Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
foile de parcurs - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

foile de parcurs

2 replies to this topic

#1 iuli.ana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 18 July 2013 - 02:38 PM

Buna ziua, Daca asigur administrarea parcului auto la o institutie publica care presupune ca eu sa asigur intretinerea masinilor care sunt de fapt ale institutiei ce raspunderi am eu legat de intocmirea foilor de parcurs ( respective nr. km., scopul si locul deplasarii) pentru a deduce combustibilul achizitionat de mine si facturat institutiei respective.



#2 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 18 July 2013 - 03:15 PM

Ai raspunderile mentionate in contractul incheiat!

In orice contract apar obligatiile si raspunderile fiecarei parti (daca este intocmit responsabil si nu-i facut de facut doar de forma)
Foaia de parcurs o completeaza soferul si o aproba sefii ... daca asiguri si soferii , atunci voi completati foile deparcus.




#3 iuli.ana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 25 July 2013 - 07:59 AM

In contract scrie ca foile de parcurs trebuie intocmite conform legii, aici apare problema, cand I-am spus administratorului ca pe foi se trece locul si scopul deplasarii pentru a deduce combustibilul mi-a spus ca nu este treaba noastra unde merg persoanele respective si ca noi ne luam banii pe prestarea respectiva ( care cuprinde salarii+combustibil). Mai clar spus nu putem aplica aceiasi regula legat de deducerea combustibilului ca la firma, este parerea administratorului. Sunt putin derutata, regula din codul fiscal privind foile de parcurs este doar pentru soc.comerciale sau si pentru inst.publice.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL