Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contract de imprumut intre asociat si firma - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


- - - - -

contract de imprumut intre asociat si firma

transfer contract
42 replies to this topic

#41 georgyc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 111 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti

Postat 30 April 2015 - 09:06 AM

Eu chiar fac un contract de imprumut de fiecare data. Si mentionez pe el suma, ca nu este purtator de dobanzi/penalitati, perioada fiind de 12 luni, ca incasarea imprumutului s-a facut prin chitanta/OP nr . X (aceeasi suma ca si pe contract, nefractionata) si ca toate problemele se vor solutiona pe cale amiabila intre parti (in caz ca se depaseste anul).

Astfel cred ca am toate informatiile care pot interesa pe cineva. Normal ca am apoi un tabel cu toate contractele si rambursarile, pe rambursari trecand si nr./data ctr. de imprumut, stingandu-l. In orice moment pot scoate analiticul pe 4551 (eu acolo le inregistrez daca actionarul este cel care face imprumutul).

Nu m-am gandit niciodata sa fac aditionale, pastrand un singur contract, avand in vedere ca pe aditional trebuie sa scriu aceleasi lucruri.

Dar @alice_ioanna, nu esti singura care are verificari peste verificari, avand toate notate pentru a putea fi prezentate oricui cere o situatie. :happy:

Aceasta postare a fost editata de georgyc: 30 April 2015 - 09:07 AM




#42 tziggy

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 May 2015 - 10:52 AM

salutare,

o intrebare va rog:
Se poate transfera un contract de creditare de la un asociat la altul?

multumesc




#43 mutual

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 302 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:XBOX 360 ONE, TRAVELLING

Postat 12 May 2015 - 03:46 PM

Da cu o cesiune de creante simpla de la cel care a imprumutat catre celalalt. Folositi un model de pe net.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL