Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
depunere declaratii ONLINE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


depunere declaratii ONLINE


88 replies to this topic

#21 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 13 September 2011 - 02:02 PM

i-am oferit solutii cristinei no , da' am scris pe agenda de pe birou ...si nu se pune :smile:



#22 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 September 2011 - 07:55 PM

:laugh:
asa e, no ...
nu se pune ...




#23 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 September 2011 - 02:18 PM

Sectorul 2 a primit declaratia 112 la ghiseu, la registratura si luna aceasta, pentru august.



#24 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 September 2011 - 08:06 AM

De cateva zile incerc sa accesez portalul Anaf pentru a vizualiza dosarul fiscal ....am facut setarile sugerate de cei de la Anaf dar,cand incerc sa ma autentific mereu primesc acest mesaj " There is a problem with this website's certificate" .
....va rog, ma poate ajuta si pe mine vreun coleg(a) mai priceput(a) !

Mentionez ca, accesez portalul Anaf folosind Internet Explorer si ca am trimis declaratii online fara a intampina vreo problema !
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#25 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 26 September 2011 - 09:33 AM

Trebuie sa verifici daca si semnatura ta si semnatura furnizorului de semnatura sunt valabile ( nu sunt expitate ) acum la ora actuala.
Semnatura ta verifici click dreapta pe semnatura , show signature properties, show certificat, valid to, este data la care expira certificatul.

Semnatura furnizorului de certificat o verifici din acea confirmare care ai primit-o initial semnata de ei.(verifici in acelasi mod ca mai sus)
In cazul in care semnatura lor este expirata , vorbesti cu ei cum se rezolva, ca deaceea iti da eroare la anaf ca ei stiu ca e semnatura expirata.



#26 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 September 2011 - 11:43 AM

Multumesc ....dar, semnatura am luat-o in luna iunie 2011 !
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#27 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 September 2011 - 11:58 AM

Later...am trimis un e-mail celor de pe mfinante si mi-au raspuns sa dau continuare la mesajul cu eroarea de certificat si asa am reusit sa accesez dosarul fiscal ! :smile:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#28 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 26 September 2011 - 12:03 PM

vezi , is buni si aia de la finante la ceva :laugh:



#29 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 26 September 2011 - 08:08 PM

Pe mine nu mai inteles,
Semnatura ta poate sa fie valabila, iar semnatura lor (furnizorului )sa fi expirat....(de pe confirmare )
iar confirmarea ai inscris-o pe situl mfinante.
Sper sa intelegi ce-ti spun...
Eu am patit-o de aceea i-ti povestesc.



#30 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 September 2011 - 07:49 AM

Iti multumesc, doiny...am inteles de prima data la ce ai facut referire ! :smile:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#31 BB2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Gender:Male

Postat 29 September 2011 - 05:16 PM

Buna seara.Daca nu am notat indexul primit la depunerea D112 il pot recupera de undeva?



#32 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 29 September 2011 - 05:56 PM

Da ! va logati pe site la ANAF cu certificatul digital si intrati la DOSAR FISCAL si acolo o sa vedeti pt CUI-ul respectiv toate declaratiile fiscale depuse ( inclusiv 112 ) si cu nr lor ( indexul) de inregistrare. :smile:



#33 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 September 2011 - 07:16 PM

cine le "are", le stie, dom'le !! :laugh:

ms. frumos, gramaco, dragule ! imi foloseste si mie informatia asta ! :smile:



#34 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 29 September 2011 - 07:37 PM

mersi otilia de apreciere , numa' ca treaba asta cu "DOSARUL" imi aminteste de alte vremuri ...demult apuse :laugh: sau nu ? :ohmy:

da' no...daca iara trebuie sa-l folosim ne conformam :laugh:

Aceasta postare a fost editata de gramaco: 29 September 2011 - 07:38 PM




#35 BB2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Gender:Male

Postat 30 September 2011 - 09:56 AM

Vezi postareagramaco, la 29 September 2011 - 05:56 PM, a spus:

Da ! va logati pe site la ANAF cu certificatul digital si intrati la DOSAR FISCAL si acolo o sa vedeti pt CUI-ul respectiv toate declaratiile fiscale depuse ( inclusiv 112 ) si cu nr lor ( indexul) de inregistrare. :smile:
Corect!Mii de multumiri.



#36 monii23

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 20 October 2011 - 01:21 PM

Buna ziua tuturor.
Am si eu nevoie de ajutorul vostru.Declaratiile se fac in Acrobat Reader nu-i asa?de unde descarc programul?si fara Semnatura electronica oare daca merge administratorul la finante nu se poate depune?E vorba de o firma microintreprindere si doar declaratia 100 are acum si trimestrul urmator va avea si 112.Ce spaturi imi dati?aaa si acum cat e impozitul pe venit 3%?astept raspunsul vostru.Mersi



#37 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 20 October 2011 - 04:51 PM

D 100 se fac pe program vezi anaf.ro/programe utile -si se depun normal
doar d112 se depune cu semnatura digitala oobligatoriu



#38 RaduPop

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 21 October 2011 - 03:11 PM

am si eu o problema cu 112 online.. am trimis pentru 2 firme si am primit si index pe care sa'l verific pe http://www.anaf.ro/StareD112! problema e ca dupa ce introduc CUIu' si Indexu' in casutele respective(in partea de sus - pentru online!) primesc urmatorul mesaj: "Vizualizare Declaratii Nu exista. Verificati introducerea cui-lui si a indexului, respectiv a numarului de inregistrare."
sa le trimit iar? sa mai astept?

Aceasta postare a fost editata de RaduPop: 21 October 2011 - 03:12 PM

Informatiile costa... si eu le iau gratis ! :P
- oamenii sunt sensibili - no monkey stuff -



#39 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 21 October 2011 - 03:16 PM

Vezi postareaRaduPop, la 21 October 2011 - 03:11 PM, a spus:

am si eu o problema cu 112 online.. am trimis pentru 2 firme si am primit si index pe care sa'l verific pe http://www.anaf.ro/StareD112! problema e ca dupa ce introduc CUIu' si Indexu' in casutele respective(in partea de sus - pentru online!) primesc urmatorul mesaj: "Vizualizare Declaratii Nu exista. Verificati introducerea cui-lui si a indexului, respectiv a numarului de inregistrare."
sa le trimit iar? sa mai astept?


sigur ai pus indexu' bun sa-l verifici? eu nu am avut probleme cu transmiterea 112 online . Daca vrei da-mi indexul si cui-ul sa verific si eu....



#40 CorinaCristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 87 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 22 October 2011 - 03:34 PM

Stie cineva unde se verifica starea declaratiei 100? Am trimis-o, dar imi spune pe anaf ca nu exista nici o declaratie pe CUI-ul respectiv.
Va multumesc!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL