Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Acces stagiu expert - topic 2017 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 18

Salt la continut


- - - - -

Acces stagiu expert - topic 2017

364 replies to this topic

#341 Szakács Szidónia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 12 November 2017 - 01:08 PM

Avem si noi dreptul de a sti detaliat rezultatul... Vreau sa stiu cum stau :)



#342 Szabo Emoke

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 13 November 2017 - 01:19 PM

Felicitari tuturor!
Si eu am luat examenul, este cineva din Cluj?
Cei de la Mures o sa fie repartizati la Cluj si pe timpul stagiului, suntem prea putini....




#343 Yannis1985

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 13 November 2017 - 02:47 PM

Buna..din Cluj.. si eu sunt admis..
Nu va fii greu sa veniti din Ms? Daca o sa avem zilnic 1 saptamana intalniri tot mergeti si veniti? Ciudat...



#344 Szakács Szidónia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 13 November 2017 - 06:06 PM

Noi trebuie sa mergem de la Miercurea Ciuc la Brasov...



#345 Egial

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:

Postat 13 November 2017 - 09:31 PM

Puteti opta sa faceti cursurile online.



#346 ilditeilor

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 13 November 2017 - 10:20 PM

Buna seara! Din Hunedoara a luat cineva examenul?



#347 Aadriana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Gender:Female

Postat 14 November 2017 - 12:19 PM

Si acum dupa ce am fost admisi, avem termen de 2 luni in care sa ne inscriem in anul 1?



#348 florinaelena

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 14 November 2017 - 08:51 PM

Bunaaa...admis si eu..filiala Prahova..cand trebuie sa ne inscriem?..se reduce stagiul pt cei cu vechime peste 10 ani in munca?...cine are detalii despre cum si cand se desfasoara cursurile?
Felicitari admisilor



#349 AdelinaS

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:

Postat 15 November 2017 - 09:10 AM

Felicitari! Eu am dat examenul anul trecut si sunt in primul an de stagiu. Noua ne-au spus ca nu se mai fac derogari, cei trei ani de stagiu sunt obligatorii, indiferent de vechime. Avantajul ar fi ca la finalul stagiului, se pot echivala cateva din examenele pt ACCA (nu retin exact cate). Noi am inceput cursurile tarziu, practic am facut materia celor doua semestre in a doua jumatate a anului (din cauza ca s-a schimbat total modalitatea de efectuare a stagiului). Stagiul este destul de greu (examen scris si proiecte la finalul fiecarui semestru). Mult succes!



#350 Szabo Emoke

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 15 November 2017 - 09:55 AM

Vezi postareaYannis1985, la 13 November 2017 - 02:47 PM, a spus:

Buna..din Cluj.. si eu sunt admis..
Nu va fii greu sa veniti din Ms? Daca o sa avem zilnic 1 saptamana intalniri tot mergeti si veniti? Ciudat...
Pai va fi greu, dar daca nu am alta posibilitate ce as putea sa fac?
Sa nu ma inscriu la CECCAR ca va trebui sa fac multe sacrificii?
Nici mie nu imi place situatia dar daca nu vad alta posibilitate si vreau sa devin expert contail...



#351 bsimona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 15 November 2017 - 10:52 AM

Vezi postareaAdelinaS, la 15 November 2017 - 09:10 AM, a spus:

Felicitari! Eu am dat examenul anul trecut si sunt in primul an de stagiu. Noua ne-au spus ca nu se mai fac derogari, cei trei ani de stagiu sunt obligatorii, indiferent de vechime. Avantajul ar fi ca la finalul stagiului, se pot echivala cateva din examenele pt ACCA (nu retin exact cate). Noi am inceput cursurile tarziu, practic am facut materia celor doua semestre in a doua jumatate a anului (din cauza ca s-a schimbat total modalitatea de efectuare a stagiului). Stagiul este destul de greu (examen scris si proiecte la finalul fiecarui semestru). Mult succes!
Unde sunt cuprinse aceste modificari ale stagiului ( ca nu se ma deroga), ca in regulamentul actual, de pe site CECCAR, apare posibilitatea reducerii cu 1/3 a celor cu vechime mai mare de 10 ani?



#352 AdelinaS

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:

Postat 15 November 2017 - 11:03 AM

Cei de la CECCAR Arges au spus ca nu se mai fac derogari si trebuie efectuat tot stagiul. Poate intre timp or mai fi aparut modificari...



#353 Carmen Bobocita

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 16 November 2017 - 11:26 AM

Buna ziua! Doresc si eu sa achizitionez ghidul de acces stagiu 2017, nu semai gaseste la niciun sediu ceccar. Multumesc frumos

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 16 November 2017 - 12:59 PM
eliminare adresa mail personala. Consulta sectiunea "Anticariat"




#354 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 November 2017 - 12:54 PM

Oameni buni, v-am lasat in timpul examenelor sa cereti si aici ghidul asta, insa cine s-a "deranjat" sa citeasca regulamentul acestui forum (zic asa fiindca putina lume o face la inscriere) sau a citit topicul mai din urma stie f bine ca nu aici se cer/ ofera carti.

Va rog sa folositi sectiunea "Anticariat" fiindca de aia s-a creat ea. Cine are de oferit, va rog sa o faceti acolo si eventual puteti anunta aici - asta va las, dragilor ! Cine vrea sa cumpere si nu gaseste acolo ce cauta inseamna ca nu exista oferta.

Fara suparare, pana la examenul viitor (cand iar devin f toleranta :laugh: datorita conjuncturii emotionale a evenimentului in desfasurare, a incarcaturii nervoase la care sunteti supusi, oameni buni :blush2: ), sa stiti ca va voi sterge mesajele de acest gen postate aici, pt a respecta structura forumului si cerinta regulamentului de a posta in sectiunile/ topicele adecvate.
O sa le sterg si pe cele postate deja, ca sa nu cream impresia ca sunt permise asemenea postari fiindca iata cum toleranta avuta la un moment special, poate genera actiuni viitoare nepermise ...

Inca o data va felicit cu mare drag pe cei admisi :biggrin: , iar celor care au ratat le doresc sa fie curajosi in continuare, sa se pregateasca mai bine sau sa-si stapaneasca emotiile mai bine, astfel incat sa ii putem felicita si pe ei, anul viitor, pt succesul obtinut. Va rog sa nu renuntati la examen, daca asta va doriti cu adevarat !! Nu exista om care sa nu fi ratat in viata, asa ca nu aveti de ce sa va rusinati sau sa va simtiti incapabili. Stiu ca e dureros acum, insa nu uitati ca oricui i se poate intampla sa aiba un esec, asa ca "la lupta" din nou !
Sa aveti minte sprintena si nervi rezistenti ! Bafta multa data viitoare !! :wub:



#355 Carmen Bobocita

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 16 November 2017 - 05:14 PM

Multumesc si mii de scuze! Regulament citit acum :)



#356 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 November 2017 - 11:20 AM

Nu-i nicio problema ! :smile:

Spor mare !



#357 florinaelena

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 13 December 2017 - 09:40 AM

Buna ziua
Stie cineva cand trebuie sa ne inscriem la stagiu anul 1,pt cei admisi anul acesta



#358 bsimona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 13 December 2017 - 10:32 AM

Trebuie doar sa asteptam informatiile pe mail, se pare ca la toate filialele e acelasi raspuns, ca nu au primit inca indicatii referitoare la stagiul de anul acesta..doar ne-am antrenat cu asteptarea rezultatelor, stim cum e...



#359 florinaelena

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 13 December 2017 - 12:00 PM

Oare ce surprize ne mai asteapta odata cu schimbarea regulamentului...



#360 Egial

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:

Postat 14 December 2017 - 11:30 PM

V-ati inscris la stagiu?






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

8 useri citesc topicul

0 membri, 8 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL