Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Facturare in program - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Facturare in program

3 replies to this topic

#1 Alexandra Marcas

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 19 February 2017 - 08:10 PM

Buna,

Am nevoie de experienta voastra.
Sotul meu are o firma de transport si momentan utilizeaza top-uri de facturi dar ar vrea sa factureze intr-un program.Care sunt pasii si ce trebuie sa faca? Contabila noastra este incepatoare, tocmai iesita de pe baniciile CECAR-ului si inca nu ne poate da aceste detalii. Banuiesc ca primul pas este instalarea unui program de facturare.
Ceea ce nu stiu este - daca putem sa continuam cu numaratoarea si seria facturilor din top,
- daca trebuie sa intocmesc anumite declaratii, cum ca imi schimb modul de facturare

Daca aveti mai multe informatii decat cele pe care vi le-am cerut sunt bine venite pentru mine.

Va multumesc!



#2 kamtech

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:

Postat 19 February 2017 - 09:21 PM

Da, primul pas este instalarea unui program de facturare.
Dupa aceea trebuie pur si simplu să emiteti facturi, nu este nevoie sa depuneți vreo declaratie sau ceva de genul acesta.

In privinta numărului și seriei facturilor, puteti sa continuati de unde ați rămas, daca programul pe care îl veți folosi vă permite acest lucru, sau puteti sa începeți de la 1, caz în care va trebui sa va refaceti decizia emisa la inceputul anului conform ordinului 2226.




#3 Ionescsan

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 22 February 2017 - 08:10 PM

Ordinul 2226 a fost abrogat de ordinul 2634/2015. Programele de contabilitate au atasat si un program de facturare.Uneori chiar si extern.Cautati, nu e greu, si nu stiu daca este permis sa fac reclama.



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 February 2017 - 09:05 PM

NU, nu este permisa reclama fara acordul expres al unui admin. Te rog sa citesti regulamentul.
Oricum, multumesc pt grija cu care ai pus pbl. ... :smile:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL