Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contabilitate carburanti - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

contabilitate carburanti

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 haruca

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 07 April 2010 - 09:56 AM

Buna!

Am si eu o problema foarteurgenta si am nevoie de ajutor va rog frumos.

Lucrez la o statie Peco si trebuie sa fac NIR la carburantul introdus in bazine.

Pana acum aveam factura in TONE si datorita densitatii si temperaturii NIRUL se facea la cantitatea descarcata de cisterna ultramoderna care scoate rapoarte de descarcare de la compiuterul de bord.

Acum lucram cu ROMPETROL, facturile lor sunt in LITRI, iar carburantul este incarcat in cisterna la 15 grade constant si am pe factura 5000 litri.
Cand ajunge cisterna noastra in statie dupa cateva ore de mers pe drum la temperaturi de 40 grade sau -20 si se descarca in bazin apar ba 5120 litri cand 4925 litri in functie de temperatura.

Cum fac NIR ca eu nu sunt platitor de acciza si acciza si ma gandeam ca eu trebuie sa inregistrez exact factura cumj o da Rompetrol. Da cu cantitatile diferenta ce fac. CUM PROCEDEZ AJUTOR!!!


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL