Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Achizitie din Ungaria - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Achizitie din Ungaria


1 reply to this topic

#1 suciugeorgeta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 17 August 2015 - 08:20 AM

Buna ziua
Va rog sa imi spuneti cum inregistrez doua facturi achizitii intracomunitare sosite din Ungaria,emise fara TVA,ambele societati au cod valid de TVA ,o factura este emisa in lei iar alta in euro.......eu trebuie sa o inregistrez bifand taxare inversa daca ei au emis fara TVA ?



#2 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 18 August 2015 - 10:22 AM

Cam putine date despre achizitii pentru un raspuns exact.
De principiu taxare inversa, daca sunteti in vies.

Atentie la tipul facturii, ce scrie la tva scutit conf .... , sa nu fie vorba de masini sh in regim second-hand, astea au alt regim, sunt fara tva si nu se raporteaza in 390.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL