Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Vanzare online licitatii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Vanzare online licitatii


1 reply to this topic

#1 AnaB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 215 Postari:

Postat 20 May 2009 - 09:56 AM

Offff...nici eu nu prea stiu sa explic ce vreau
Este un site de licitatii online....adica.....de ex am un tv de vanzare (cumparat cu 1000 lei ) si licitatia incepe de la 1 leu....ca sa puteti licita acest tv trebuie sa va cumparati niste puncte. Cand se ajunge la finalul licitatiei tv-ul este vandut indiferent cat costa ...poate sa fie si 2 lei.
Veniturile mele provin din vanzarea acelor puncte.
Problema mea este: cum inregistrez eu cumpararea acestui tv??? si vanzarea lui??? ce conturi folosesc??? Marfuri m-am gandit ca nu pt ca ar trebui sa descarc gestiunea la un pret mai mic decat cel de intrare...
Va rog mult o idee are cineva???



#2 AnaB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 215 Postari:

Postat 20 May 2009 - 03:12 PM

Am gasit o solutie......

aproviz: 371=401 1000
sms: 512=707 10.000
desc gest : 607=371 1000
emitere fact 2 lei catre castigator 4111=707 2 lei
incasare : 5311=4111 2 lei

Acum dilema este: imi trebuie casa de marcat????

Aceasta postare a fost editata de AnaB: 20 May 2009 - 03:13 PM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL