Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
CERERI fise post - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


- - - - -

CERERI fise post

cod cor 131801
129 replies to this topic

#41 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 May 2011 - 02:47 PM

rezolvat (cat de cat, mai scormonesc ... )!

- sef coloana auto 122629 conform COR .
- grafician calculator
- Inginer cai ferate drumuri si poduri- Cod COR 214204

:thumbup:

rezolvat mai bine :

- director tehnic
- tehnician economist
- croitor
- necalificat
- tehnician constructor
- sudor
- tamplar
- pompier
si fisele pt SSM

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 26 May 2011 - 02:56 PM




#42 silviu 63

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 27 May 2011 - 10:27 AM

Buna ziua.Ma poate ajuta cineva cu fise de post conform noului cod al muncii 2011 pentru : fasonator mecanic(cherestea),director adjunct societate comerciala,asistent manager,director vanzari.
Va multumesc




#43 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 May 2011 - 01:35 PM

Vezi postareasilviu 63, la 27 May 2011 - 10:27 AM, a spus:

Buna ziua.Ma poate ajuta cineva cu fise de post conform noului cod al muncii 2011 pentru : fasonator mecanic(cherestea),director adjunct societate comerciala,asistent manager,director vanzari.
Va multumesc
director adjunct si director vanzari SUNT DEJA POSTATE, de ce D-zeu le mai ceri ?? nu-ti plac alea ??

si asistent manager ai o fisa postata acum ceva vreme !



#44 lenuta pop

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:la munte

Postat 30 May 2011 - 01:47 PM

Buna ziua,
Am vazut ca sunt postate fise din anii precedenti, insa le-as vrea actualizate, valabile incepand cu 01.05.2011
FAST FOOD pentru care am nevoie de CIM si fisa postului este din 30 aprilie 2011 si nu am fost pregatita pentru activitatea de restaurant/comert

Va rog sa ma ajutati cu fisele pentru
- MANIPULANT conform Clasificǎrii Ocupațiilor din România (cod 933005)
- lucrǎtor comercial - vânzǎtoare conform Clasificǎrii Ocupațiilor din România (cod 522006)
- economist conform Clasificǎrii Ocupațiilor din România (cod 244102 Expert economist in economie generala ? ) nu stiu daca este corect codul gasit, poate este altul :thumbup:

Multumesc anticipat!



#45 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 May 2011 - 01:55 PM

cred ca am mai spus : fisele de post trebuie actualizate cu criteriile de performanta, iar acestea se stabilesc personalizat - de la firma la firma ! cel mai bine e sa iei standardul ocupational pt aceste meserii si sa vezi acolo, te poti inspira f bine.

eu mi-am propus sa fac aceste completari/ actualizari inspirata tot de acolo, adica www.cnfpa.ro
apoi, le voi posta si aici, insa pana atunci ... incercati sa va ajutati singuri, dragilor ! :thumbup:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 30 May 2011 - 01:56 PM




#46 lenuta pop

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:la munte

Postat 30 May 2011 - 01:59 PM

Vezi postareaOtilia Alupei, la 30 May 2011 - 01:55 PM, a spus:

eu mi-am propus sa fac aceste completari/ actualizari inspirata tot de acolo, adica www.cnfpa.ro
... incercati sa va ajutati singuri, dragilor ! :thumbup:
Multumesc, este destul informatia www.cnfpa.ro



#47 papirus

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 04 June 2011 - 12:50 PM

Va rog ,daca se poate ,fisa postului pentru casier incasator casa de amanet si o alta pentru schimb valutar



#48 ali_deia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Gender:Male

Postat 21 June 2011 - 12:08 PM

Vezi postareaMIKY2010, la 02 April 2008 - 08:33 AM, a spus:

uite, am gasit si manipulant marfuri. sper sa-ti fie de folos :)
FISA DE POST : MANIPULANT MARFURI
Organizatia: SC ……………. SRL
Denumirea postului: Manipulant marfuri
Codul COR: 933005
Titularul postului:
Scopul postului ,activitati principale si responsabilitati :

As avea nevoie de o fisa de manipulant marfuri, cu sarcini care nu intra in sfera de competenta fiind in realitate pentru o "vanzatoare intr-un fast food" cu "8 clase si 2 ani ucenicie in croitorie"

Nu o poate angaja ca vanzatoare, singura varianta era manipulant marfuri (asa spune angajatorul, cu timp partial de munca, 4 ore (se plateste prea mult la stat) desi lucreaza peste 10 ore pe zi, daca nu le place dupa 2 luni le desface contractul de munca pe motiv de "lipsa pregatire")

Nu imi place aceasta "smecherie" ea regasindu-se in multe magazine din tara, sunt cu acordul tacit al celor care ii controleaza, in procesele verbale sunt alese alte nereguli (nu s-a listat, nu s-a aranjat in dosar, etc. ....) si in final CONTABILUL este de VINA!

Multumesc anticipat!



#49 diana_m

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 21 July 2011 - 12:35 PM

Buna ziua! Ma puteti ajuta cu fisele postului pt urmatoarele functii?
- sef manevra cod 831203;
- manevrant vagoane cod 831202;
- magaziner tranzit (CFR) cod 413102.

Multumesc anticipat!



#50 bogdan_p

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Location:Craiova

Postat 24 July 2011 - 07:30 PM

Am o mare rugaminte: ma puteti ajuta cu detalii despre postul de Verificator bani cod COR 421107.
Ma intereseaza fisa postului si daca exista cursuri de formare pentru aceasta meserie, eventual un suport de curs.
Va multumesc.



#51 newv

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 25 July 2011 - 04:59 PM

Buna, ma poate ajuta cineva cu fisa postului pentru "Functionar in activitati comerciale,administrative si preturi"- 343206 ? Multumesc frumos



#52 GIGIRTU

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 28 July 2011 - 11:03 AM

Buna ziua...Are icneva un model de fisa a postului pentru referent de specialitate in asigurari?? De fapt am nevoie de fise de post pentru personalul din asigurari...Multumesc



#53 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 July 2011 - 05:18 PM

ai topic special pt cereri fise de post !! de ce nu postezi acolo ?? chiar vrei sa ramai fara mesaj pt nerespectarea regulamentului priv. postarea ?

posturi mutate !



#54 forbidden

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female

Postat 12 August 2011 - 10:16 AM

Buna ziua!
Va rog, daca ma puteti ajuta in limita timpului disponibil, cu fisa postului pt Inginer Geolog- cod cor 211421.
Multumesc :)



#55 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 August 2011 - 03:05 PM

am gasit FISA DE POST DIRECTOR DE CERCETARE GEOLOGICA, poate te inspira :smile:



#56 forbidden

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female

Postat 15 August 2011 - 11:49 AM

Multumesc mult!!! :)



#57 m.elenea

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 15 August 2011 - 10:27 PM

Buna seara!
Va rog, daca ma puteti ajuta in limita timpului disponibil, cu fisa postului pentru

94 Ajutori de bucatari
Ajutorii de bucatari prepara si gatesc la comanda un numar restrans de alimente semipreparate sau bauturi, debaraseaza mesele, spala vasele si fac curatenie in bucatarie.
9411 Ajutori la prepararea produselor alimentare de tip "fast-food"
Ajutorii la prepararea produselor alimentare de tip fast-food prepara si gatesc la comanda o gama limitata de produse alimentare sau bauturi care implica procese simple de pregatire si un numar mic de ingrediente. Acestia pot lua comenzi de la clienti si servesc la tejghea sau la mese.
9412 Debarasatori
Ajutorii in bucatarie debaraseaza mesele, fac curatenie in bucatarie, spala vasele, pregatesc ingredientele si executa alte sarcini pentru a ajuta lucratorii care pregatesc sau servesc alimente si bauturi
941201 lucrator bucatarie (spalator vase mari)


din MO 561 / 08.08.2011
1832/856 - Ordin al ministrului muncii, familiei si protectiei sociale si al presedintelui Institutului National de Statistica privind aprobarea Clasificarii ocupatilor din Romania - nivel de ocupatie (sase caractere)

Multumesc anticipat!



#58 Liana15

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Gender:Female

Postat 17 August 2011 - 08:32 PM

Buna tuturor,

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu cateva modele de fise de post din domeniul exploatarii lemnului: gaterist, tafist, taietor manual lemne, etc.
Multumesc anticipat, Liana



#59 RMD_82

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 21 August 2011 - 09:39 PM

Poate sa ma ajute cineva cu o fisa de post completa pentru Reprezentant comercial - 341502?

Multumesc frumos
mio



#60 RODA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 22 August 2011 - 12:02 PM

Buna ziua tuturor colegilor
Am si eu nevoie de ajutorul vostru, imi trebuiesc urmatoarele fise de post:
- grafician calculator 411302
- director proiect 123713
- designer industrial 347104
- tehnician gestiune productie 311908
- tehnician planificare 343406
- director societate 121004
- brand manager 244707
- grafician industrial 347105

Va multumesc si va doresc o zi buna.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL