Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contabilitate si orice legat de PFA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


contabilitate si orice legat de PFA


1 reply to this topic

#1 edipsy

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 25 August 2010 - 10:46 AM

Buna ziua.Tocmai imi fac un site de anunturi auto si as avea nevoie de cateva(MULTE) raspunsuri legate de tot ce tine de contabilitate sau activitatea pfa-ului.Dupa cum spuneam detin un site de anunturi auto care urmeaza sa aiba venit din promovarea anunturilor in cadrul site-ului.Mi-am facut un pfa cam acum 2 luni...1luna si jumatate,ceva de genul asta.. si de atunci nu am mai facut absolut nimik,asteptand sa fie gata site-ul si sa am activitate ca sa ma interesez de ce mai trebuie sa fac in rest.Acum am tot vazut harababura asta cu declaratiile de la Tv,si ne stiind nici cel mai mic lucru legat de orice are legatura cu pfa-ul as vrea sa imi spunet si mie tot ce se poate legat de pfa adika:
-ce se poate deduce si ce nu,si in ce fel
-daca eu am nevoie de vreun contract de comodat intre persoana fizica (pe care este emisa factura pt creearea site-ului) si pfa ca sa il pot folosi
- de ce acte am nevoie pt contabilitate-ce formulare borderouri ..oricefel de tipizate
-ce trebuie sa platesc,unde ,si pana cand
-daca are cineva sa imi trimita si mie declaratiile de care se tot vb la tv-de somaj,de sanatate si de pensie...
si orice altceva credeti voi ca imi este de ajutor sa ajung si eu "la zi" cu Pfa-ul si cu ce se mananca...

ps:va rog sa imi dati explcatiile ca unuia care nu a mai auzit de pfa in viata lui! VA MULTUMESCU MULT ANTICIPAT!!!



#2 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 25 August 2010 - 11:08 AM

intai citeste si cauta in forum, macar ultimele discutii de aici, iti vor fi foarte utile







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL