora 16 in fiecare zi de luni-vineri iar sambata si duminica incepand cu ora 9.



#73 ANA MARIA MIHAI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 11 May 2009 - 08:58 AM

Esti din Bucuresti? De ce ai platit 1222 lei? Eu am dat 1030 lei( 730 taxa si 300 cursul)

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 11 May 2009 - 09:49 AM




#74 sophia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 11 May 2009 - 03:10 PM

Vezi postareaANA MARIA MIHAI, la May 11 2009, 09:58 AM, a spus:

Esti din Bucuresti? De ce ai platit 1222 lei? Eu am dat 1030 lei( 730 taxa si 300 cursul)


Nu, sunt din Brasov. Aici cursurile costa 500 lei. Si eu m-am intrebat de ce, dar am ramas cu intrebarea.



#75 simona_iassy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:IASI jud. IASI

Postat 11 May 2009 - 04:24 PM

Vezi postareamda2008, la May 7 2009, 11:24 AM, a spus:

la ce policlinica ai fost? si cu certificatul judiciar daca apartin de alt judet cum procedez?
mersi frumos

Policlinica Mare, cea de langa Spitalul Sfantul Spiridon.



#76 diana81

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 12 May 2009 - 11:44 AM

Buna si eu sunt tot din Brasov si ar fi super daca am colabora adresa mea de mess este deny_di@yahoo.com pentru sophia



#77 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 12 May 2009 - 01:57 PM

Pana la urma cum e? Apare o alta carte de teste anul acesta sau nu?
sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#78 camelia_tur

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 12 May 2009 - 02:16 PM

Vezi postareabrenda_sv_ro, la May 12 2009, 12:57 PM, a spus:

Pana la urma cum e? Apare o alta carte de teste anul acesta sau nu?

Ieri cand am fost la inscriere, tipa de la casierie (care avea si cartile ) mi-a spus ca o sa apara o alta carte, dar in aproximativ o saptamana. Mi-a spus sa revin cu un telefon la filiala din Bucuresti sa aflu daca au primit noua carte sau nu.
Eu deja mi-am cumparat 3 carti de la ei si sincer , nici nu stiu daca o sa am timp sa le parcurg (urmeaza sa mai imi iau dreptul, fiscalitate si conta)
Mult spor la invatat !



#79 astroia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 12 May 2009 - 02:30 PM

Salutare tuturor,

eu sunt din Timisoara, am sunat ieri la CECCAR TM si mi-au spus ca inscrierile incep doar de la 01 iunie si tin pana in 15 iunie. De cursuri nu stia cand incep, mi-a zis ca probabil dupa 15 iunie. Am intrebat si de carte si mi-au zis ca va aparea zilele astea, saptamana viitoare cel tarziu.
Taxa costa 175 de euro+450 cursurile.
Voi cum de ati putut sa va inscrieti? Enu nu mai inteleg nimic. Este asa o diferenta de la un oras la altul.........
Daca mai e cineva din TM si stie mai multe sa scrie.

Multumesc.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 12 May 2009 - 03:29 PM




#80 mda2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 May 2009 - 03:24 PM

[La filiala constanta pe site scrie ca se dau 2 examene, unul oral si unu scris...am sunat, si este gresala de type...sunt 2 examene, pe 5 si 12 iulie (scris- la cele 7 materii)...cum bine stiti, exista greseli pe site-uri cel mai bine este telefonic indif de filiala sau traiasca acest site in care aflam unii de altii ce stim...spor la invatat! inscrierea se face OBLIGATORIU la filiala judetului de care apartinem, examenul se poate da in orice localitate...dar INSCRIEREA E OBLIGATORIU sa o facem in judetul/localitatea de care apartinem...m-am lamurit ieri la ceccar bucuresti, eu fiind din mangalia inscrierea o fac in c-ta chiar daca muncesc in bucuresti....traim in romania si asta ne ocupa tot timpu :))
inscrierea la constanta se face pana pe data de 30 mai 2009 (informatie data azi telefonic de la ceccar c-ta)

Aceasta postare a fost editata de mda2008: 12 May 2009 - 03:26 PM







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

5 useri citesc topicul

0 membri, 5 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL