Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
salariu de incadrare in functie de punctajul obtinut la concurs - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

salariu de incadrare in functie de punctajul obtinut la concurs

2 replies to this topic

#1 bogdan_daniela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 20 March 2014 - 08:45 PM

As vrea sa stiu daca este corect sa stabilim salariul de incadrare in functie de puctajul obitnut la concursul pentru un post de inspector, de exemplu pentru 100 de puncte consideram salariul din grila, iar pentru 90 de puncte cat a obtinut canditatul facem regula de trei simpla, care ar fi temeiul legal??



#2 akares59

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:

Postat 27 March 2014 - 08:34 AM

Dupa parerea mea pentru inceput da, in functie de cat de real este concursul, din cate am observat eu sunt " aranjate". Practic, eu cred ca diferentierea ulterioara ar trebui facuta dupa performanta realizata in practica, atat timp cat concursul de angajare este o proba teoretica. Si aprecierea activitatii in practica este destul de subiectiva. Ca de, sunt rude prieteni si alte obligatii in jur si daca nu ai sustinere, este foarte greu sa rezisti doar cu profesionalismul. Eu am fost " calcata in picioare", neavand noroc prea mult cu asta.
Dar...se poate, totusi.
Concluzia: cu suma si relatiile " potrivite" TOTUL " devine" CORECT.
Nu te descuraja...poti capata o experienta de care sa ai nevoie mai tarziu, cand intr-adevar vor fi apreciati cei care " isi vad de treaba". Depinde si ce vrei tu.
Asa cum mi se spune mie frecvent: " va veni si vremea mea". Probabil eu nu voi mai fi pe aici sa o " prind".
Succes in ce ti-ai propus sa faci!

Aceasta postare a fost editata de akares59: 27 March 2014 - 08:35 AM




#3 alinaade79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 08 May 2014 - 06:29 PM

Nu are nici o legatura rezultatuln de la examen cu incadrarea.Inca de la inceput se stie pe ce functie candideaza si respectivul salriu de incadrare se da conform legii(grile)






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL