Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Participi la intalnirea din 9 iulie ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Participi la intalnirea din 9 iulie ?

164 replies to this topic

Poll: Participi la intalnirea din 9 iulie - (87 membri au votat)

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza

#1 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 June 2005 - 04:15 PM

Va rog sa votati



#2 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 June 2005 - 04:18 PM

eu vin..chiar dc e sa stau doar 10 minute :D




#3 danL

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 689 Postari:
  • Location:CONTAdava

Postat 23 June 2005 - 04:19 PM

:lol:



#4 lorenzo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Arad

Postat 23 June 2005 - 04:56 PM

Mie trebuie sa-mi explicati unde e locatia cu pricina.



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 June 2005 - 05:05 PM

Vom stabili un punct de intalnire in Bucuresti, f.f. cunoscut (sa-l stie tot romanu', de ex. in fata aeroportului Baneasa, langa ghioscul de bilete) si de acolo vom pleca spre locatie, ca-i relativ aproape.
Bine asa ?



#6 pestesa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 498 Postari:
  • Location:Constanta
  • Interests:lucrurile frumoase

Postat 23 June 2005 - 05:05 PM

presupun ca vom primi explicatii (ora, loc, traseu s.a.) si mai presupun ca vor fi cativa care vin si din tara asa ca, daca sunt, eu zic sa stabilim o ora sa ne intalnim in gara de nord ca sa mergem impreuna



#7 LuizaM

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 762 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Contabilitate-fiscalitate

Postat 23 June 2005 - 05:09 PM

Spre rusinea mea eu stiu Herastraul, dar exact terasa care e? In cazul in care mai intarzii 8)
Puterea observatiei clare este denumita cinism de cei care nu o poseda



#8 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 June 2005 - 05:38 PM

Bine ar fi sa fim punctuali cu totii, ne scutim de eventuale probleme de sincronizare...
Gara de Nord mi se pare un spatiu destul de larg, punctul de intalnire poate fi confundat... Si daca ne dam intalnire unde nu se poate confunda, de ex. la linia 8 si chiar la ora de intalnire vine vre-un tren, ne mai intalnim joi dupa Miercurea-Ciuc! Ce facem, stam cu pancarda pe care sa scrie 'forum' sa ne intrebe aia p-acolo ce forum...daca suntem in greva, eventual... In plus, ca sa ajungi in zona Baneasa cu RATB-ul e cam incomod fiindca este o singura linie de autobuz pe care se circula destul de greu. Si sa se urce 30 oameni sau mai multi intr-un autobuz, de-odata, e problematic, autobuzul poate fi destul de aglomerat si ne putem pierde unii de altii. Apoi, cei care vin cu masina din provincie ar veni la gara ca sa aiba de unde se intoarce.
In fata aeroportului Baneasa, langa chioscul de bilete, unde am propus eu, chiar n-ai ce sa confunzi si e loc destul fara sa incomodam traficul de persoane. Apoi, celor 'motorizati' le va fi mai usor sa ajunga. Se poate parca in apropriere, pe o straduta laturalnica.
De acolo pana la locatie e relativ putin de mers cu masina, ne putem lua unii dupa altii si ajungem 'in sir indian'. E adevarat ca cei care vin cu trenul ar trebui tot acel autobuz sa-l ia, daca opteaza pt. mijl. de transport in comun; daca vin cu un taxi e super simplu si nici prea departe nu e.
Stati sa mergem la locatie si vom afla ce mai circula in zona, apoi va spunem ce alte variante mai sunt.



#9 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 June 2005 - 05:49 PM

LuizaM a spus:

Spre rusinea mea eu stiu Herastraul, dar exact terasa care e? In cazul in care mai intarzii 8)

Locatia nu e in parc. Ca sa te orientezi putin, imagineaza-ti locul fiind intre Casa Presei Libere si Antena 1. In zona Podului Baneasa, lacul Herastrau se prelungeste in lateral, pe sub pod EVIDENT, formand un alt lac mai mic. Acolo fiind, daca te uiti in dreapta vezi spatele Casei Presei si daca privesti inainte-usor stanga, vezi spatele cladirii Romtelecom (fosta Grivco), Baneasa Business Center (unde e Gazeta Sporturilor) si etajele superioare ale blocurilor din Baneasa, cele care sunt imediat dupa pod, pe dreapta. Pt. cine stie baza FORADEX (cea cu ape termale sulfuroase), e pe langa ea.



#10 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 June 2005 - 10:01 PM

Fost, vazut si sa va spuna Alex daca placut :) ... si cum e... si cum se poate ajunge... !
Chiar nu e nevoie sa stam afara in ploaie, dar daca avem ghinion de vre-o ploicica, exista si o mare terasa cu acoperis conic din lemn, nu din prelata..., cu destule mese. Na, ca tot am zis ceva... :D



#11 cALOEANU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 June 2005 - 11:29 AM

dar unde este intalnirea ca totusi nu am inteles, va rog adresa exacta
Multumesc :roll:



#12 SANDA ILIUTA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 440 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 June 2005 - 11:31 AM

Vin si eu dar, habar n-am unde! Imi spune si mie cineva? :cry:
Multumesc!
Ada



#13 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 June 2005 - 11:35 AM

O sa fac o harta si o sa fie o persoana de contact
o sa pun harta online.

Alex



#14 Boriss

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 24 June 2005 - 11:49 AM

Astept mai multe amanunte
Multumesc Boriss



#15 Daniela Mirela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 24 June 2005 - 12:01 PM

Voi veni.
Insa nu am inteles unde exact si la ce ora.
Sper ca pana pe 9 iulie sa ma lamuresc exact, daca nu voi reveni cu o intrebare.
Pe curand
Dana
Daniela Mirela



#16 dco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 241 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 24 June 2005 - 12:03 PM

Sa nu uitati sa dati si ora, si pt cei din Bucuresti mai bine dati adresa exacta si cum se poate ajunge si cu masina.



#17 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 June 2005 - 12:11 PM

Eu ma gandeam sa facem intalnirea intre orele 11-17 ziua. 9 iulie
Dar dupa cum e vremea o sa avem doua locatii asigurate.
1. O locatie pt afara.
2. O locatie pt interior.

o sa stabilim un punct de intalnire si o persoana de contact .
Dar mai este un pic de timp...



#18 carmeng

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 134 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 24 June 2005 - 01:57 PM

Eu vin.



#19 rucsandra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 174 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 24 June 2005 - 04:29 PM

din pacate nu pot veni si mi pare tare tare rau dar...asta e... cred si sper ca o data gheata intilnirilor sparta vor mai fi astfel de momente si voi avea si eu ocazia sa i vad pe cei pe care i admir si fata de care ma simt datoare, de atita vreme !!
iar locatia aleasa (o stiu,felicitari Otiliei si lui Alex) o sa ajute ca intilnirea sa fie ff reusita, iar daca va fi vreme frumoasa o sa fie cu adevarat o zi foarte placuta si de neuitat!!!
va invidiez pentru emotia primei intilniri...irepetabila...



#20 ancron

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 24 June 2005 - 05:33 PM

Vin la aceasta intilnire cu cea mai mare placere ; am rugamintea sa oferiti mai multe detalii : locul si ora de intilnire .

Excelenta initiativa ! Felicitari !






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL