Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
decl. sanatate/CCI - topic 2011 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


decl. sanatate/CCI - topic 2011


78 replies to this topic

#21 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 January 2011 - 10:07 PM

ma duc eu maine, cu automobilul, dar ma interesez de RATB ca ma intereseaza si pe mine

bine asa ? :thumbup:



#22 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 January 2011 - 11:10 AM

Otilia, ai mai fost? Ca m-am uitat aseara la TV si ziceau ca s-a amanat pentru luni activitatea cu publicul. Chiar n-as vrea sa bat atata drum de pomana :thumbup:

Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata



#23 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 January 2011 - 03:04 PM

am fost, iarta-ma ca am intarziat cu raspunsul :thumbup:

pe langa parcul Verdi din Floreasca, trece str Titeica ce intersecteaza str. Barbu Vacarescu si se duce spre Tei.
pe aceasta strada (Titeica) nu circula RATB-ul. e o straduta de fapt, cu cate o banda pe sens, dar din Barbu Vacarescu faci cam 5-10 min. pe jos pana la CASMB.
pe BV trece tramvaiul 5 http://www.ratb.ro/i...traseu&traseu=5

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 16 January 2011 - 03:05 PM




#24 cont-conta-ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:

Postat 17 January 2011 - 11:49 AM

Oameni buni, declaratia se face in dublu exemplar, sau e suficient un exemplar + informatia de pe stick (ca la CAS Bucuresti) ?



#25 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 January 2011 - 11:57 AM

Eu o sa am 2 exemplare la mine. Pe unul sa puna viza ca l-au primit, iar pe celalalt, stampilat si semnat, sa-l opreasca ei.
Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata



#26 lucienv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:

Postat 17 January 2011 - 03:20 PM

Cat de ratati au putut sa fie, sa anuleze declaratiile on-line, concomitent cu blocarea celorlalte sedii unde se primeau declaratii anul trecut :smile: Eu cred ca au facut-o special! Sa isi dea demisia ministrul curului... :thumbup:



#27 iohas2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:

Postat 18 January 2011 - 01:49 PM

https://www.casmb.ro/sedii_titeica.php
oribil ... :thumbup:



#28 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 January 2011 - 01:58 PM

Eu nu vazusem nicaieri ca programul de lucru cu publicul era numai pana la ora 14.30 (am inteles ca usile s-au inchis chiar inainte de ora 14) si m-am prezentat inutil pe la ora 15 :thumbup: .
Cred ca, totusi, o sa trimit prin posta, declaratia stampilata+CD cu fisierele, cu confirmare de primire. Nu e greu de ajuns, dar m-am dezobisnuit: rau este cand te inveti sa trimiti on-line, fara sa mai trebuiasca sa te inghesui la coada.
Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata



#29 AlexiaM

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 January 2011 - 01:44 PM

A depus cineva online la sanatate raporatile pe decembrie 2010 prin SIUI?
Ati primit vreo confirmare?



#30 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 20 January 2011 - 02:31 PM

Stimati colegi va informam ca puteti depune prin email declaratiile la sanatate urmand pasii: intrati pe www.casmb.ro si de acolo va indruma la adresa http://siui.casan.ro...Angajatori.aspx acolo scrii CUI si iti da cheie de acces )
instalezi programul http://siui.casan.ro...oad/dbf-2-email
si pui datele. Initial mi-a dat o eroare dar am intrat pe optiuni email si am bagat smtp-ul pt gmail - scrie in manualul prezentat de ei - smtp de gmail este: smtp.gmail.com se poate folosi si yahoo conform manualului de pe site. In final mi-a spus ca s-a transmis cu succes - doar atat!!!



#31 cont-conta-ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:

Postat 20 January 2011 - 02:33 PM

Eu am depus , nu am primit inca nici o confirmare.
Problema e ca oricine poate sa iti ceara o cheie temporara, trebuie sa iti stie numai CUI-ul.....

Aceasta postare a fost editata de cont-conta-ro: 20 January 2011 - 02:33 PM




#32 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 January 2011 - 03:37 PM

sa fim sinceri, CASMB-ul a anuntat de anul trecut ca incepand cu data 27 dec. se muta si ca nu se mai primesc decl. online ! eu am vazut asta pe site-ul lor in dec. cand am trasmis decl. pt nov. si, stiind toate astea, m-am dus cu decl. pt dec. sapt. trecuta - pe 13, cand nu era mai nimeni, chiar m-am mirat ca nu era coada deloc, ci erau ghisee fara nici o pers. la rand, mai multi erau cei de la paza decat contribuabili, deci cam batea vantul p-acolo !!

de vina pt tot balamucul creat in ultimele 2 zile suntem si noi, cei care lasam pe ultimele zile, nu numai ei - CASMB, acum pe bune ! cu totii stiam sau ar fi trebuit sa stim ca nu mai putem transmite online in ian. 2011 si sa ne luam masuri de precautie, cu atat mai mult sa ne asteptam la disfunctionalitati inerente unui mutat de o asemenea amploare (toate casele de sanat. intr-un singur loc). cei care ne-am mutat vreodata cu "arme si bagaje" stim f bine ca nu poti fct. la capacitate maxima imediat dupa mutare, mai cade sistemul, whatever ...

nu va suparati pe mine, eu chiar va inteleg necazul, dar asta-i adevarul gol-golut !! :thumbup:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 20 January 2011 - 04:46 PM




#33 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 January 2011 - 04:00 PM

Vezi postareaOtilia Alupei, la Jan 20 2011, 02:37 PM, a spus:

de vina pt tot balamucul creat in ultimele 2 zile suntem si noi, cei care lasam pe ultimele zile, nu numai ei - CASMB, acum pe bune ! cu totii stiam sau ar fi trebuit sa stim ca nu mai putem...

Nu te supara, dar inainte sa stim noi ce inseamna un mutat de asemenea amploare, ar fi trebuit sa stie ei. Daca eu plec de la vechea mea adresa, cu tot calabalacul, este numai treaba mea cum imi fac planificarea actiunii.
De obicei eu transmit pe 10 ale lunii declaratiile, dar anul asta am intarziat si m-a apucat 13 . Deh, sa nu crezi in superstitii :thumbup:

Editez mesajul ca sa va intreb:
Nu mai este necesar sa depun cererea la registratura CASMB pentru a obtine cheia de activere? Asa cum scria aici
2. sa obtineti (depunand o cerere la registratura CASMB din acelasi sediu) cheia de activare pentru transmiterea pe e-mail a raportarilor in SIUI. Intreaga procedura si programul utilitar de transmitere le puteti vizualiza aici: click.
Cererea va contine:
- datele minime de identificare ale angajatorului (denumire, adresa, cod de inregistrare fiscala),
- datele de identificare ale persoanei imputernicite (nume, CNP, adresa de e-mail)
- specificarea modalitatii prin care se doreste transmiterea cheii de activare (e-mail si/sau in scris).
cererea va fi semnata de catre reprezentantul legal al angajatorului, specificand numele acestuia in clar.

Aceasta postare a fost editata de fboji: 20 January 2011 - 04:06 PM

Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata



#34 HANDA76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 261 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 20 January 2011 - 04:40 PM

Eu am depus cererea si am primit cheia in 2 zile, pe mail...



#35 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 January 2011 - 04:42 PM

dragilor, zau nu vreau sa va suparati pe mine, dar pe 13 nu era mai nimeni acolo, iar ei erau functionali, mai putin programul care cazuse, dar decl. le preluau copiind fisierele noastre la ei in calc. , ca sa nu ne mai cheme alta data, deci au avut toata solicitudinea posibila in acele circumstante.
daca si noi ne grabeam cu decl. stiind ca e o situatie delicata, daca si noi ne straduiam sa evitam aglomeratia ce sigur avea sa vina, atunci multi dintre cei ce au innebunit ore in sir la coada nu ar fi patit asta fiindca CASMB a creat conditii sa le poata prelua din primele zile ale lui ian.

si eu imi fac decl de salarii destul de devreme, de obicei nu ma apuca data de 7-8 cu ele nefacute, insa luna asta am intarziat si eu cu ele ... dar nu atat de mult incat sa dau de cozi :smile:

:thumbup:

edit : pe 13 am fost, nu pe 12 cum am scris initial ...

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 20 January 2011 - 04:47 PM




#36 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 20 January 2011 - 04:48 PM

Eu am primit cererea instant, odata cu Conventia aceea la baza paginii scrie :Serie de Licenta: ...............
si o tastezi in programul sui cu care transmiti on line.

Eu am transmis on line astazi pentru vre-o 4 firme si a mers...
Uneori da eroare....

Apropo , cum s-au gandit ei asa ......adanc, sa intrerupa sistemul on line care functiona, chiar in ultima luna ????????????

Fantastic.....



#37 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 January 2011 - 05:21 PM

Vezi postareaOtilia Alupei, la Jan 20 2011, 03:42 PM, a spus:

... daca si noi ne straduiam sa evitam aglomeratia ce sigur avea sa vina..
Asta e boala veche... ca altfel n-am mai vedea la finante cozi pe 25 :thumbup:
Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata



#38 ykyb

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:

Postat 20 January 2011 - 05:24 PM

Vezi postareafboji, la Jan 20 2011, 05:21 PM, a spus:

Vezi postareaOtilia Alupei, la Jan 20 2011, 03:42 PM, a spus:

... daca si noi ne straduiam sa evitam aglomeratia ce sigur avea sa vina..
Asta e boala veche... ca altfel n-am mai vedea la finante cozi pe 25 :thumbup:
si eu am transmis, cu cheia obtinuta si a mers. nu am primit confirmare.



#39 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 January 2011 - 05:28 PM

Vezi postareadoiny, la Jan 20 2011, 04:48 PM, a spus:

Apropo , cum s-au gandit ei asa ......adanc, sa intrerupa sistemul on line care functiona, chiar in ultima luna ????????????
s-au mutat la sf. anului si probabil au considerat ca pt o luna nu mai este "rentabil"/necesar/ ... altele.. sa mai bage sistemul vechi.
zic si eu, habar n-am ce ar fi implicat asta dpv tehnic :thumbup: si daca era chiar atat de greu de facut fie si pt o luna.



#40 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 January 2011 - 08:34 PM

Vezi postareadoiny, la Jan 20 2011, 03:48 PM, a spus:

Eu am primit cererea instant, odata cu Conventia aceea la baza paginii scrie :Serie de Licenta: ...............
si o tastezi in programul sui cu care transmiti on line.
Si nu uitati : cititi manualul de utilizare ( http://siui.casan.ro/cnas/files/tutorial_1...20utilizare.pdf ), ca Murphy are mereu dreptate :biggrin:

Aceasta postare a fost editata de fboji: 20 January 2011 - 08:35 PM

Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL