Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
INTERVIU CAFR - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


INTERVIU CAFR

4 replies to this topic

#1 Guest_Carla2015_*

  • Guests

Postat 08 February 2015 - 08:38 PM

sunt curioasa in ce consta interviul organizat de CAFR pentru membrii ACCA, in vederea acordarii calitatii de auditor.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.



#2 luna_plina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:
  • Gender:Female

Postat 09 February 2015 - 07:10 AM

Buna Carla,

Din cate stiu, protocolul incheiat intre ACCA si CAFR permite studentilor ACCA ce au promovat primele 6 examene, accesul la stagiul CAFR. Calitatea de membru ACCA nu atrage (implicit) obtinerea calitatii de membru CAFR, asa cum se intampla in cazul CECCAR. Poate s-a schimbat ceva intre timp, merita sa verifici.
Multa bafta!




#3 Guest_Carla2015_*

  • Guests

Postat 09 February 2015 - 07:08 PM

multu pentru raspuns. sunt aproape sigura ca atrage calitatea de membru, in urma depunerii unor documente si sustinerea unui interviu. asta bineinteles, dupa ce se termina toata procedura administrativa de la ACCA si devenim membri. cel putin asa am inteles eu din protocolul publicat pe site-ul CAFR.



#4 druid

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 25 March 2016 - 02:19 PM

buna Carla,
membership-ul ACCA atrage imediat obtire recunoasteri CAFR daca:

- trmiti catre CAFR documnat ceruta de ei
- achii ceva taxe
- cel putin 3 ani de experienta practica in audit finaciar (ATENTIE: este vorba doar de audit financiar, si nu se accepa conablitate audit intern,etc)

DACA ai memebrship ACCA si nu ai 3 ani expriena de audit financiar, nu poti facedecat echivalarea exmenului de acces l stagiu.
Practic nu te ajua cu mai nimic, doar ecivalarea examnului de access (ceea ce este oricum piece of cake pt oicinein postura asta), nu esti decat un simplu muritor de rand. :(

Bafta.



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 March 2016 - 02:47 PM

@druid, iti multumim pt mesaj ! :smile:

te rog, incearca sa intri pe forum din Chrome fiindca vad ca din IE patesti ca mine - nu ti se afiseaza toate literele tastate si textul mesajului arata plin de greseli ortografice.
eu m-am umplut de nervi cu IE 11 pe care il am acum, una tastez pe forum si alta apare in text (bine, nu numai pt asta il critic), nu pot lucra deloc asa, insa din Chrome nu se intampla asta (habar n-am de ce) si se poate scrie f bine.
am anuntat administratia Conta.ro inca de asta vara, dar iata ca nu s-a rezolvat inca (poate nici nu tine de ei, nu stiu).

scuza-ne si foloseste alt browser, te rog.
altfel, greu vom intelege ce scrii p-aici si e pacat. :sad:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL