Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
probleme de audit - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


- - - - -

probleme de audit

audit intern cafr - noiembrie 2013
80 replies to this topic

#41 aura galea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 21 May 2013 - 07:46 PM

Am tot vazut raspunsurile la grile, dar grilele le are cineva? Se pot posta sau se poate da un link?



#42 andreea.a.m

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 22 May 2013 - 09:50 AM

Buna ziua!

Daca are cineva raspunsurile (mat mai noi) la cele 700 de intrebari pentru examenul la CAFR, avem rugamintea sa le posteze pe forum.

Multumim!




#43 cruceruniki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 123 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 05 June 2013 - 12:22 PM

Au aparut rezultatele la examenul CAFR sesiunea mai - iunie 2013. Felicitari tuturor celor admisi!



#44 jubileu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 05 June 2013 - 09:18 PM

Vezi postareacruceruniki, la 05 June 2013 - 12:22 PM, a spus:

Au aparut rezultatele la examenul CAFR sesiunea mai - iunie 2013. Felicitari tuturor celor admisi!
Felicitări! Şi poate ne spun şi noua cum a fost, acum cand informatiile sunt sunt la cald



#45 jubileu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 22 June 2013 - 08:12 PM

Bună seara tuturor! Din cei care urmăresc acest site nu sunt doritori sa ne pregătim pentru examenul din noiembrie? Astept cu interes ca cei care au dat examenul in mai-iunie sa formuleze niste concluzii- si cred ca nu sunt singura. O seara racoroasa tuturor!



#46 MIRELA24MICU

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 02 July 2013 - 09:36 AM

Buna ziua. Eu ma pregatesc pt examenul din nov 2013. Cum credeti ca am putea colabora?



#47 jubileu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 26 July 2013 - 07:35 PM

Bună, prea multa experienta in pregatirea unui stfel de examen nu am nici eu. Dar în echipa reușim. Cred că de la 1 august ar trebui sa incepem cu Standardele de audit.Dacă ai alt plan,aștept. Dacă vrei așa, să vedem care și căte ISA sunt de citit. Poate din cei care au cunosc și aplica ISA - ne lîmuresc cum trebuie abordate, astfel încât să putem parcurge materia în timp util.



#48 Matei Adriana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 29 August 2013 - 12:40 PM

Buna ziua,

Si eu sunt interesata de sustinerea examenului de competenta profesionala CAFR - Sesiunea Noiembrie 2013. Colaboram in vederea promovarii examenului?



#49 romir

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 13 September 2013 - 08:03 AM

Nu sunt suficiente doar niste cursuri. Citeste Legea 672/2002 a auditului public intern si o sa vezi ce competente iti trebuie ca sa devi auditor intern.



#50 laurcry

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 01 October 2013 - 02:54 PM

A raspuns cineva macar la o parte din intrebarile postate?



#51 leea2007

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 12 October 2013 - 11:01 PM

Buna , este cineva care merge la examenul din noiembrie la cafr?



#52 stagiara

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 15 October 2013 - 10:39 AM

Bună!
Și eu sunt stagiara, vreau sa dau examenul în Mai 2014!
Dar încerc să strîng informații și materiale acum.



#53 lumynyta

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 05 November 2013 - 01:54 PM

Si eu merg acum, la sesiunea noiembrie.



#54 stagiara

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 08 November 2013 - 09:37 AM

Buna!
voi cum vă organizați? cu ce ați inceput? mergeti la toate probele?



#55 Paul Toader

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 12 November 2013 - 04:28 PM

IoanO,

In cazul in care (mai) esti interesat de obtinerea unei certificari internationale in domeniu (Certified Internal Auditor) poti afla mai multe la adresa de mai jos:

https://na.theiia.or...tification.aspx



#56 egtegt

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 14 November 2013 - 02:37 PM

Buna ziua, are cineva la proba scrisa subiectele care s-au dat in mai 2013 sau mai vechi.

Multumesc anticipat




#57 DanaDinu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 15 November 2013 - 05:26 PM

Vezi postareastagiara, la 15 October 2013 - 10:39 AM, a spus:

Bună!
Şi eu sunt stagiara, vreau sa dau examenul în Mai 2014!
Dar încerc să strîng informaţii şi materiale acum.
Buna!
Si eu incerc sa strang materiale pentru mai 2014, nu cu mare succes. Poate colaboram intr-un fel



#58 sandina29

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 17 November 2013 - 07:51 PM

Buna! Si eu merg la testul grila. Stie cineva cum se puncteaza grilele: au toate acelasi punctaj sau sunt punctaje diferite in functie de dificultate? Se da punct din oficiu?



#59 louise_felicia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 20 November 2013 - 03:11 PM

Buna!
Si eu merg la examenul de competente si as vrea sa vb si cu altii care merg acum in noiembrie 2013

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 21 November 2013 - 11:00 AM
eliminare id mess privat ! AVERTISMENT PUBLIC ! citeste regulamentul !




#60 Laaura1903

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 21 November 2013 - 09:09 PM

Buna seara,
V-as ramane recunoscatoare daca ati putea sa-mi dati cateva sugestii in rezolvarea acestor probleme:
  • Imaginati-va ca sunteti un auditor intern intr-o companie.Prima anuala pe care o primiti, in valoare de 10% din salariul dvs., este remunerate sub forma unor actiuni detinute in capitalul companiei respective. Considerati ca independenta dvs. este pusa in pericol?Argumentati raspunsul dvs.
  • Asa cum am vazut, in cazul companiilor private,rolul auditului intern este de a sprijini managementul in atingerea obiectivelor organizatiei respective. Pe de alta parte, in cazul institutiilor publice, rolul auditului intern este de a proteja interesul public. Cum explicate aceasta diferenta?Are vreo implicatie asupra independentei auditorilor interni?
Multumesc anticipat !






Similar Topics Collapse

4 useri citesc topicul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL