Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
noua declaratie inventar sanatate / 2011 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 10

Salt la continut


noua declaratie inventar sanatate / 2011


232 replies to this topic

#181 ionuca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Gender:Female

Postat 10 February 2011 - 01:01 PM

Azi a fost o prietena la CAS-Buzau sa depuna declaratia INVENTAR, anexa nr.1, si a respins-o, nu au vrut sa puna nr de inregistrare pt ca nu a fost mai intai depusa electronic !!!

La Bucuresti stiti de asta???

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 10 February 2011 - 02:26 PM




#182 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 February 2011 - 01:19 PM

Pai mult mai simpla era sa trimita e-mailu', de ce n-o fi facut-o inainte? In ordin nu scrie nimica in acest sens, nu este mentionata vreo ordine de depunere :cool: .
Eu voi trimite luni prin posta - cu confirmare - si pe mail, chiar daca datoriile neachitate ale firmei la ei sunt 0.

Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata



#183 nicole_gr

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 10 February 2011 - 01:24 PM

La Giurgiu se depune declaratia inventar si pe zero. Si o primesc fara certificat fiscal. Format hartie si format electronic, fisierul in excel.



#184 magda2000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:

Postat 10 February 2011 - 01:42 PM

Eu n-am inteles cum vor astia sa depunem declaratia asta.Trebuie sa facem noi un fisier excel dupa modelul de pe site-ul cnas?
Daca a depus cineva la Bucuresti,poate ma lumineaza si pe mine.Se depune in format electronic sau pe hartie, sau si pe hartie si electonic? :thumbup:



#185 magda2000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:

Postat 10 February 2011 - 02:14 PM

Am gasit pe cass buc raspunsul. :thumbup:
In loc sa caut acolo prima data, am intrat repede pe conta.ro, ca asa m-am obisnuit...Sunteti sursa de informatii cea mai la indemana pentru mine.



#186 deea77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:

Postat 10 February 2011 - 03:49 PM

am depus eu azi la Bucuresti, se depune doar pe hartie, nu a vrut discheta cu fisierul excel.
pentru cei care au in sold sume de recuperat si care pana acum le recuperau din contributia lunara, le recomad sa faca dosar de recuperare si sa mearga urgent sa il depuna, inca se mai primesc, am depus eu azi pentru niste sume din 2009.



#187 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 February 2011 - 05:03 PM

La Bucuresti cereau si declaratia cu sume 0 ?
Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata



#188 deea77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:

Postat 10 February 2011 - 05:15 PM

Vezi postareafboji, la Feb 10 2011, 07:03 PM, a spus:

La Bucuresti cereau si declaratia cu sume 0 ?


da, asa mi-au spus....



#189 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 February 2011 - 05:40 PM

Azi am depus in Bucuresti fara a trimite inainte fisierul XLS pe mail , si mi-au primit declaratiile fara comentarii.
Mailurile le trimit acum :biggrin: .



#190 ec_alin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Radauti
  • Interests:contabilitate

Postat 10 February 2011 - 06:42 PM

am depus azi la sanatate la suceava declaratia inventar, cu sumele ce le aveam in balanta.
de fapt nu au verificat, dar mi s-a spus ca trebuie declarate doar sumele pentru care am depus dosar de restituire,
dnele de la ghiseu mi-au specificat ca se cunoaste problema, cu sumele mai vechi de 90 zile care sunt pierdute.

Sunt interesat cum se veti proceda, in declaratia 112 cand introduci sume la deductibil te atentioneaza ca este o eroare...
Ce ar fi de facut? Daca cineva are vreo initiativa il sustin. Am chiar un raspuns de la casan din pctombrie cu raspuns ca nu restituie sumele mai vechi de 90 zile (cu toate ca legislatia era neclara in acest aspect)...
ec_alin



#191 suciugeorgeta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 10 February 2011 - 08:23 PM

Va informez ca azi am fost sa depun declaratia inventar la sanatate Bucuresti in Titeica. Avand si eu de recuperat din anii anteriori sume care acum nu le mai putem recupera am urcat la departamentul concedii medicale si mi s-a spus asa:
eu avand de recuperat aprox. 7000 lei,pentru care nu am depus cerere de recuperare,mi-a spus sa le trec in decl inventar si sa depun cerere +dosar cu toate cele pentru recuperare(dar nu stie sigur daca se va aproba)
Alta situatie in care am un medical in ianuarie 2011, daca suma de recuperat nu se acopera cu suma datorata pentru concedii si indemnizatii,fac cerere de recuperare+dosarul aferent si impreuna cu formularul roz le depun la ei.Daca nu am de recuperat nu mai depun nici un formular roz la ei,il tin la dosar.
In speranta ca v-am mai luminat,spor la treaba. :wink:



#192 suciugeorgeta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 10 February 2011 - 09:12 PM

Aneza 1 se depune pe hartie la ei si anexa 2 se trimite pe mail.Aveti totul pe casmb.ro



#193 CorinaCristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 87 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 11 February 2011 - 07:41 AM

Stie cineva, se mai cere certificatul fiscal de la ANAF? Ca bineinteles ce e in fisa cu ce e in balanta, nu se pupa peste tot :D Multumesc



#194 ioana.d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 175 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alba Iulia

Postat 11 February 2011 - 08:54 AM

Vezi postareaCorinaCristina, la Feb 11 2011, 07:41 AM, a spus:

Stie cineva, se mai cere certificatul fiscal de la ANAF? Ca bineinteles ce e in fisa cu ce e in balanta, nu se pupa peste tot :D Multumesc

nu se mai cere



#195 CorinaCristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 87 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 11 February 2011 - 09:14 AM

Multumesc mult!



#196 Brigitta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Location:Oradea

Postat 11 February 2011 - 02:15 PM

Vezi postareadeea77, la Feb 10 2011, 03:49 PM, a spus:

am depus eu azi la Bucuresti, se depune doar pe hartie, nu a vrut discheta cu fisierul excel.
pentru cei care au in sold sume de recuperat si care pana acum le recuperau din contributia lunara, le recomad sa faca dosar de recuperare si sa mearga urgent sa il depuna, inca se mai primesc, am depus eu azi pentru niste sume din 2009.

Si au zis ca se aproba dosarul de recuperare? Eu astazi am vorbit la telefon cu o dna de la casa de sanatate bihor si a zis ca daca nu am dosar de recuperare depus nu se trece suma de recuperat in declaratie, iar pt sumele de recuperat care au depasit 90zile nu se mai poate depune dosar si nici nu se poate compensa cu fd de indemnizatie ce am de plata. Ce e de facut. Ma poate ajuta cine?

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 13 February 2011 - 12:03 PM




#197 avdia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 194 Postari:
  • Gender:Female

Postat 11 February 2011 - 02:51 PM

Si au zis ca se aproba dosarul de recuperare? Eu astazi am vorbit la telefon cu o dna de la casa de sanatate bihor si a zis ca daca nu am dosar de recuperare depus nu se trece suma de recuperat in declaratie,
[/quote]
Acelasi lucru mi s-a spus si la IASI.



#198 gasil

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov

Postat 11 February 2011 - 02:54 PM

Am fost personal la Brasov si de astazi nu mai trebuie depusa declaratia pentru valoare zero, iar cele cu valori diferite de zero se trimit prin e-mail la adresa inventarcm@casbv.ro unde trebuie sa va trece-ti si o adresa de e-mail unde veti primi confirmarea de primire si numarul de inregistrare iar ulterior aceste declaratii se vor depune intr-o urna la CASS Bv.



#199 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 February 2011 - 06:11 PM

dragilor,

am 2 rubrici in decl. asta de trimis online la care nu stiu ce sa trec, puteti sa radeti de mine daca ziceti ca sunt toanta la faza asta, dar chiar nu sunt sigura ce sa fac.
deci :
- la rubrica "judet", cei din Bucuresti ce ati trecut, daca ati trecut ceva ?
- la rubrica "cas_ang", ce ati trecut ?? cas angajator in sold la 31.12.2010 si neachitat pana la 31.01.2011 ?
ca imediat dupa ea vine "sum_rest" adica sume restante ?? plus ca sunt 2 sume diferite cele in sold si cele restante la 31.12.2010 = sumele restante fiind cela pana la luna NOV. inclusiv - cu raportare pana pe 25.12.2010, iar cele pe dec. 2010 s-au raportat pana pe 25.01.2011, deci nu erau restante la data de 31.12.2010, dar erau in sold.

una scrie in titlu si alta in formulare (cele 2 anexe)



#200 AOPRIS

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Location:Pitesti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate

Postat 12 February 2011 - 06:29 PM

cas_ang este codificarea casei de sanatate catre care se trimite declaratia inventar.
Pentru Bucuresti se trece _B
Pentru judete: _AG pentru Arges, de exemplu
Neaparat se pune liniuta jos (underline) inaintea literei.

La cealalta intrebare, nu cred ca se trece ceva pt cei din Bucuresti. Parca am vazut ca nr de sector se trece in coloana separata.

Aceasta postare a fost editata de AOPRIS: 12 February 2011 - 06:32 PM







Similar Topics Collapse

34 useri citesc topicul

0 membri, 34 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL