Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Contabilitate service telefoane - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Contabilitate service telefoane


  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 pdioana

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Location:Mures

Postat 24 January 2013 - 01:47 PM

Bunaziua!
Am un II care are obiect de activitate "Alte activitati de servicii suport pentru intreprinderi n.c.a" CAEN 8299 - service reparatii telefoane.
Intrebarea mea este cum imi pot tine contabilitatea ?
Eu achizitionez piese de schimb, la care nu imi pun nici un adaos si taxez clientii in functie de complexitatea reparatiilor (ex.: schimb ecran - 10 lei + costul ecranului). Cand clientul imi preda un telefon intocmesc un proces verbal de predare-primire in care specific problema telefonului.
Pot sa tin contabilitatea doar global-valoric?
Va multumesc!


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL