Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
A cazut guvernul. - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


A cazut guvernul.

93 replies to this topic

#21 costy81gl

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 13 October 2009 - 04:18 PM

Vezi postareabutelie, la Oct 13 2009, 05:01 PM, a spus:

De cand asteptam eu clipa asta !
Nu are importanta ca e vorba de guvernul Boc , Tariceanu sau Adrian Nastase , dar e normal ca Parlamentul Romaniei sa conduca Romania .

Parlamentul a mai hotarat in trecut si suspendarea presedintelui. Dar parlamentul nu reprezinta de fiecare data vointa poporului. Cel putin in cazul meu, senatorul care ma reprezinta e un mare mafiot.



#22 stefan_mihalea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Sah, muzica

Postat 13 October 2009 - 04:22 PM

Astia nu stiu ce naiba au de gand...sa mai faca si anu asta alegeri parlamentare simultan cu cele prezidentiale? Este o adevarata nebunie in politica noastra romaneasca.
Ideologia este la pamant! PSD se lauda ca este de stanga si doreste o egalitate in drepturile cetatenilor! CANCI! Uitati-va lung cum va mint pe fata! PD-L nu a facut decat sa le faca pofta astora de stanga si au incercat sa reduca pensiile uriase si PSD-ul ce face? :lostit (13): Intoarce spatele, isi da demisia si arunca apoi cu noroi in PD-L ca "nu au ascultat de noi, au facut numai ce au vrut ei". Pardon, era idee de stanga! Dar nu-i nimic...poporul e prost, inghite si liderul nostru va avea de castigat de Mos Nicolae, ciolanu nostru va veni curand, tot ce trebuie e sa dam jos Guvernul!
M-am saturat de atacurile reciproce pe toate canalele de televiziune; de fiecare data nu stiu si ei altceva decat sa se murdareasca unul pe altul in loc sa gaseasca solutii pentru tara asta! CIOLANU!!!!




#23 Liana15

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Gender:Female

Postat 13 October 2009 - 04:25 PM

....a cazut Guvernul, dar oare cei care vor veni vor fi mai buni ?



#24 costy81gl

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 13 October 2009 - 04:27 PM

Vezi postareastefan_mihalea, la Oct 13 2009, 05:22 PM, a spus:

Astia nu stiu ce naiba au de gand...sa mai faca si anu asta alegeri parlamentare simultan cu cele prezidentiale? Este o adevarata nebunie in politica noastra romaneasca.

Nu cred. In Constitutie scrie ca parlamentul nu poate fi dizolvat in ultimele 6 luni ale mandatului presedintelui. Dar dupa alegeri, nu se stie.



#25 Porta

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 13 October 2009 - 04:30 PM

bine, bine... dar acum noi cu cine votam??? ca probleme am tot auzit, dar nici o solutie pentru noi... :lostit (13):



#26 stefan_mihalea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Sah, muzica

Postat 13 October 2009 - 04:32 PM

si ca tot ziceam de ideologie...cum sa ai incredere in cineva care te minte privind ideologia sa? Urla ca e democrat dar mai zice ca e si de stanga si mai are si culoarea comunistilor, plus un fost comunist ca membru de onoare!
PDL se vaita ca i-au plecat colegi buni din PSD prin acea demisie in lant, dar nu ezita sa inlocuiasca din cate am auzit toti membrii care ramasesera prin cate o functie pe ici pe colo...
Pe cine sa ma crezi???



#27 Porta

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 13 October 2009 - 04:33 PM

Vezi postareaCostinel Manole, la Oct 13 2009, 05:18 PM, a spus:

Vezi postareabutelie, la Oct 13 2009, 05:01 PM, a spus:

De cand asteptam eu clipa asta !
Nu are importanta ca e vorba de guvernul Boc , Tariceanu sau Adrian Nastase , dar e normal ca Parlamentul Romaniei sa conduca Romania .

Parlamentul a mai hotarat in trecut si suspendarea presedintelui. Dar parlamentul nu reprezinta de fiecare data vointa poporului. Cel putin in cazul meu, senatorul care ma reprezinta e un mare mafiot.


nu-i bai... ca amu stii cu cine sa votezi data viitoare.



#28 stefan_mihalea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Sah, muzica

Postat 13 October 2009 - 04:33 PM

Vezi postareaCostinel Manole, la Oct 13 2009, 05:27 PM, a spus:

Vezi postareastefan_mihalea, la Oct 13 2009, 05:22 PM, a spus:

Astia nu stiu ce naiba au de gand...sa mai faca si anu asta alegeri parlamentare simultan cu cele prezidentiale? Este o adevarata nebunie in politica noastra romaneasca.

Nu cred. In Constitutie scrie ca parlamentul nu poate fi dizolvat in ultimele 6 luni ale mandatului presedintelui. Dar dupa alegeri, nu se stie.

Eh...stiu...ziceam si eu asa, ca orice roman in culmea uimirii; in Romania inca se mai poate orice!



#29 costy81gl

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 13 October 2009 - 04:46 PM

Acum PSD si PNL se felicita reciproc. Pe cat pariati ca peste cateva ore, cand se imparte iar puterea, se vor certa la cutite.
Glumind putin, senatorii si deputatii, ar fi trebuit sa aprobe legea legalizarii prostitutiei, pentru ca ar intra si ei in legalitate.



#30 nic2006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 106 Postari:

Postat 13 October 2009 - 05:06 PM

Vezi postareaniros, la Oct 13 2009, 03:43 PM, a spus:

Vezi postareaconta_ro, la Oct 13 2009, 03:19 PM, a spus:

Guvernul Boc a fost demis.

Si acum..?

De aproape 20 de ani, dupa alegeri imi zic poate noul guvern va face ceva bun :lostit (13): !
Pe masura ce trece timpul constat ca, de fiecare data (fara exceptie), toti isi vad de interese si n-au nimic cu "amarestenii",
fiind, nu atat dezinteresati cat mai ales incompetenti.
Cred ca mai bine ne-r lua cineva in "custodie". :good:
Trist, dar foarte sdevarat!!!! :smile: :thumbup:



#31 stelar_ls

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 October 2009 - 05:14 PM

Sunt jurist de meserie, dar o spun franc: nu a fost un jurist mai incompetent si mai slugarnic in fruntea guvernului Romaniei in intreaga istorie a Statului Roman modern. Este arhetipul carieristului roman.



#32 anatiti

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 13 October 2009 - 05:15 PM

Impotenti. Toti sunt impotenti dar hoti. Oare cine va conduce tara asta si pentru cei multi. Pacat de tara asta care avea totul si nu mai are nimic decat niste nenorociti care au vandut si furat totul. credeti ca va facea pensii? totul era minciuna politica. nu v-ati invatat de 20 de ani ca sunteti mintiti. :lostit (13): :smile: :thumbup: :frusty:



#33 marra_2000

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 Postari:

Postat 13 October 2009 - 05:18 PM

Vezi postareanic2006, la Oct 13 2009, 06:06 PM, a spus:

Pe masura ce trece timpul constat ca, de fiecare data (fara exceptie), toti isi vad de interese si n-au nimic cu "amarestenii", fiind, nu atat dezinteresati cat mai ales incompetenti.
Cred ca mai bine ne-ar lua cineva in "custodie".
:good:

Aceasta postare a fost editata de marra_2000: 13 October 2009 - 05:20 PM




#34 Alex Ivanov

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 October 2009 - 05:24 PM

Parerea mea este ca nu va fi niciun guvern in stare de nimic, pentru ca in continuare suntem condusi de comunisti, aceeasi metalitate si aeleasi interese: PROPRIUL interes. Pot veni oameni cat se poate de corecti, toti vor fi corupti de cei din jur daca vor dori sa faca ceva....

Cat despre alegerile prezidentiale, nici nu merita sa ne gandim.. eu unul nu voi vota pe nimeni, la nicio alegere, de orice tip. Nu ati vazut ce sloganuri au??? te doare capul



#35 amelin

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 13 October 2009 - 05:30 PM

Cel mai bun lucru pentru Romania la ora actuala



#36 avio

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 13 October 2009 - 05:59 PM

demiterea asta are tot atata legatura cu Boc si guvernul lui sau cu legea pensiilor cam cat a avut legea 50% cu profesorii. Ca si atunci, scopurile sunt exclusiv electorale. Au mai ramas nici doua luni asa "ca acum ori.. peste 5 ani".
E o inclestare enorma in care s-au unit cu totii pentru a-l stopa pe Basescu. Orice mijloc "e permis".
Daca anul trecut s-au folosit de profesori (si de lacomia sindicatelor lor) cu atata josnicie iar asta i-a saltat peste noapte de la 20 la 33%... va dati seama ca nu se vor da in laturi de la nimic nici acum.

Bag seama ca liberalii au promis deja sustinerea lui Geoana in turul 2. Cum altfel ar fi obtinut "victoria" de azi? Altfel PSD si-ar fi impus propria motiune si propria victorie.
Nu-l iubesc neaparat pe Basescu dar parca'l simt pe Coposu cum se intoarce in mormant vazandu-i pe liberali vanduti PSD-ului. Si asta de trei ani incoace.
Ce liberali sunt astia? Si ce planuri de viitor au? Nu-i inteleg.



#37 DRAGOS NEGOITESCU

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 999 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 October 2009 - 06:56 PM

Ma oameni buni voi chiar nu vedeti ca manevra asta e orchestrata de Basescu, n-are nicio legatura cu legea pensiilor (care ne scotea la pensie la 3 ani dupa deces), ghimpele din costa era ministerul de interne (care in timpul alegerilor este cel mai important minister, din motive lesne de inteles). Ce ma surprinde este ca romanu' pune inca botu la demagogie ieftina.
Si inca un motiv ca sa-i multumim lu dl. Basescu... stati sa vedeti cursul euro de maine...
Sa traiti bine...
Dragos



#38 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 October 2009 - 07:09 PM

Mie mi-a placut replica asta:

Vezi postareaCostinel Manole, la Oct 13 2009, 05:46 PM, a spus:

Glumind putin, senatorii si deputatii, ar fi trebuit sa aprobe legea legalizarii prostitutiei, pentru ca ar intra si ei in legalitate.
:lostit (13):
Madalina



#39 avio

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 13 October 2009 - 07:09 PM

apropos
nu-i mai vad comunisti pe parlamentari si politicieni in general. Cred ca ei sunt chiar primii care au fost fortati sa se dezbare.
Dimpotriva, mai degraba au problema asta cam un sfert dintre noi care au scris aici. Si, pana nu se dezbara si ei, vor ramane in continuare dezamagiti ca parlamentul, guvernul, presedintele, politicienii, etc. "nu fac nimic pentru noi".
S-au schimbat vremurile cand "partidul si conducatorul iubit" aveau grija de noi. Din fericire. Ca saracia in care traim "grijii" lor li se datoreaza.
O sa ziceti "macar aveam iluzia ca traiam bine". Asa e. Iar acum, chiar daca traim mai bine, avem iluzia "ca traim mai prost". Si asta-i drept.
Faceti-va ce iluzii vreti, dar un lucru e sigur: mai binele nu mai vine de la tatuca. E gata. S-a terminat.



#40 prosatan

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 October 2009 - 08:10 PM

hmmmmmmmm..... oare ce mananc diseara? asta ma intereseaza mai mult....






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL