Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
depunere declaratii ONLINE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


depunere declaratii ONLINE


88 replies to this topic

#41 Vitezistu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 74 Postari:

Postat 22 October 2011 - 10:06 PM

Starea declaratiilor 100, 300, etc se verifica pe siteul ANAF (sper ca ai depus 100 pe anaf.ro nu pe e-guvernare.ro unde se depune numai 112 si S1001).

Deci pe www.anaf.ro -> Declaratii electronice (sus) -> Vizualizare stare declaratii (stanga, ultima optiune).
Pentru cautare trebuie sa adaugi CUI-ul si numarul de inregistrare. Este suficient sa adaugi CUI-ul si un numar de inregistrare de la orice declaratie 100,300 depusa, nu este neaparat nevoie sa fie indexul ultimei declaratii. Se va afisa o lista cu starea tututror declaratiilor depuse pentru acel CUI.



#42 kmkz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 24 October 2011 - 12:55 PM

Pagina finantelor este inaccesibila. De azi dimineata nu am reusit sa depun nicio declaratie. Ce-o mai fi maine?
Multumim din inima partidului!




#43 Vitezistu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 74 Postari:

Postat 24 October 2011 - 02:35 PM

Incearca sa accesezi direct pagina unde se depun declaratiile 100,300, etc
Adresa este -> http://www.anaf.ro/p...edecl/Transdecl

Se deschide mai greu acum pe 24-25 dar se deschide.



#44 Ionita Ioana Cecilia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Location:Brasov

Postat 24 October 2011 - 05:46 PM

Buna seara,
Am intalnit si eu o problema la depunerea online a declaratiei 100.Dupa ce am descarcat formularul in format pdf de la www.mfinante.ro/Informatii depunere declaratii electronice/Descarcare declaratii,
l-am completat ,l-am validat si l-am semnat electronic.Cand incerc sa-l depun imi vine mesajul cum ca nu poate fi preluat fisierul deoarece este alterat.
V-as ruga din suflet ,daca s-a mai intalnit cineva cu situatia asta, sa-mi dati un raspuns.
Va multumesc anticipat.
IOANA CECILIA



#45 Vitezistu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 74 Postari:

Postat 24 October 2011 - 07:00 PM

Mesajul de fisier alterat apare din cauza unei salvari suplimentare dupa ce a fost semnat.

Urmati pasii de mai jos :

- Dupa completarea declaratiei, apasati butonul de validare. Apare mesajul "Validarea s-a terminat cu succes. Puteti semna"
- Se apasa campul de semnatura si selectati semnatura. Dupa ce se apasa butonul "Sign" apare fereastra cu optiunea de salvare a fisierului. Salvati.
- Inchideti fisierul. In acest moment este posibil sa mai apara o fereastra cu optiunea de salvare. Apasati butonul NO !



#46 Ionita Ioana Cecilia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Location:Brasov

Postat 24 October 2011 - 09:06 PM

Va multumesc din suflet.M-ati salvat.
IOANA CECILIA



#47 ClaudiaNicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 99 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 25 October 2011 - 07:41 AM

e inadmisibil ce se intampla si la voi nu merge anaf-ul ca de ieri ma chinui sa transmit



#48 Ionita Ioana Cecilia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Location:Brasov

Postat 25 October 2011 - 08:26 AM

Asa cum a mai spus cineva mai devreme ,site-ul anaf-ului,pe 24 si 25 merge mai incet,chiar spre deloc.Eu am reusit noaptea la 10 sa prind trafic un pic mai lejer,in rest rabdare si mult tutun precum si promisiunea solemna (fata de nervii mei)ca luna viitoare voi depune pe data de 10.
IOANA CECILIA



#49 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 October 2011 - 10:45 AM

la 10 seara ai reusit ?? minunat - as putea spune, cel putin fata de mine care am reusit pe la miezul noptii si asta cu muuuulta rabdare !! :sad: abia pe la 3 dimineata s-a mai eliberat, iar acum e dezastru din nou !!!

chiar toata Romania depune pe 24 si pe 25 ?? fir-ar sa fie :angry:



#50 Elena Pana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 279 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 25 October 2011 - 11:12 AM

Se pare ca aceleasi probleme au fost si vineri 21.10.2011. Cred ca ar trebui sa ne luam talpasita la ghiseele ANAF.De 15 minute serverul cade imediat.
elenacca



#51 marean

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 25 October 2011 - 11:18 AM

Noroc ca am doar 3 declaratii, o singura firma, 112 merge repede, pentru 100 si 300 e jale.



#52 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 October 2011 - 11:48 AM

se mai poate depune decontul tva (D300) la ghiseu ?? :ohmy:

mai am putin si musc din monitor, de nervi :angry: nu vreti sa stiti ce-i la gura mea !! si toate astea pt un singur decont care mi-a ramas nedepus fiindca acum o ora am primit o ultima factura :angry: , caz in care ma intreb : asa au patit si restul persoanelor care incearca acum sa depuna decl. pe ANAF ?? tot azi au primit o ultima factura - in mod exceptional sau sunt **** care de regula depun in ultima zi, iar tu - care accidental ai o situatie, nu poti depune ca deh ... n-ai loc, bre taticu ... si uite asa trebuie sa iesi din site fiindca nu are rost sa stam toti ca intr-o intersectie blocata unde nimeni nu vrea sa renunte :angry: :angry: :angry:


pana la faza asta se poate intra pe ANAF pt depunere 100, 300 .. LIPSESTE "browse" de pe pag. (si "trimite"), deci nu se pot incarca si trimite decl. !!!!!!

Fisiere atasate





#53 ykyb

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:

Postat 25 October 2011 - 11:52 AM

cum depunem decl 100 daca nu merge online? la posta sau la Administratie ?
oare de ce am mai platit semnatura fiscala ???? degeaba, pt ca atunci cand trebuie sa o folosesti, nu poti.
lor le cade server-ul pe 24 si 25 ale lunii si toata lumea ridica din umeri, nimeni nu e tras la raspundere, nu e greseala lor, ci a societatilor ca nu depun de pe data de 1....oare asa o fi si in alte tari ?



#54 marean

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 25 October 2011 - 11:59 AM

Dati refresh in browser pana cand apare tot, eu in 3 ore am depus doua declaratii.



#55 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 October 2011 - 12:10 PM

mai nou apare asta " This portlet is unavailable." in loc de browse si trimite



#56 ykyb

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:

Postat 25 October 2011 - 12:21 PM

acum merge; dati refresh sau reincarcati pagina incontinuu

Vezi postareaOtilia Alupei, la 25 October 2011 - 12:10 PM, a spus:

mai nou apare asta " This portlet is unavailable." in loc de browse si trimite




#57 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 October 2011 - 12:29 PM

in sfarsit !! am reusit cu refresh !! asta-i metoda salvatoare :smile:

nu ii pot vizualiza starea, dar am primit numar la depunere !!

asaaaa... si o veste de pe la AF 1 si 2 : decl. 100, 300... merg depuse si la ghiseu !! chiar si decl. 112 - daca va vine sa credeti, dar asta mai putin oficial !! la AF 1 mi s-a spus ca le primesc pana la sfarsitul anului, chiar ieri s-a discutat despre asta.
na, ca sa vedeti si voi ...
ma rog, mie oricum imi convine ffff mult sa depun online :smile: , asa ca tot nu ma mai duc la AF pt decl.



#58 marean

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 25 October 2011 - 01:06 PM

Incercati aici pentru stare:
www.anaf.ro/public/wps/portal/ANAF/Depuneredecl/VizualizareStare

tot asa cu refresh pana se poate.



#59 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 October 2011 - 01:15 PM

multumesc mult, marean ! :smile: asa o sa fac !



#60 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 October 2011 - 01:25 PM

merge si vizualizarea !! :smile: uufff ...






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL