Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
diminuare salariu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


diminuare salariu


3 replies to this topic

#1 yonyca

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 02 March 2009 - 01:21 PM

Buna,

Conducerea a hotarat diminuarea salariului cu 20% pentru toti angajatii. Intrebarea mea e dc pot diminua salariul si pentru angajatii cu studii superioare incadrati cu un salariu de 1200 ron.
Din cate stiu eu nu. Dar nu sunt foarte sigura.

Va multumesc anticipat.



#2 HANDA76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 261 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 02 March 2009 - 01:54 PM

poti reduce nr de ore, pentru a ajunge la suma dorita si pt a respecta indicele de studii.
si este nevoie de semnatura angjatului, ca este de acord.




#3 Crin19

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 16 August 2009 - 05:25 PM

Unul din patroni este angajat pe firma ca maneger cu un salariu de 5000 ron. Acum firma nu prea mai are activitate si vrea sa-i scad salariul. Oare se poate? Si cum !!! Poate ma ajuta cineva sa nu ma duc la I.T.M. ca tuta :lostit (13):
Va multumesc .



#4 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 August 2009 - 08:57 PM

Se poate, dar pana la limita minima conform incadrarii. Se completeaza un act aditional, in 2 exemplare.
Gasesti model in forum sau dand o cautare pe google...cred ca exista formulare chiar pe site ITM.

Intre timp, Crin19, incearca sa-ti faci timp si pentru a studia structura acestui forum, astfel incat la urmatoarea postare sa incadrezi mesajul in sectiunea potrivita si, eventual, intr-un topic deja existent, asa cum este cazul tau.
Acest topic a fost mutat din sectiunea " Diverse probleme contabile" si va fi unit, ulterior, cu un topic deja existent.
Madalina






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL