Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
depunere declaratii ONLINE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


depunere declaratii ONLINE


88 replies to this topic

#1 simonaelena

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:sibiu

Postat 24 August 2011 - 08:00 AM

Mi se pare mie, sau pagina e-guvernare.ro nu este functionala?
Si asta inca de aseara?!



#2 CorinaCristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 87 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 24 August 2011 - 08:28 AM

Merge acum, de pe la 9 fara 10.




#3 marean

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 24 August 2011 - 02:08 PM

Vezi postareaCorinaCristina, la 24 August 2011 - 07:24 AM, a spus:

Eu am depus din 5 august si tot nu-mi vin confirmarile, nici nu stiu sa ma adresez, firmei cu semnatura electronica sau anaf-ului :smile:

Incearca sa te leghezi pe e-guvernare.ro si vezi acolo, nu prea vin confirmarile pe email, mai ales daca ai yahoo.com.

Adobe reader ultima versiune sub windows 7 se inchide cand doresc sa semnez documentul, sub windows XP nu e nicio problema, e vreo solutie?



#4 dacron

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 August 2011 - 05:00 PM

Vezi postareamarean, la 24 August 2011 - 02:08 PM, a spus:

Vezi postareaCorinaCristina, la 24 August 2011 - 07:24 AM, a spus:

Eu am depus din 5 august si tot nu-mi vin confirmarile, nici nu stiu sa ma adresez, firmei cu semnatura electronica sau anaf-ului :smile:

Incearca sa te leghezi pe e-guvernare.ro si vezi acolo, nu prea vin confirmarile pe email, mai ales daca ai yahoo.com.

Adobe reader ultima versiune sub windows 7 se inchide cand doresc sa semnez documentul, sub windows XP nu e nicio problema, e vreo solutie?
Trebuie neaparat folosita versiunea Adobe Reader 8.2.



#5 marean

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 26 August 2011 - 09:18 AM

Vezi postareadacron, la 24 August 2011 - 05:00 PM, a spus:

Trebuie neaparat folosita versiunea Adobe Reader 8.2.

Nu-i musai, a mers si cu ultima versiune, din nu stiu ce cauza fisierul ar fi avut probleme, l-am descarcat inca o data si am reusit sa-l semnez.

Pot sa adaug ca nu am primit nicio confirmare pe email, dupa depunerea declaratiei 150, insa daca ma loghez cu tokenul pe e-guvernare.ro imi gasesc contul si pot pune declaratiile. De asemenea nu am primit nicio confirmare pe email cum ca le-as fi depus (in cazul in care se trimit) dar erificand indexul apar ca depuse si validate. Ce-i minunat ca indexul se poate verifica la nici 5 minute de la depunerea declaratiei.



#6 BB2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Gender:Male

Postat 29 August 2011 - 10:41 AM

Buna ziua.
Am si eu o problema sau s-ar putea sa o fii luat-o eu razna.Am luat certificatul digital si la instructiuni scrie sa accesez www.anaf.ro rubrica "Declaratii electronice/Inregistrare certificate calificate", dupa care sa incarc documentul de confirmare, apoi se va afisa formularul 150 si asa mai departe.Intru pe anaf.ro si aici apare problema...la rubrica "Declaratii electronice" nu gasesc optiunea "Inregistrare certificate electronice".
Va rog, daca se poate, sa ma lamuriti si pe mine.
Scuze pentru postarea de mai sus.



#7 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Male

Postat 29 August 2011 - 10:47 AM

Vezi postareaBB2005, la 29 August 2011 - 10:41 AM, a spus:

...la rubrica "Declaratii electronice" nu gasesc optiunea "Inregistrare certificate electronice".
Va rog, daca se poate, sa ma lamuriti si pe mine.
daca cumva folosesti mozila firefox 6 nici nu o sa vezi meniul de inregistrare. incompatibil cu anaf.ro :ohmy:
foloseste internet explorer



#8 BB2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Gender:Male

Postat 29 August 2011 - 12:23 PM

Multumesc.Asa am facut si a mers.



#9 Mary

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 157 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 September 2011 - 08:40 PM

Daca am depus de 2 ori on-line declaratia 300 (lunara) pv tva la aceeasi firma , oare va fi cazul sa depun cerere de corectie a tva ? :sad:



#10 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 11 September 2011 - 07:12 PM

Vezi postareaMary, la 10 September 2011 - 08:40 PM, a spus:

Daca am depus de 2 ori on-line declaratia 300 (lunara) pv tva la aceeasi firma , oare va fi cazul sa depun cerere de corectie a tva ? :sad:


nu pentru ca doar prima pe care ai depus-o va fi prelucrata.
daca intrii la stari declaratii pe site la ANAF o sa vezi ca cea de-a doua nu e prelucrata .



#11 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 September 2011 - 12:09 PM

Este prima luna cand transmit 300 online si va rog sa-mi spune-ti daca in afara recipisei pe care scrie "Documentul depus este o declaratie fiscala cu nr de inregistrare...., tip: 300, perioada de raportare : luna 08, anul 2011, pentru CUI-ul ......Data depunerii: 12 septembrie 2011" mai trebuie sa urmaresc si altceva ? Am vazut ca exista si o rubrica cu informatii dupa prelucrare !

Va multumesc anticipat !
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#12 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Male

Postat 12 September 2011 - 12:47 PM

Vezi postareacristina5859, la 12 September 2011 - 12:09 PM, a spus:

Este prima luna cand transmit 300 online si va rog sa-mi spune-ti daca in afara recipisei pe care scrie "Documentul depus este o declaratie fiscala cu nr de inregistrare...., tip: 300, perioada de raportare : luna 08, anul 2011, pentru CUI-ul ......Data depunerii: 12 septembrie 2011" mai trebuie sa urmaresc si altceva ? Am vazut ca exista si o rubrica cu informatii dupa prelucrare !

Va multumesc anticipat !
eu urmaresc si rubrica de care ai spus. daca acolo e bun mesajul atunci totul e ok.



#13 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 September 2011 - 07:45 AM

Vezi postareacosmin0304, la 12 September 2011 - 12:47 PM, a spus:

eu urmaresc si rubrica de care ai spus. daca acolo e bun mesajul atunci totul e ok.

In afara de mesajul "Documentul depus este o declaratie fiscala........" care l-am mentionat , nu mai scrie nimic ! faptul ca mi-a aparut acest mesaj inseamna ca este bun ?
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#14 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Male

Postat 13 September 2011 - 07:59 AM

Vezi postareacristina5859, la 13 September 2011 - 07:45 AM, a spus:

Vezi postareacosmin0304, la 12 September 2011 - 12:47 PM, a spus:

eu urmaresc si rubrica de care ai spus. daca acolo e bun mesajul atunci totul e ok.

In afara de mesajul "Documentul depus este o declaratie fiscala........" care l-am mentionat , nu mai scrie nimic ! faptul ca mi-a aparut acest mesaj inseamna ca este bun ?

va scrie dupa cateva zile:

Informatii dupa prelucrare

Declaratia a fost prelucrata. Data afisarii: 13/09/2011

pe urma poti dormi linistita ca e totul ok :smile:



#15 magda2000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:

Postat 13 September 2011 - 08:00 AM

Vezi postareacristina5859, la 13 September 2011 - 07:45 AM, a spus:

Vezi postareacosmin0304, la 12 September 2011 - 12:47 PM, a spus:

eu urmaresc si rubrica de care ai spus. daca acolo e bun mesajul atunci totul e ok.

In afara de mesajul "Documentul depus este o declaratie fiscala........" care l-am mentionat , nu mai scrie nimic ! faptul ca mi-a aparut acest mesaj inseamna ca este bun ?
Trebuie sa urmaresti mesajul dupa prelucrarea declaratiei.Daca declaratia nu are erori, in urma prelucrarii iti apare mesajul "Declaratia a fost prelucrata".Din experienta iti spun ca prelucrarea dureaza 1-2 zile,dar mi s-a intamplat sa astept si o saptamana in perioada sarbatorilor, de exemplu.
Conform Ord.30/2011, declaratia nu se considera depusa decat daca a fost validata.



#16 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 September 2011 - 11:32 AM

cosmin,magda ...va multumesc ! :smile:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#17 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 13 September 2011 - 11:41 AM

Vezi postareacristina5859, la 13 September 2011 - 11:32 AM, a spus:

cosmin,magda ...va multumesc ! :smile:


si mie nuuuuuuu? no.... :sad:



#18 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 September 2011 - 11:53 AM

:laugh: ce simpatic ai fost !! m-ai facut sa rad/ m-ai inveselit si macar pt asta meriti multumirile mele, dragu' de tine :smile:

Cristinei nu i-ai raspuns nimic, numai Cosmin si Magda i-au dat solutii :laugh:



#19 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 13 September 2011 - 01:07 PM

Citeaza

Otilia Alupei: Cristinei nu i-ai raspuns nimic, numai Cosmin si Magda i-au dat solutii

Asta era si ideea :laugh: :laugh: :laugh:! No, multumim Gramaco pentru ca ne-ai descretit fruntile! :smile:

Dana




#20 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 September 2011 - 01:23 PM

Vezi postareagramaco, la 13 September 2011 - 11:41 AM, a spus:

si mie nuuuuuuu? no.... :sad:

... :sad: sorry, uite si tie iti multumesc ....sa nu fii suparat ! :smile:

...mentionez ca, sunt cativa colegi pe forum carora le citesc cu mult interes raspunsurile profesioniste si la obiect ! nu voi nominaliza acei colegi pentru a nu omite din greseala pe cineva dar, aveti toata stima si admiratia mea ! :smile: ...pentru mine este important sa stiu ca, undeva exista cineva care ma v-a ajuta ...la nevoie !
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL