Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contabilitate in partida dubla la PFA? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


contabilitate in partida dubla la PFA?

1 reply to this topic

#1 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 20 April 2005 - 07:46 AM

Am si eu o intrebare: in situatia in care organizez contabilitatea in partida dubla pt. o PFA (comerciant) este vreo problema? Incalc vreo lege? Care sunt implicatiile?



#2 Diaphane

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:

Postat 21 April 2005 - 03:57 PM

Pai sa ne intelegem.. care este diferenta dintre fisa pentru operatiuni diverse deschisa pentru cheltuieli de protocol, cheltuieli cu amortizarea, cheltuieli cu materialele consumabile si fisa contului 623, 681 sau 602.8??

Parerea mea este ca este mult mai usor sa structurezi informatia asa, diferenta venind la forma de prezentare si la modalitatea de consolidare... adica toate trebuie transpuse in format PFA ulterior.

I can resist anything... except temptation!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL