Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
salariu minim 2010 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


salariu minim 2010


23 replies to this topic

#21 cornell

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 217 Postari:
  • Gender:Male

Postat 12 May 2010 - 03:29 PM

salariul este pentru 40 de ore pe saptamana (5 zile * 8 ore); NU se poate altfel... daca se lucreaza mai mult sunt ore suplimentare care trebuie platite suplimentar sau compensate cu timp liber cfm CM

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 13 May 2010 - 07:31 AM

nu vorbi rau despre tine - vei fi aprobat deindata



#22 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 12 May 2010 - 04:03 PM

Daca orele suplimentare (peste cele 40 de ore pe saptamana) nu sunt recuperate prin timp liber platit in urmatoarele 30 de zile atunci vor fi platite dublu fata de orele normale. Adica, daca orele normale le platesti cu 600/40=15 lei/ora, cele suplimentare le platesti cu 30 lei/ora. Sa nu mai vorbim de faptul ca pentru anumite ramuri sau persoane salariul minim legal este mai mare de 600 lei/luna.

Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#23 ela d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 240 Postari:

Postat 13 May 2010 - 10:08 AM

multumesc!



#24 ela d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 240 Postari:

Postat 01 June 2010 - 07:43 AM

Vezi postareanopris, la May 12 2010, 05:03 PM, a spus:

daca orele normale le platesti cu 600/40=15 lei/ora, cele suplimentare le platesti cu 30 lei/ora. .

Am incercat in programul cu care lucrez, Contab.SQL sa fac un pontaj de 12 ore lucrate urmate de 24 ore libere, mai exact o zi se lucreza , o zi nu.Asa zic eu ca am rezolvat cu zilele libere.Ideea este ca, facand acest program, in statul de plata imi apare un salariu mai mic decat era initial adica 461 lei net la brutul de 600.Am pontat pentru luna mai 132 ore platite normal si 60 ore de sambata si duminica(banaiesc ca le calculeza programul la dublu :cool: ) sau pentru cealalta tura 120 ore normal cu 48 ore S+D.Daca maresc salariul la 700 de lei, reusesc sa ajung la un salariu de 460 lei la o tura, respectiv 420 la cealalta.E bine cum fac?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL