Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen aptitudini 2010 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 6

Salt la continut


Examen aptitudini 2010


111 replies to this topic

#101 ursaana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 12 October 2010 - 02:53 PM

Intrati pe:
http://groups.yahoo..../aptitudini2010
Dati Join This Group!( sub Home, in partea dreapta) si va logati cu adresa voastra de e-mail
Poate acolo gasesti raspunsul care te intereseaza.



#102 carmen

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 18 October 2010 - 09:06 AM

Cine a sustinut cineva examenul de aptitudini 2010 si a avut varianta 5?
As fi vrut sa ma consult .




#103 coteo

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 18 October 2010 - 11:43 AM

Vezi postareacarmen, la Oct 18 2010, 10:06 AM, a spus:

Cine a sustinut cineva examenul de aptitudini 2010 si a avut varianta 5?
As fi vrut sa ma consult .

Buna am avut V5

lA A1, as vrea si eu sa ma consul. am scazut know how si apoi am intocmit bilant financiar+explicatii, apoi ce functional la care ar trebui sa facem dinamica aici m-am cam impotmolit, am zis ca scade sau creste respectiva functie si am calculat active imobilizate/active totale la investitii si inca cateva functii , habar nu am daca e bine sau nu.
apoi pragul de rentabilitate ANC*I (12%)
SI LA C am icapitalizat mpartit ANC/(1+0.15)la puterea 6
si apoi am inmultit ANC* 1+0.15)la puterea 4. aici sunt si acum in dilema daca trebuia anc sau total pasiv...
a2 cred ca am facut tot bine, mai putin la a unde am inteles ca trebuia sa scriu toata retratarile cae se fac pentru active si pasive..
cu teoria a fost ok.
sper sa iau ...totusi
tu?
mersi



#104 nicmar1972

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 October 2010 - 10:36 AM

As vrea si eu Rezultatele dela CECCAR



#105 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 19 October 2010 - 12:42 PM

Le trebuie timp ca sa corecteze sute de lucrari complexe.
Pentru Bucuresti rezultatele se vor afisa la sediul filialei, vineri 22.10.2010. Asa s-a spus.
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#106 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 20 October 2010 - 06:29 PM

S-au afisat mai repede rezultatele, azi 20.10.2010 la sediul filialei. Contestatiile se pot depune pana maine 21.10.2010 la ora 17:30.
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#107 coteo

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 26 October 2010 - 01:07 PM

s-au afisat in 20 miercuri dupa-amiaza seara rezultatele.
am luat examneul, chiar nota mare, deci am procedat bine la varianta 5, a1.



#108 Meliana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 25 November 2010 - 01:42 PM

2. (196) Pe 30 iunie N , societatea M achizitioneaza 80% din actiunile societatii F .Cu ocazia achizitie s-a identificat un plus de valoare la o cladire de 10.000 u.m care a generat o datorie de impozit amanat de 1.600 u.m. Dupa data achizitiei societatea F a obtinut un rezultat de 40.000 u.m. . In anul N societatea M a obtinut un rezultat de 70.000 u.m .Durata de viata utila ramasa a cladirii este de 20 ani (metoda liniara de amortizare).Rezultatul consolidat al grupului format de societatile M si F este:
a) 32.000 u.m
b) 31.832 u.m
c) 101.832 u.m
d) 100.000 u.m
e) 110.000 u.m
Cunoaste cineva rezolvarea acestei probleme?
bogy_maria@yahoo.com



#109 roxana_niculai

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 30 December 2010 - 06:31 PM

Pentru cei care ati dat examenul de aptitudini in 2010, imi puteti spune, va rog, daca problemele si intrebarile au fost din cartea de acces? Din aceasta carte se dau subiectele?

Multumesc.



#110 Mares Stefan

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Satu Mare

Postat 31 December 2010 - 07:56 AM

De prisosit, sigur ... nu prisosesc. Dacă le-aveți deja, atunci ...parcurgându-le din nou, vădați seama că ... le aveți deja ...în degetulmic! iar dacă cumva nu, atunci ... repetarea ... mînată de curiozitatea că ...chiar le -ați mai parcurs ... odată, cândva ... va avea drept efect ... fixarea! În memorie. Nu pe de rost. Nici pe din afară! Doar logic. Metodic. Și practic.
Să vă fie de folos!



#111 ali_deia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Gender:Male

Postat 31 December 2010 - 02:38 PM

Vezi postareaMares Stefan, la Dec 31 2010, 08:56 AM, a spus:

De prisosit, sigur ... nu prisosesc. Dacă le-aveți deja, atunci ...parcurgându-le din nou, vădați seama că ... le aveți deja ...în degetulmic! iar dacă cumva nu, atunci ... repetarea ... mînată de curiozitatea că ...chiar le -ați mai parcurs ... odată, cândva ... va avea drept efect ... fixarea! În memorie. Nu pe de rost. Nici pe din afară! Doar logic. Metodic. Și practic.
Să vă fie de folos!

:good: Sunt de la acces, bune si pentru aptitudini :thumbup:



#112 RazvanFlorescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 28 October 2011 - 09:23 AM

Pote sa imi spuna cineva cum a fost examenul de aptitudini 2010? Care a fost ponderea: Studii de caz / Teorie? Din studiile de caz ce a predominat tot evaluarea? La teorie audit si doctrina?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL